Bělení zubů laserem

Kdo z nás by nechtěl mít zářivý úsměv s krásně bílými zuby, avšak běžnými postupy toho ne a ne dosáhnout? V současné době je možné si nechat zuby vybělit laserovým paprskem, což je jedna z nejmodernějších a nejbezpečnějších metod.

Proč nejsou zuby bílé

Asi většina z nás si přeje mít krásné bílé zuby, čehož se většinou i přes pravidelné čištění zubů nedaří dosáhnout. Bílé a zdravé zuby máme jako malé děti, avšak postupem času se díky procesu stárnutí zabarvují, na což má také neblahý vliv tabák, léky, káva, a mnoho dalších potravin. Čím je člověk starší, tím hůř se zářivě bílé zuby udržují a vzniklé barevné skvrny prostupují více do hloubky struktury zubů. Příčinou změny barvy může být i úraz zubu, či poruchy jeho růstu a tvarování. Ve všech zmíněných případech je možné změnu barvy zubů ovlivnit profesionálním a odborným vybělením. Mezi nejefektivnější metody profesionálního bělení zubů patří laserové bělení, které vám zaručí dokonalý bělostný úsměv.

Bělení zubů laserem

Jak je již výše nastíněno, bělení zubů za pomoci laseru patří v současné době mezi nejmodernější a nejefektivnější metody bělení zubů, díky čemuž lze dosáhnout zářivě bílého úsměvu. Princip této metody spočívá v několikanásobném nanesení speciálního bělícího gelu na zuby, který se následně pomocí laserového paprsku aktivuje. Jedná se o metodu, která je zcela bezpečná a přitom vysoce účinná. Samotná procedura bělení zubů laserem trvá přibližně 30 minut, je absolutně bezbolestná a není zapotřebí žádné anestezie. Tato moderní technologie umožňuje nastavit podle potřeby přesné parametry, jako je intenzita a doba působení laseru, přičemž záleží na konkrétním případu. Na konec celé procedury se na zuby ještě nanese znecitlivující krém, který se také aktivuje laserem. O bezpečnosti celé procedury svědčí navíc fakt, že jste po celou dobu pod kontrolou ošetřujícího lékaře. Laserovým paprskem je možné odstranit nejen skvrny z povrchu zubů, ale také jejich interní struktury, bez jakýchkoliv vedlejších účinků. Samotné vybělení je patrné ihned po zákroku, přičemž maximální efekt bělení je znát následující den.

Jak moc je způsob bělení laserem bezpečný

Pokud si necháte tímto moderním způsobem vybělit své zuby, je nutné se svěřit do péče pouze certifikovaného stomatologa. Bezpečnost této metody se mnohokrát potvrdila v opakovaných výzkumech a klinických testech. Vzhledem k tomu, že je laserový paprsek zaměřen pouze na povrch zubů, jedná se o jednu z nejbezpečnějších stomatologických kosmetických metod vůbec. Bělení zubů laserem, stejně jako další jiné metody bělení, nejsou vhodné pro osoby mladší 13 let, stejně tak pro těhotné či kojící ženy. Tento způsob není vhodný pro umělou zubní náhradu, či pro tzv. mrtvé zuby a také pro zuby, které jsou poškozeny užíváním tetracyklinových antibiotik. O účinnosti a vhodném použití této metody vám určitě rád poskytne veškeré informace odborný stomatolog.

Jak pečovat o laserem vybělené zuby

Pokud chceme, aby nám takto vybělené zuby vydržely co nejdéle, je lepší si odepřít určité jídlo nebo potraviny, které obsahují výrazné barvivo. Jedná se například o červené víno, kávu, čaj, červenou řepu, tabák, apod. Po vybělení zubů laserem je nutné dbát pokynů zákrok provádějícího lékaře, aby vybělení vydrželo opravdu co nejdéle. Samotná trvanlivost vybělení laserem je dost individuální, přičemž záleží na dokonalé ústní hygieně a samotném životním stylu. Takto vybělené zuby vydrží průměrně 6 až 36 měsíců, kdy hodně záleží na výše uvedených faktorech i na individuálních zvláštnostech organismu, apod. Díky této metodě budou vaše zuby výrazně světlejší a váš bělostný úsměv se stane bez nadsázky vaši chloubou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6841 (magazinrecenze.cz#8)


Přidat komentář