Svatební dekorace

Každá slavnostní událost je spjata s množstvím dekorací, které k sobě musí perfektně ladit jak typově, tak barevně. U svateb toto pravidlo platí dvojnásob. Dekorace na auto, dekorace na stoly, svatební kytice a další, to všechno musí tvořit jeden celek.

Sladěnost svatebních dekorací

Na svatbě by nemělo dojít k tomu, že svatební auto bude mít například na kapotě výrazné fialové zdobení, nevěsta bude držet červenou kytici a svatební tabule bude laděna do oranžova. Při výběru svatební dekorace musíte být myšlenkově o krok napřed a mít představu o celkovém ladění. Pokud svatbu řešíte přes** svatební agenturu**, postarají se o všechny tyto detaily oni.

Druhy svatebních dekorací

Co vše by mělo být na svatbě ozdobeno? Z jakých dekorací lze vybírat? V dnešní době je nabídka tak široká, že asi budete mít chvilku problém se rozhodnout. Společnými silami to ale určitě zvládnete.

Dekorace na svatební auto

Jak auto nevěsty, tak auto ženicha by mělo být výrazně odlišeno od ostatních aut svatebčanů. Přitom platí, že auto nevěsty je ještě o stupínek důležitější, co se dekorace týče. Dříve se na kapotu nevěstina auta pokládala panenka ve svatebních šatech. Tento zvyk se dnes už ale moc nedodržuje. Doba se posunula a s ní se také rozšířily možnosti zdobení. Velice oblíbenou je** květinová výzdoba v podobě srdce**. Vytvořit lze jak srdce plné (celá plocha srdce je pokryta květinami, nejčastěji růžemi), tak srdce obrysové, kdy je z květin vytvořen pouze obrys.

Dále může být na přední kapotě položena přímo květinová vazba či lze auto polepit drobnými kvítky. Samozřejmě nesmí chybět šerpa. U** auta pro nevěstu** se uvazuje dekorace také na kliky. Budoucí novomanželé volí na svatební auto i nejrůznější plyšové medvídky – ženicha a nevěstu. Fantazii se meze nekladou, a tak dnes mohou snoubenci vymyslet v podstatě cokoliv.** Auta ženichů** bývají tradičně ozdobena cylindrem. Lze pořídit také vtipné SPZ s nápisem Nevěsta, Ženich či Novomanželé.

Dekorace na svatební obřad

Při prohlížení dekorací, jež se používají přímo u** svatebního obřadu** se Vám z toho množství může až zatočit hlava. Jedná se nejrůznější polštářky na prstýnky, pytlíčky na rýži, mašle, stuhy, krabičky, potahy na židle, slavobrány atd. O dekorace, jako jsou potahy, stuhy, popř. slavobrána se většinou stará provozní daného zařízení, kde se se bude svatba konat.

Dekorace na svatební hostinu

Na slavnostním stole rozhodně nesmí chybět květinová výzdoba, ubrus (většinou bílý), potahy na židle ovázané například mašlí a jmenovky pro svatebčany, aby se nevyskytly zmatky se zasedacím pořádkem. Slavnostní chvíli pak dotvoří různé svícny, kamínky, korálky, okvětní plátky, motýlci, nebo takzvané kapky rosy, což jsou průsvitné oválky ve tvaru kapek. Možná Vám tyto drobnosti přijdou zbytečné, ale divili byste se, jak dokážou perfektně dotvořit** romantickou atmosféru svatby**.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6827 (magazinrecenze.cz#81)


Přidat komentář