Ubytování na jižní Moravě

Jižní Morava je rozhodně místo, které stojí za to navštívit a prozkoumat všechny jeho krásy. Po celodenní turistice či cykloturistice na jižní Moravě Vás bude čekat relaxace ve vinném sklípku.

Existuje mnoho důvodů, proč navštívit jižní Moravu. Zaujme Vás zde krásná krajina, rozsáhlé vinice a ovocné sady. Uvažujete, kde strávíte dovolenou? Není potřeba každý rok vyjet s celou rodinou na dovolenou k moři. I u nás je mnoho krásných míst, která stojí za to navštívit. Rozhodněte se pro dovolenou na jižní Moravě a určitě nebudete litovat. Jižní Morava nabízí neopakovatelnou atmosféru, malebnou krajinou, kulturní či sportovní program a samozřejmě také nespočet vinných sklípků. A jaká místa či města na jižní Moravě navštívit?

Zajímavá místa na jižní Moravě

Vaše volba může padnout např. na Hodonín. Hodonín je nádherné lázeňské město, které se nachází v Jihomoravském kraji. Hodonín leží na řece Moravě ve vzdálenosti 50 km od Brna. V tomto městě najdete vše ke strávení příjemné dovolené. Hodonín nabízí turistům velké množství restaurací, příjemných hotelů a penzionů. Mezi významné památky, které zde můžete navštívit, se řadí např. městská radnice, Hodonínské lázně, židovský hřbitov nebo zoologická zahrada v Hodoníně.  V okolí Hodonína jsou rozsáhlé možnosti pro turistiku a cykloturistiku. Samozřejmostí jsou také vinařské sklípky.

Navštívit můžete také Mikulov a jeho okolí, kde se nachází např. Velké Bílovice a Dolní Věstonice. Turisty vyhledávaným místem je také Lednicko-valtický val. Když už budete na jižní Moravě, rozhodně si nenechte ujít návštěvu zámku Lednice.  Po prohlídce zámku si budete moci odpočinout v krásných zahradách. Kromě zámku Lednice můžete také navštívit nádrž Nové Mlýny.

Na jižní Moravě máte také možnost navštívit přírodní skvosty jako propast Macocha, Punkevní jeskyně nebo jeskyně Balcarka.

Jak vybrat ubytování na jižní Moravě

Jižní Morava si svých zákazníků váží a tak zde najdete širokou nabídku ubytování. Záleží jen na Vás, zda si vyberete hotel, penzion, apartmán, chatové osady nebo kemp. Máte-li náročnější představu o ubytování, není problém najít zde hotely, které nabízí zákazníkům také wellnes a další služby. V mnoha hotelech na jižní Moravě jsou také připraveni na velké společenské akce či jiné události. Rozhodli jste se vyrazit na jižní Moravu ve velmi početné sestavě? To přece vůbec nevadí. Určitě zde najdete pronájem chalupy či chaty pro více osob.

Když hledáte ubytování, tak se informujte u svých známých. Zjistěte si, jaké mají zkušenosti a která místa navštívili. Samozřejmostí je dnes vyhledávání ubytování na internetu. K rozhodnutí o výběru ubytování Vám může pomoci pročtení recenzí. Najděte si také vy ubytování na jižní Moravě a užijte si zde Váš volný čas.

Jižní Morava a vinné sklepy

Samozřejmě, že jižní Moravu máme neodmyslitelně spjatou s vínem a vinnými sklepy. Objednejte si večer ve vinném sklepě a prožijte příjemné chvíle se svou rodinou nebo přáteli. Vinné sklípky nabízí kromě konzumace vína a jídla také zajímavé přednášky o víně a příjemnou muziku. Užijete si zde tradiční zábavu a načerpáte novou energii.

