Svatební fotograf

Blíží se váš velký svatební den a vy hledáte svatebního fotografa? Nabízí se ovšem i videa a dokonce se vám takový profesionál postará o zábavu. Se vším vás seznámíme, abyste věděli, co všechno si můžete na svatbě přát.

Máte jasnou představu o podobě fotografií ze své svatby? Chcete klasické snímky, na nichž pózujete nebo by obrázky neměly postrádat vtip a dynamiku? Líbí se vám graficky upravené fotografie, které jsou například provedeny ve formě komiksu? Vše si můžete přát, jen si musíte zvolit fotografa, který takové služby zvládne. Proto se podívejte do jeho portfolia a zjistěte, zda vám vyhovuje atmosféra jeho děl. Můžete si přát vtipné fotografie, ovšem v provedení některých fotografů mohou ale vyznít trapně. Nemusí to být nutně tím, že by se jednalo o špatného fotografa, ale pokud nebudete mít zkušenosti s tím, co si představujete vy, nemusí vystihnout vaše přání. Proto je nejlepší si vybrat fotografa, který fotí takové snímky, které vám přesně padnou do oka. Zkušený fotograf má většinou již svůj styl, který je jeho autorským podpisem.

Jaká je nabídka svatebního fotografa?

Studia dnes nabízí řadu kvalitních služeb, které se netýkají jen fotografování, ale k dispozici máte i** přidané služby**. Pokud budete s vybraným fotografem spokojeni, můžete se na něj obrátit i později. Může vám zhotovit ateliérové snímky, vytvoří vám vzpomínku na večírky či oslavy a podobně. Jaké konkrétní služby fotografická studia často nabízí?

Svatební fotografie

Samozřejmě toto je základní služba, kterou ateliéry nabízí. Z čeho můžete vybírat? Fotografové mohou nabídnout užší či širší možnosti dle technického vybavení. Čím více objektivů mají k dispozici, tím máte větší jistotu, že si fotograf dokáže poradit s šumy, které by mohly nepříznivě ovlivnit kvalitu fotky (špatné světelné podmínky, pohyb svatebčanů, detailní snímky, fotografie z perspektivy a podobně. Do vybavení fotografa proto patří kromě objektivů i stabilizátory obrazu, jeřáby. Některá skutečně vybavená studia mají k dispozici i minivrtulníky, díky nimž můžete mít obrázky z nové perspektivy.

Svatební alba

Samozřejmě se nabízí i provedení fotoalb. Práce se zakládáním obrázků do fotoalba není nic zábavného, proto se nabízí, že vám takovou službu mohou udělat již v ateliéru. Jednak vám přizpůsobí svatební album, a také vám příhodně seřadí snímky. Obrázky a jejich zhotovení si můžete předem vybrat z náhledů. Ty, které se vám budou líbit nejvíce, můžete nechat vyvolat, zbytek vám firma zálohuje na přenosné médium. Díky pokrokům v grafice máte ale mnohem více možností. Můžete si nechat vyrobit velmi populární fotoknihu, která je unikátním zpracováním nejen svatebního dne. Stejně tak se nabízí výroba kalendářů či plakátů, které si můžete nechat zarámovat.

Svatební videa

Natáčení svatebních videí je dnes již standardní službou fotografických ateliérů. Audiovizuální zpracování vašeho velkého dne není výrazně drahou záležitostí, proto ji spousta lidí také volí. Díky tomu, že se používají lehké a malé kamery, nehrozí, že by natáčení nějak ovlivnilo průběh svatby a posvatebního veselí. Video vám tak umožňuje lépe uchovat památku na svatební den, protože jde o záznam obrazový i zvukový. Svatebčané si v této souvislosti vybírají i speciální služby a mají spousty nápadů, jak video ozvláštnit. Natáčí se scénky, ankety či jiné záběry, které celé video zlehčí.

