Výběr svatební kytice pro nevěstu

Blíží se Váš velký den? Chcete, aby bylo vše perfektní až do toho nejmenšího detailu? Svatební šaty máte vybrány a stejně tak i doplňky k nim? Pak už nezbývá než se zaměřit na výběr té správné svatební kytice.

Jak vybrat svatební kytici?

Ač by se tak na první pohled mohlo zdát,** výběr svatební kytice** není vůbec jednoduchý. Většina nevěst má představu o své** svatební kytici** a šatech už od patnácti let. Jakmile však přijde na věc, vše může být úplně jinak. Svatební kytice musí ladit jak se střihem svatebních šatů, tak s jejich zdobením a doplňky v podobě náušnic, náhrdelníku, závoje, popř. korunky. Svatební kytici by nevěsta měla vybírat také s ohledem na svou postavu, na to, zda je malá či vysoká, hubená či plnoštíhlá. Se všemi náležitostmi Vás seznámí odborník, u něhož si necháte kytici navázat.

Výběr svatební kytice podle svatebních šatů

Jakmile budete mít vybrány** svatební šaty**, je nejlepší přijít s jejich fotografií do květinářství, kde si budete nechávat svatební kytici vázat. Tak Vám může odborník nejlépe doporučit, jaká kytice by byla právě pro Vás ta pravá. Obecně platí, že pokud jsou šaty výrazněji zdobené, mají volánky, jsou hojně posázeny perličkami apod., je dobré volit jednodušší kytice. Opačně pak platí, že pokud jsou Vaše šaty spíše jednoduššího vzhledu, jsou hladké bez výraznějšího zdobení, pak si můžete dovolit nápadnější kytici.

Kulatá svatební kytice

Kulatá svatební kytice bývá také nazývána biedermeier. Kulatá svatební kytice je nejoblíbenějším typem svatebních kytic vůbec. Hodí se převážně k tradičním romantickým svatbám a romantickým nevěstám s nabíranými sukněmi svatebních šatů. Kulaté svatební kytice mohou být s krátkými nebo dlouhými stonky. Hodí se spíše pro menší nevěsty. Pokud jste ovšem vysoká a toužíte po kulaté kytici, je vhodné zvolit kulatou s dlouhými stonky květin (tvar zepter). Stonky mohou být přizdobeny perličkami či jinými prvky.

Převislá svatební kytice

Převislá svatební kytice je** kytice přehozená přes ruku**. Převislá svatební kytice se hodí spíše k jednoduchým svatebním šatům, protože sama o sobě je více výrazná. Pokud se budete vdávat v hladkých svatebních šatech, pouvažujte právě nad převislou svatební kyticí, se kterou šaty vytvoří nádherný celek. Převislá svatební kytice je vhodná pro vyšší nevěsty.

Jiné svatební kytice

Pokud razíte heslo, že v jednoduchosti je krása a netoužíte po žádné složitější květinové vazbě, můžete pro svůj den D zvolit například jednoduchou květinu s dlouhým stonkem, například kaly, slunečnice či růže.

Z jakých květin se vážou svatební kytice?

Nejoblíbenějšími květinami k tvoření svatebních kytic pro nevěstu jsou růže, lilie, tulipány, orchideje, kaly, hortenzie, luční kvítí a další. Barvami pak jsou rudá, růžová, krémová, bílá, žlutá, oranžová, lososová, fialová a zelená.

Na co nezapomenout při volbě svatební kytice?

Při volbě kytice pro nevěstu je důležité nezapomenout na to, že by k ní měla ladit také** korsáž do klopy** ženichova saka.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6823 (magazinrecenze.cz#77)


Přidat komentář