V tomto regionu najdeme velmi úrodnou půdu, přírodní krásy a turistické památky. Některé z těchto památek jsou také zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.  Ale vraťme se zpátky k vínu. Na jižní Moravě najdeme velké množství vinohradů, vinných sklípků, sklepních uliček, cyklistických a vinařských stezek. K vínu patří také vinařské tradice a vinařské akce. Rozhodně si nenechte ujít tradiční vinobraní. Mezi nejznámější vinobraní se řadí Znojemské a Pálavské. Na vinobraní Vás nečeká pouze konzumace alkoholu a jídla, ale také zajímavý doprovodný program. Návštěvníci se mohou těšit na rytířské turnaje, vystoupení historické šermu a divadel. Také pro děti je zde připravena zábava.

V tradičním vinném sklípku najdeme klenutou cihlovou klenbu a zdobený vchod. Vinné sklepy mají někdy také bytové prostory. Větší vinné sklepy jsou součástí penzionů. Vinařské sklepy mohou být malé s posezením jen pro několik osob. Ale najdete také velké vinařské sklepy s kapacitou pro několik desítek návštěvníků. Na jižní Moravě můžete najít vinné sklepy staré až několik stovek let a také velmi mladé vinné sklepy. Jedním z nejstarších a také největších vinných sklepů u nás a ve střední Evropě je valtický Zámecký sklep. Tento vinný sklep byl postaven v roce 1430. Najdete zde ta nejlepší valtická vína.

Cykloturistika na jižní Moravě

V současné době je také velmi oblíbenou možností, jak trávit letní dovolenou, cykloturistika. Jižní Morava je pro tento sport velmi ideálním místem. Na jižní Moravě je spíše rovinatá krajina, než kopcovitá. Poté můžete na kole projet všechna oblíbená turistická místa. Také není žádný problém zapůjčit si kolo v mnohých cyklo půjčovnách. Projíždět zde můžete např. mnohé vinařské stezky, které vedou kolem vinařských oblastí a krásných měst a městeček. Vinařské stezky se táhnou od Brna od Brna, přes Moravský Krumlov, Znojmo, Mikulov, Břeclav, Hodonín až po Uherské Hradiště.

Co vidět na jižní Moravě

Jižní Morava je skvělým místem pro turisty, protože nabízí mnoho možností, jak trávit volný čas. Krajina na jižní Moravě je vhodná pro provozování agroturistiky, cykloturistiky a pěší turistiky.

Ti z vás, kteří dávají přednost přírodě, budou nadšení z chráněné krajinné oblasti Pálava, lužních lesů na dolním toku Moravy, chráněné krajinné oblasti Moravský kras a Národního parku Podýjí. Pro turisty zajímavým místem je také Moravský kras. Zaujmou Vás určitě také krápníkové jeskyně a propast Macocha. Navštívit můžete také jeskyně Punkevní, Balcárku, Kateřinskou, Výpustek a Sloupsko-šošůvskou.

Národní park Podýjí

Na jižní Moravě najdete nejmenší národní park a to NP Podýjí. Tento národní park je tvořen kaňonem řeky Dyje mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. Park můžete projít pěšky nebo projet na kole.

Krása Pálavy

Turisty velmi navštěvovanou oblastí je také Pálava. Pálava se může vyznamenat rozmanitou krajinou, kde najdeme stepi, lesostepi, doubravy a suťové lesy. Projít zde můžete také naučnou stezku, která měří 20 kilometrů. Tato naučná stezka začíná v obci Dolní Větsonice a končí v Mikulově.

Moravská Sahara

Moravská Sahara je označení pro oblast, která se rozkládá mezi Bzencem, Hodonínem, Dubňany a Vracovem. Pojmenování této oblasti pochází z 18. století. Moravská Sahara má velmi příznivý terén a tak si zde můžete užít cykloturistiku i se svými dětmi.

Hrady a zámky jižní Moravy

Během návštěvy jižní Moravy uvidíte také mnoho krásných hradů a zámků. Navštivte např. pohádkový hrad Perštejn, zámky v Lysicích, Boskovicích, Rájci, někdejší vojenskou pevnost hrad Špilberk, hrad Veveří, zámky v Rosicích a Oslavanech. Hrady a zámky naleznete i v Podyjí, na Vyškovsku, Slovácku i na nejjižnějším cípu Moravy. Jižní Morava je místo, kde si každý najde to, co je jeho srdci blízké.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6834 (magazinrecenze.cz#154)


Přidat komentář