Dřevostavby – okres Mladá Boleslav

Mezi posledními trendy výstavby nových domů jasně vévodí dřevostavby, a to zejména díky nízké ceně, moderním technologiím a rychlosti, se kterou výstavba probíhá a také času, kdy je možné se nastěhovat.

Dřevostavby rodinných domků

Výhodou je také to, že dřevostavby na první pohled nemusí hned budit dojem, že se jedná o dřevostavby, jelikož mají běžnou fasádu na domě, stejně tak úhlednou a plně funkční střechu. Nikdo tak hned nemusí poznat, že jde o dřevostavbu. Rodinné domky vypadají skvělé, moderně a většinou se prodávají již hotové modely, a tak je i pořizovací čas vrcholně rychlý.

Obavy z požáru?

Jsou lidé, kteří by se obávali možných nebezpečí ve formě nevítaného ohně a přílišné hořlavosti použitého materiálu. Dřevo je sice hořlavější, než něžná cihla, ale není nutno se obávat nějakých zvláštních pravidel, protože dřevostavba je přece jen** stavba ze dřeva**, ale to je speciálně ošetřeno tak, aby se případný požár tolik nešířil, jako při běžném hoření. A pokud máte stále obavy, je nutno připomenout i to, že byla řada domů, které shořely, i když byly z cihel. Takže není to jen o dřevu a požár může poškodit snad cokoli.

Domy jako ze škatulky

Moderní obydlené městské části, nebo okrajové části i malých obcí jsou většinou místem pro výstavbu zcela nových obydlí, domů. Pokud máte zájem vytvořit si z vlastního snu skutečnost a mít opravdu vlastní dům dle snů a přání, pak je tu právě možnost i pro dřevostavby. Existuje několik prototypů domů ze dřeva, dřevostaveb, a z nabídky je možno vybírat. Každá firma, provozující výstavbu dřevostaveb má své vlastní prototypy a je nabízí. Sice nebude problém vypracovat nový návrh a to dle potřeb a přání, ale je nutno vědět, že to něco stojí. Již hotové prototypy domů jsou tak skvělé jako polední menu v restauraci – za minimum ceny máte jídlo hned a dostatečné, které vás dokonale zasytí. To jsou hotové dřevostavby a bydlet můžete opravdu během krátké chvíle.

Roubenky – srubové domy

Pokud se řekne „dřevostavba“, většině lidí se automatiky vybaví taková typická dřevostavba, kterou je právě horská roubenka. Stavba ze dřeva, o které nikdo nemá pochyb, že je ze dřeva, je v posledních letech žádaným artiklem. Obzvlášť horské oblasti chtějí zachovat tradiční ráz těchto krajů a roubenky jsou tu vystavovány už jen proto, aby to celkově doplnilo krásu horského kraje. Typové roubenky a sruby jsou oblíbené také z toho důvodu, že jsou jako stavby na klíč velice rychle a kvalitně postaveny. A navíc je nutno podotknout, že opravdu znalé firmy staví kvalitní roubenky podle tradičních postupů, i když s moderní technikou, tak je proto stavba rychle hotová.

Zahradní domky (altány, pergoly)

Ale vrátíme se zpět k rodinným domům. I přes to, že již vlastní dům máte, můžete se o dřevostavby zajímat, protože i tak by pro vás mohlo být zajímavé pořídit si na vlastní zahradu například pěkný altán nebo moderní pergolu. Záleží to na vašich potřebách a přáních.

Dnes totiž lidí hodně tráví volný čas na zahradě, která v dnešní době slouží spíše jako místo odpočinku, relaxace, zábavy a posezení, než jako dříve k ukládání nepotřebného materiálu a chovu domestikovaných zvířat.

Dnes tak zahrada slouží jako místo venkovního obýváku, společenského místa, kde se v letních měsících griluje, opéká, popíjí, opaluje, plave, nebo třeba pije lahodný drink.

Možností je několik jak pro mladé, starší, tak ty úplně nejmladší. Ale jak už to tak bývá, aby zahrada byla vskutku ukázková, je potřeba se o ni řádně starat, a také ji dodat pěkný ráz například altánem nebo pergolou. Ta může být i zastřešená a poskytnout tak útočiště i v době, kdy zrovna slunce nesvítí a naopak déšť je silný. Pergoly nebo altány na dnešní moderní zahrady patří a lidé o ně jeví stále více zájmu.

Střechy – tesařské, klempířské i pokrývačské práce

Kdo chce skutečně dobře bydlet, ten musí mít na svém domě tu nejlepší střechu, jaká jen může být. Opravdu dobře provedenou střechu, ke které důležitý základ položí hodně zručný tesař, hodně také udělá** pokrývač** a v neposlední řadě se o odtok dešťové vody nebo z tajícího sněhu postará klempíř. Tyto pozice jsou velice důležité pro dobrou střechu a je nutné na to pamatovat při výběru pro stavbu střechy. Dost lidí dělá tu chybu, že se soustředí pouze na cenu, ale jakmile je práce na střese nedobře provedena, vše se projeví časem, kdy přijde déšť a do domu, nebo na jeho část začne zatékat. To pak dělá více, než rozdíl ceny za kvalitního tesaře i pokrývače před poměrně levnou službou stejného zaměření.

Rekonstrukce bytů

Snad každý chce bydlet po svém a většina z dnešních lidí také moderně. Aby tak nově koupený, pořízený byt splnil očekávání, je většinou nutné provést potřebné úpravy a to ve formě rekonstrukce. Tu by však měla vždy provádět odborná firma, která se rekonstrukcemi zabývá, aby tak výsledný efekt nebyl spíše k pláči. Často se stává, že levná práce je nakonec katastrální a i zde platí, snad jako všude jinde, že za kvalitu je potřeba si připlatit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6820 (magazinrecenze.cz#196)


Přidat komentář