Zvětšení a zmenšení prsou

Někoho trápí příliš malá prsa a někdo má problémy zase s prsy velkými. Toto je nejvhodnější řešit s odborným lékařem. Ten vám poradí jestli by vhodná plastická operace pomohla vyřešit váš nedostatek.

Když přijde hovor na chirurgické zvětšování prsou, někteří lidé to zavrhují, protože si myslí, že je to jen ženský rozmar. Mnohé ženy se však cítí s malými prsy méněcenné, neatraktivní, nedokonalé. Po zákroku se jim však zvedne sebevědomí a těší se ze svého vylepšeného vzhledu. Opačný problém mají ženy s příliš velkým poprsím. Mnohé z nich mají zdravotní potíže, protože jim velká prsa zatěžují páteř a způsobují tím bolesti zad.

Zvětšení prsou

Zvětšení prsou se většinou provádí z důvodů** estetických**, a proto jej nehradí žádná zdravotní pojišťovna. Tato operace se provádí v celkové anestézii a trvá asi hodinu. Prsa lze zvětšit vložením umělých implantátů do tkání v hloubce prsu. Jsou to plastikové vaky vyplněné silikonovým gelem nebo solným roztokem. Jsou navržené tak, aby napodobovaly tvar a strukturu skutečného prsu. Operace může dočasně snížit citlivost bradavek, ale nenarušuje schopnost kojení, protože vlastní žlázová tkáň se při ní nepoškodí.** Silikonové implantáty** jsou vyráběny v zahraničí a jejich efekt je dlouhodobý.

Metody zvětšení prsou

Existuje několik metod, které se při operaci používají. O vhodnosti výběru, jakou metodu zvolit, se musíte poradit se svým operatérem. Pokud nechcete mít velkou jizvu, tak je nejlepší zvolit krátký řez po obvodu prsního dvorce. Po tomto zákroku nikdo nepozná, že jste podstoupila nějakou operaci. Pokud zvolíte řez v podprsní rýze, budete mít jizvu asi 5 cm dlouhou. Tato metoda patří mezi ty nejběžnější. Řez provedený z podpaží je další způsob, který si můžete zvolit, ale je o něco náročnější. Jizva v okolí prsu nebude žádná.

Zmenšení prsou

Jestliže je vaše poprsí opravdu abnormálně vyvinuté a trápí vás přitom bolesti krční páteře a zad, pak je vhodné navštívit svého lékaře a zvážit, jestli by vám od bolestí nepomohlo zmenšení prsou. Po redukci prsní tkáně se vám uleví, zlepší se pohyblivost těla a také váš tělesný vzhled. Chirurgický zákrok bývá prováděn v celkové anestézii a trvá kolem dvou hodin. Hospitalizace je velmi krátká, podle toho jak se budete cítit, ale většinou trvá jen jeden den. Ještě nějakou dobu po zákroku budete nosit speciální podprsenku a asi za měsíc budete zcela v pořádku. Tento výkon, pokud je proveden ze zdravotních důvodů, vám proplatí vaše zdravotní pojišťovna. Nevýhodou u zmenšování prsou je to, že se musí odstranit část žlázy. Kojení potom často není možné.

Ceny prsních implantátů

Ceny za implantáty se liší, podle materiálu, který je použit a podle kliniky, kde operace probíhá. Pohybují se v rozmezí od 20 000,-Kč do 50 000,-Kč. Jeho životnost je kolem patnácti let. Pak se musí vyměnit, nebo odstranit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6842 (magazinrecenze.cz#23)


Přidat komentář