Itálie dovolená levné apartmány

Itálie patří k častým cílům českých turistů. Ti míří především za koupáním. Jednou z možností ubytování jsou apartmány. Ty jsou mezi dovolenkáři oblíbené pro svou cenovou dostupnost. Najdeme takřka všude.

Dovolená v Itálii

Středomoří patří tradičně k vyhledávaným** letním turistickým destinacím**. Češi zde míří často k italským břehům. Apeninský poloostrov nabízí krásné pláže a čisté moře. Itálie je snadno dostupná motorizovaným turistům, kteří se stále častěji vydávají na cestu vlastním vozem. Dálnice jsou však v Itálii zpoplatněny podobně jako v Rakousku, kterým budete projíždět.

Praktické informace

Itálie leží v jižní Evropě. Najdeme ji na Apeninském poloostrově, který svým tvarem připomíná botu. Itálii lze rozdělit na bohatší sever a chudší jih. Součástí této země je Sicílie, Sardinie a mnoho menších ostrovů. Hlavním městem je Řím. K dalším významným sídlům patří Milán, Turín a Neapol. Uprostřed Itálie leží ministáty San Marino a Vatikán. Území Apeninského poloostrova je hornaté, na severu do něj zasahují Alpy. Spolu s Francií se dělí o nejvyšší horu Evropy Mont Blanc.** Itálie** je republikou a členem Evropské unie. K její návštěvě nám postačí občanský průkaz. Platit zde budeme eury.

Ubytování v Itálii

Podobně jako v jiných destinacích tak také v Itálii můžeme vybírat z mnoha typů ubytování. Mnoho českých turistů volí pobyt v apartmánech. Ty lze najít v dostupných cenových relacích a ve všech turistických lokalitách. Apartmány jsou proto často v nabídce cestovních kanceláří. Jsou vybaveny kuchyní, čili pokud Vám nevadí vaření o dovolené, můžete ušetřit za drahé restaurace. Apartmány bývají v Itálii součástí větších komplexů.

Bibione

Toto letovisko je populární mezi českými turisty. Najdeme jej v kraji Benátsko v severní Itálii 85 km východně od Benátek. Bibione je mladé středisko. Ještě v roce 1959 zde byly bažiny plné komárů. Teprve v 80. letech se v Bibione začaly stavět první hotely. Dnes má 2000 stálých obyvatel. Najdeme zde 8 km dlouhou mírně se svažující pláž.

Gargano

Gargano patří k nejvýznamnějším turistickým centrům jihovýchodní Itálie. Najdeme jej na stejnojmeném poloostrově v kraji Apulia. V roce 1991 byl zde založen národní park. Jeho součástí je 1065 m vysoká hora Mt. Calvo. V Garganu má turista k dispozici několik pláží a zajímavých atrakcí. Mezi ně patří Vieste, Peschici či Mattinata. Na poloostrově najdeme také dvě slaná jezera - Lago di Lesina a Lago di Varano. Původně bylo Gargano ostrovem a z této doby se zachovaly fosilie pozoruhodných endemických druhů jako například půlmetrový předchůdce ježka Deinogalerix, obří pišťucha Prolagus imperialis, sudokopytník Hoplitomeryx či sova Tyto gigantea. Pěstují se tady citrusy a olivy.

Capri

Tento ostrov se nachází v Neapolském zálivu. Je součástí Kampánského souostroví. Jeho střediskem je stejnojmenné město. Ostrov byl obydlen již v paleolitu. Římští císaři si zde stavěli své vily. V městečku*** *Capri najdeme mnoho stavebních památek ze 14. století. K místním zajímavostem patří Modrá jeskyně, kam se dostanete člunem 1 metr vysokým otvorem.