Projekce na svatbě

Co se pod tímto názvem skrývá? Dnešní technika je natolik vyspělá, že již odpoledne na hostině můžete sledovat několik záběrů z vaší svatby. První snímky z obřadu jistě pobaví celou společnost a jsou příjemným zpestřením zábavy. Samozřejmě se ale s fotografem můžete domluvit i na speciální prezentaci. Pokud má k dispozici projektor, může v tomto směru nabídnout mnohem více. Novomanželé často volí vtipný seriál, který mapuje jejich životy. V prezentaci se promítají snímky, které mapují dětství, dospívání a dospělost nevěsty i ženicha do okamžiku než se poznali. Stejně tak se mohou pouštět videa, která si vyberete. Záleží jen na vás, nakolik využijete techniky, která se vám nabízí.

Výukové kurzy

Sami si svatbu nenafotíte, to ale neznamená, že nemůžete rozvíjet svůj fotografický talent. Fotografování naskýtá spousty možností, jak si vytvořit obrázky, které vám budou příjemné. I toto řemeslo má ale svá pravidla a aby byl výsledek esteticky přijatelný, musíte fotografování ovládat. Líbí-li se vám, jak daný fotograf fotí a on nabízí kurzy, můžete se to od něj naučit. Samozřejmě s tímto souvisí i učení se s videokamerou a následné úpravy děl v počítači.

Zapůjčení techniky

Fotografická technika je velmi drahá a ne každý si ji může dovolit. I když máte základní vybavení, může se vám hodit zapůjčení jeřábu, stedicamu či jiného příslušenství. Pokud nevlastníte tyto produkty, firmy je často půjčují a vy tak můžete mít produkty, které by vás jinak mohly stát i statisíce. Samozřejmě ale musíte s půjčenými produkty zacházet šetrně, protože jejich poničení by vás vyšlo draho. Tato služba je ale ideální možností, jak si vypůjčit techniku na jeden den, který potřebujete věrně zdokumentovat. Můžete nafotit svatbu přátel, různé oslavy či přivítání miminka.

Doplňkové služby

Fotografové nabízejí spoustu služeb, které se zdánlivě nemusí k jejich profesi vztahovat. Pokud ale působí v branži delší dobu, mají spoustu kontaktů. Díky nim vám mohou zprostředkovat jiné služby, které se v souvislosti se svatbami nabízí. Můžete si díky nim vybrat hudebního dýdžeje, profesionál vám dá tip na někoho, kdo vám uspořádá skvělý ohňostroj či si s pomocí fotografa vyberete místo k obřadu a i k následné hostině. Fotograf díky své práci viděl spoustu míst a podle naturelu svých klientů může doporučit, co si vybrali jiní.

WiFi přenosy svateb

Dnešní doba je natolik vyspělá, že vaši svatbu může online sledovat i kamarád, který je v Austrálii nebo naopak když vy zvolíte dnes moderní způsob svatby v zahraničí, mohou vaši blízcí sledovat váš velký den. Díky online přenosu tak budete v kontaktu se všemi, které máte rádi.

Klientské benefity

Spousta firem si svých klientů váží, proto je pro ně dodání fotografií komfortní cestou samozřejmostí a většinou se cena dopravy neúčtuje. S tím souvisí i následná spolupráce s ateliérem. Pokud se budete k fotografovi vracet, máte nejen zajištěno, že budete mít snímky dle vašeho přání i z jiných akcí, ale také se můžete těšit na různé slevy, které fotografové nabízí.

Nenechte nic náhodě a pečlivě vyberte fotografa, který vám zdokumentuje váš velký den. Můžete oslovit více odborníků, ať máte větší výběr. Nebojte se kamery, která vám věrněji uchová vzpomínku na svatbu. A věděli jste o službách, které jsme vám představili? Díky nim bude váš osudový den pestřejší a budete si ho více pamatovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6829 (magazinrecenze.cz#192)


Přidat komentář