Svatební harmonogram

Rozhodli jste se na 100%, že se vezmete? Gratulujeme, máte za sebou první stěžejní krok Vaší svatby. Před sebou však ještě desítky dalších. Při chystání svatby platí jedno zásadní pravidlo: zachovat klid a vše si dobře rozplánovat.

Plánování svatby

Když je člověk teprve** na počátku plánování svatby**, může mu vše připadat jednoduché. Čím více se však svatební den začíná přibližovat, tím více nám začíná docházet, že je ještě spousta věcí, které se musí stihnout, zařídit a zaplatit. Povinnosti se kupí, a z představy nejkrásnějšího dne v našem životě se rázem začíná stávat představa katastrofy a konce světa. Do detailu zpracovaný** svatební harmonogram** Vás může dostat ze mdlob zpět do života. Nejlépe je si hned po rozhodnutí, že se vezmete, s partnerem sednout, vzít do ruky tužku a papír, zhluboka se nadechnout a začít. Uvidíte, že vše se dá zvládnout.

Stanovení svatebního rozpočtu

V prvé řadě si stanovte peněžní sumu, kterou jste ochotni do svatby vložit. Je třeba určit hranice a těch se po celou dobu držet, aby Vás pak v závěrném vyúčtování nečekalo nemilé překvapení. Stanovte si, zda chcete svatbu spíše malou, komorní, nebo velkou v případě, že máte skutečně početnou rodinu a nechcete o tento zážitek ochudit ani jediného jejího člena.

Rezervace místa konání svatebního obřadu

Pakliže jste věřící a rozhodli jste se pro církevní sňatek, je třeba oslovit kostel a faráře. V případě sňatku občanského můžete volit z hradů, zámků, radnic, zahrad atd. Nezapomeňte také na úřední náležitosti a potřebné doklady.

Rezervace místa konání svatební hostiny

Při rezervaci je možné, že místo konání svatby nebude ve Vámi vybraný termín k dispozici. Nebývá výjimkou, že datum musíte přizpůsobit právě místu, takže pokud trváte na nějaké magické kombinaci čísel, je třeba si místo rezervovat i rok nebo rok a půl dopředu. S rezervací místa souvisí** počet hostů**. Kapacita sálu musí pojmout množství lidí, které plánujete mít na svatbě. Některé hosty bude třeba také někde ubytovat. Pokud místo konání hostiny disponuje také ubytovacími prostory, je to ideální. Pro místní zajistěte rozvoz domů. Oslovte například známého, zda by neměl zájem o brigádu. S provozním dané restaurace se domluvte na sestavení svatebního menu. V případě, že se jedná vyloženě o sál bez kuchyně, domluvte si cateringovou službu.

Kulturní vložka na svatbě

Dostatečně dopředu je třeba se také dohodnout, zda na svatbě bude živá kapela, DJ či jiné kulturní vložky a objednat si je.

Svatební fotograf, svatební kameraman

Svatební fotograf či kameraman jsou jednou z nejdražších položek. Profesionální svatební fotografové si účtují cca 10 000,-.

Snubní prsteny, svatební šaty, květinová výzdoba

V tomto případě se jedná o nejvíce příjemné záležitosti. Zvláště pro nevěstu je výběr svatebních šatů jako Vánoce. Budete-li mít svatbu v letních měsících, je třeba rezervovat si svatební šaty i více než půl roku dopředu. V letním období je svateb, a tudíž i nevěst, nejvíce, a Vámi vysněné šaty už mohou být zamluvené. Před svatbou je třeba ještě provést** závěrečnou zkoušku šatů. Snubní prstýnky** zásadně vybírejte s partnerem. Musí sedět velikost a musí se líbit oběma, protože (pokud vše dobře půjde) budou Vaší součástí už napořád. Svatební kytici, květinovou výzdobu, květiny na auta a myrty vybírejte pokud možno u jednoho květinářství, ať máte vše hezky pohromadě.

Svatební oznámení, svatební dort a koláče

Na svatebních koláčích a svatebním dortu můžete dost ušetřit, máte-li šikovné babičky a tety, které rády pečou. Spojte síly dohromady, vymezte si jeden den na pečení, a nemusíte objednávat drahé koláče a dort v cukrárně. Svatební oznámení rozešlete jeden až dva měsíce předem. Jedná se spíše o formalitu, protože většina Vaší rodiny a přátel už o svatbě ví.

Svatební účes a make-up

Nevěsta si zajišťuje kadeřnici a kosmetičku. Před zkrášlením „naostro“ se stejně jako u šatů provádí i zkouška líčení a účesu předem, aby pak ve svatební den nebyla nevěsta nemile překvapena.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6824 (magazinrecenze.cz#78)


Přidat komentář