Ligurská riviéra

Tato oblast je pokračování francouzské riviéry. Jejím střediskem je Janov. K dalším významným městům patří La Spezia, Imperia a Savona. Ligurská riviéra je hornatá, 70 % jejího území tvoří hory a kopce. Známým turistickým střediskem je Sanremo. Toto padesátitisícové město proslavil hudební festival, který se zde pořádá již od roku 1951. Za zhlédnutí stojí v Sanremu vila Nobel, kde Alfred Nobel strávil poslední dny svého života. Nedaleko města najdeme botanickou zahradu s více než 5000 druhy. V jeho centru se nachází kasino. U La Spezii je národní park Cinque Terre. Rozhodně by jste neměli vynechat návštěvu Janova. Toto přístavní město má bohatou historii. Bylo centrem Janovské republiky. Janov je dnes domovem 610 000 lidí. Najdeme zde druhé největší akvárium v Evropě. Janov je také sídlem mnoha zajímavých muzeí. Za zmínku stojí Námořní muzeum nebo Muzeum moderního umění, které se nalézá ve vile Croce. Zajímavá je rozhodně procházka historickým centrem, které patří k jednomu z největších v Evropě.

Benátky

Toto přístavní město najdeme na severu Itálie u břehu Jadranského moře. Historické jádro Benátek se nachází na mělké laguně, nové čtvrti na přilehlém břehu. Ve středověku byly centrem Benátské republiky. Ta dosáhla svého vrcholu v 15. a 16. století. Dnes jsou Benátky významný přístav a památka UNESCO. Každým rokem je navštíví 12 milionů turistů z celého světa. Je tady více než stovka kanálů, přes které vede přes čtyři sta mostů. Dopravní tepnou je čtyři kilometry dlouhý Canal Grande. Ten spojuje hlavní nádraží a přístav s historickým centrem, které tvoří náměstí sv. Marka. K dopravě v Benátkách slouží vodní busy - vaporetti a vodní taxíky. Při prohlídce města nelze vynechat Dóžecí palác. Jeho stavba začala v roce 1300 na místě starého hradu. Soudní dvůr paláce má krásnou vnitřní fasádu bohatě zdobenou gotickými, renesančními a klasicistickými prvky. Konají se zde výstavy. K dalším benátským pamětihodnostem patří zvonice sv. Marka. Přítomnost Židů dokládá židovské ghetto.

Sicílie

Sicílie je největší ostrov ve Středozemním moři. Od Apeninského poloostrova ji odděluje Messinská úžina. Žije na ní 5 miliónů lidí a hlavním městem je Palermo. Ostrov si uchoval svůj vlastní jazyk - sicilštinu. Sicílie je jednou ze seizmicky nejaktivnější oblastí Evropy. Její nejvyšší hora je sopka Etna. Dosahuje výšky 3370 m. Podobně jako po celé Itálii i tady je mnoho památek. K nejvýznamnějším se řadí chrámové údolí u Agrigenta. Najdeme tady hned několik antických památek z 6. - 4. století před naším letopočtem. Zajímavé je rovněž zdejší archeologické muzeum. Koncem února ve městě probíhá festival. Antické památky najdeme také v Syrakuzách, které patřily ve své době k největší starořeckým městům.Vidět tu můžeme Apolónův chrám, malebné staré město na ostrově Ortygia, katedrálu a hrad. Ze zdejších muzeí za návštěvu stojí Regionální archeologické muzeum Paolo Orsi. Ve městě Catania najdeme mnoho staveb postavených ve stylu sicilského baroka. Toto město je východiskem pro výstup na Etnu. V hlavním městě ostrova Palermu je k vidění katedrála, palác dei Normanni a několik historických kostelů.

Sardínie

Tento druhý největší italský ostrov leží na jihozápadě Itálie. Podobně jako na Sicílii si jeho obyvatelé uchovali vlastní jazy - sardinštinu. Ostrov si oblíbili horolezci. Lezecké stěny se zvedají z moře a pláží v Golfo di Orosei, Cala Fuili a Cala Luna. Přírodní krásy můžeme obdivovat v Barbagii a Ogliastře. K nejhezčím plážím patří Costa Verde a Costa Smeralda. V hlavním městě Cagliari můžeme navštívit hrad z 12. století.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6838 (magazinrecenze.cz#172)


Přidat komentář