Svatební šaty - půjčit nebo koupit?

Plánujete již nyní váš velký den, vaši svatbu? Už vybíráte svatební šaty? A zvažujete, zda je lepší si svatební šaty koupit nebo si je zajistit v půjčovně svatebních oděvů? Pojďme se společně podívat, co se zdá být výhodnější.

Každá žena se jistě těší na svůj velký svatební den. Mnohé ženy často sní o tom, až si na sebe oblečou své vysněné nádherné svatební šaty. Svatební salóny, různé obchody a půjčovny nabízejí doslova kvanta svatebních šatů. Svatební šaty je možné buď zakoupit, ale stejně tak je velmi zajímavá varianta si šaty pouze vypůjčit v půjčovně – vždyť je použijete jen jednou, není tedy zbytečné je kupovat? Která varianta je lepší, koupě nebo vypůjčení?

Ušití svatebních šatů na míru

Pokud se rozhodnete pro to si své** svatební šaty zakoupit**, či si je dokonce** nechat ušít na míru**, budete mít jistotu, že je na sobě nikdy neměla žádná jiná nevěsta, že jsou jen a jen vaše. Cena bude samozřejmě vyšší, zvláště v případě šití na míru, ale přesto ten příjemný pocit, že se jedná o vaše originální šaty, které vám navíc zůstanou na památku, stojí za to. Pokud máte svého oblíbeného krejčího a víte, že své řemeslo ovládá dokonale, proč si nenechat ušit šaty na míru?

Koupě svatebních šatů

Pokud dáte přednost konfekčním šatům, otevírá se před vámi nespočet možností, jak budou vaše šaty vypadat. Vaše vysněné šaty můžete hledat buď na internetu nebo v katalozích anebo vyrazíte na cestu po svatebních salonech. Klidně také můžete vyzkoušet všechny možnosti, vždyť kupovat si svatební šaty pouze po internetu bez jejich vyzkoušení, to je jistě velice nerozumné. Ideální je si své šaty na internetu nebo v katalogu vyhlédnout a poté vyrazit do prodejny podívat se na ně naživo, zda vám sednou. Pokud se rozhodnete koupit si výrazně levné nebo zlevněné šaty ve výprodeji, velice pozorně si je prohlédněte, aby vás pak nečekalo nějaké nepříjemné překvapení v podobě nekvalitního zpracování aj. Velké rozdíly jsou jak v látkách a střizích, tak kvalitě zpracování, čemuž často odpovídají také ceny šatů. Ovšem pozor – nejdražší šaty vždy nemusí znamenat, že jsou to ty nejlepší, stejně tak ty levné nemusí být vždy špatné – důležité je sledovat kvalitu materiálu a kvalitu zpracování šatů.

Vypůjčení svatebních šatů

Pokud se rozhodnete si** svatební šaty půjčit**, ušetříte jak peníze, tak i prostor, protože nebudete muset řešit problém, kde koupené svatební šaty uchovávat a kam je umístit po svatbě. Po svatbě je jednoduše vrátíte do svatebního salónu a máte po starostech – většina půjčoven má lhůtu na vrácení okolo 7 dnů od vypůjčení šatů, takže není potřeba příliš spěchat. Svatební šaty, stejně tak jako doplňky k nim, je dobré v půjčovně vybírat s náležitým předstihem a poté si je na určitý termín zamluvit – díky dostatečnému předstihu si v půjčovně zajistíte větší výběr.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6822 (magazinrecenze.cz#18)


Přidat komentář