Neinvazivní bezbolestná liposukce

Snažíte se zhubnout, ale i když jste vyzkoušely už všechny možné diety, stále se Vám nedaří dosáhnout kýženého výsledku? Máte nesouměrnou postavu a tím pádem i problém s výběrem oblečení?

Trápí Vás nesouměrná postava?

Ženy, které jsou od přírody obdařeny štíhlou souměrnou postavou mají štěstí, protože jsou ušetřeny počítání kalorií při jídle, problémům s výběrem vhodného oblečení apod. Na ulici navíc sbírají obdivné pohledy a, jak se říká, slušel by jim i pytel od brambor. Takových žen, ke kterým byla příroda skutečně štědrá je ale pomálu. Naopak nejednu trápí, že má nejen tukové špíčky, ale má je jen v určitých partiích, To znamená, že i když drží dietu a opravdu zhubne několik kg, tato kila zmizí nejvíce v partiích, kde to zrovna nebylo příliš potřeba. Problémové partie se sice také zmenší, ale v poměru ke zbytku těla jsou stále viditelně větší. Co se týče nesouměrnosti, jsou dva typy žen. Ty, které mají větší bříško a naopak štíhlý zadeček, a ty které mají naopak objemnější boky a zadek, ale ploché bříško. Při koupi oblečení pak hledají halenky a trička velikosti 38/40 a kalhoty velikosti 42/44 apod. Kámen úraz nastává při shánění šatů, kdy část sedí perfektně, ale přes boky jsou šaty úzké nebo nejdou vůbec obléknout. Netřeba hned propadat panice a trápit se. Dnes už existují metody, které pomohou všem ženám, jež mají takovéto problémy. Zbaví je tukových špíčků, a to bezbolestně a neinvazivně – říká se jim metody 3. generace. Jednou z nich je neinvazivní liposukce.

Jaký je rozdíl mezi klasickou a neinvazivní liposukcí?

Klasická liposukce je invazivní zásah do těla, kdy se z problematických partií odsává tuk za pomoci kanyly. Klasická liposukce sice přináší rovněž očekávané výsledky, stejně jako neinvazivní, ale jedná se o mnohem náročnější proceduru, po které by měl pacient až pět dní ležet a být v klidu. Úplná omezení pacientů v pohybově náročnějších činnostech apod. nastávají až po měsíci. Jelikož se jedná o chirurgický zákrok, mohou se objevit komplikace s tím spojené, jako jsou otoky, infekce či trombóza. U klasické liposukce je nutná anestezie, protože zákrok je bolestivý. U liposukce neinvazivní není anestezie potřeba, protože celá procedura je bezbolestná. Na rozdíl od klasické liposukce není po neinvazivní nutná rekonvalescence. Ihned po proceduře můžete odejít do práce či se věnovat svým osobním záležitostem. Nyní se zaměříme na dva typy neinvazivní liposukce – liposukci ultrazvukovou a liposukci zmražením tukových buněk, tzv. kryolipolýzu.

Neinvazivní liposukce ultrazvukem – lipolýza

Liposukce ultrazvukem je bezbolestná, nedochází při ní k žádnému krvácení, nepoužívá se skalpel ani kanyla. Liposukce ultrazvukem probíhá pomocí ultrazvukového přístroje, který vysílá vlny do určitých tělesných partií, kde rozbíjí tukové buňky. Rozbité tukové buňky jsou zničeny již natrvalo. Ultrazvuková liposukce se nehodí na celkové hubnutí, ale na ošetření částí, které jsou pro Vás problémové, například. boky, zadek, břicho, bedra. Neinvazivní ultrazvuková liposukce neboli lipolýza je vhodná pro ty, kdo touží po souměrné postavě, ale běžnými dietami ani cvičením se jim nedaří toho docílit. Lipolýza není nikterak časově náročná a není nutné po zákroku přetrvávat na místě kvůli rekonvalescenci. Rovněž si nemusíte pořizovat stahovací kalhoty jako u klasické invazivní liposukce. Před lipolýzou se na ošetřované oblasti odstraní chloupky. Jakmile jsou tukové buňky rozbity, z těla se dostanou tak, že se spálí. Tři týdny po proceduře proto musíte vynechat tučná jídla s vysokou kalorickou hodnotou, jinak výsledek nebude takový, jak byste si jej představovali. Rovněž další procedura lipolýzy je možná až za tři týdny, ne dříve. A pro koho není ošetření ultrazvukovou liposukcí vhodné? Pro osoby s poruchou jater, poruchou metabolismu a s kardiostimulátorem. Přestože se jedná o šetrnou metodu a minimálním omezením, před ošetřením se poraďte s ošetřujícím pracovníkem nebo se svým lékařem, zda se u Vás nevyskytuje zdravotní problém, který by právě lipolýzu vylučoval.

Liposukce zmražením tukových buněk – kryolipolýza

Liposukce zmražením je metodou odstranění nežádoucího tuku, která v současnosti zažívá opravdový boom. Takzvaná kryolipolýza se řadí na nejvyšší příčky neinvazivních metod hubnutí a tvarování postavy. Při kryolipolýze se ochlazují tukové buňky na problémové partii, a tím také odumírají. Kryolipololýza je metoda, při které se nijak nenaruší kůže, nepoužívá se při ní skalpelů ani jehel. U kryolipolýzy si dejte pozor na salony nabízející podezřele levné ošetření na neznámých přístrojích. Patentované a kvalitní přístroje na kryolipolýzu pocházejí od výrobce z USA a dosahují skutečně viditelných výsledků. S rozmachem a oblíbeností této metody se objevily náhražky strojů na kryolipolýzu jejichž výsledek zdaleka není takový, jak si jej klientka či klient představoval. Po ošetření kryolipolýzou není nutná rekonvalescence, můžete pracovat a sportovat. Co se týče kontraindikací, kryolipolýza není vhodná pro těhotné a kojící ženy, pro osoby s nádorovým onemocněním, s těžkou cukrovkou, problémy se srdcem, s atopickým ekzémem, s voperovanými implantáty, epilepsií.

Je neinvazivní liposukce vhodná i pro muže?

V tomto případě neexistuje žádné omezení. Liposukce je vhodná jak pro ženy, tak pro muže. I když s nesouměrnou postavou mají problém spíše ženy, kdy se jim tuk ukládá pouze v bocích nebo pouze na břichu, také muži se svojí postavou často trápí a běžně procedury neinvazivní liposukce navštěvují. Liposukce bez skalpelu je zde pro všechny, kdo chtějí opět nabrat ztracené sebevědomí, cítit se při nákupu oblečení v pohodě a nestydět se v plavkách na veřejných koupalištích. Neinvazivní liposukce Vás nijak časově ani pohybově neomezí, nebudete si muset brát v práci nemocenskou a ležet týden doma v posteli. Rovněž nebudete mít žádné jizvy a modřiny jako po liposukci klasické. Ošetřovatel, který Vám bude neinvazivní liposukci provádět Vám vše podrobně vysvětlí, seznámí Vás s průběhem i následnými výsledky. Ty jdou nejvíce vidět cca po čtyřech týdnech po zákroku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6847 (magazinrecenze.cz#121)


Přidat komentář