Couchsurfing - levné ubytování

Nemáte dost finančních prostředků na cestování? Zapojte se do internetového projektu couchsurfing, který vám může splnit váš sen. Velkou výhodou je totiž ubytování zcela zdarma.

Možná jste se již setkali s pojmem couchsurfing a pokud ne, tak je to levná forma ubytování zprostředkovaná přes internet. Tento projekt byl formálně spuštěn v roce 2004. V současné době má již přes dva miliony členů. Celou tuto síť založil Američan Casey Fenton, který neměl dost prostředků na ubytování v cizině. Přes  internet proto požádal, kdo by ho mohl ubytovat. Ozvalo se mu mnoho lidí a on toho po návratu z cest využil k založení projektu, který se velmi rozšířil po celém světě. Couchsurfing vám zajistí nejen levné ubytování po celém světě, ale jistě si najdete i mnoho nových a zajímavých přátel. Velmi důležité je vědět i to, že se za toto ubytování neplatí.

Jak couchsurfing funguje

Pokud byste se chtěli zapojit do tohoto projektu, musíte si nejprve vytvořit svůj profil na internetových stránkách. Musíte připojit svoji fotografii a také napište něco o sobě a svých zájmech. Určitě se vám ozve mnoho hostitelů, ale i při jejich výběru buďte velmi opatrní. Pro toho, kdo má strach z této akce, je nejlepší zeptat se přátel, kteří již mají s couchsurfingem zkušenosti. Na webových stránkách, kde komunikujete se svým protějškem se všechny rozhovory archivují. Po návratu z cest je dobré vše popsat pro případného dalšího zájemce.  Než se vydáte na cestu do zemí s odlišnou kulturou, je dobré si zjistit co nejvíce informací o mentalitě lidí, abyste se nedostali do nepříjemných situací. Velmi důležitá je jazyková vybavenost. Lidé se musí mezi sebou nějak domlouvat. V tomto případě je angličtina hlavním jazykem pro komunikaci.

Pravidla couchsurfingu

Při těchto pobytech si musíte uvědomit, že jsou jistá pravidla, která musíte dodržovat. Váš hostitel by měl vědět přesné datum vašeho příjezdu a také jak dlouho se u něj zdržíte. Také je důležité se domluvit na způsobu stravování, které není v nabídce. Jídlo vám může být nabídnuto, ale na oplátku byste měli pomoci s jeho přípravou. Vždy pamatujte na to, že jste hosté, a proto se snažte dodržovat pořádek, nezvěte si žádné hlučné návštěvy, prostě se chovejte slušně. Nezapomínejte na to, že i o vašem pobytu se hostitel zmíní na internetových stránkách. Špatné reference by vám mohly zavřít dveře k další výměně.

Výhody couchsurfingu

Jedna z výhod je samozřejmě bezplatné  ubytování. Hostitel vám také může nabídnout, že vám ukáže místa, na která byste se za jiných okolností vůbec nedostali. Můžete své hostitele na oplátku pozvat zase k vám a možná získáte přátele na celý život. Couchsurfing je založen na vzájemné důvěře lidí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6831 (magazinrecenze.cz#42)


Diskuze a zkušenosti

Josef Pasnišin | 04.05.2014 18:45
Re: Couchsurfing - levné ubytování Zajímavé, rádi absolvujeme cestu po evropě. Nabízíme ubytování + zahrada ke stanování


Přidat komentář