Školení instruktorů zumby

Zumba je poslední dobou velmi žádaná. Cvičí ji muži, ženy, a dokonce i děti. A není se co divit. Jde o spojení cvičení a tance, a to je vždy zábavné. Co však musíte udělat, abyste se stali instruktorem zumby?

Zumbu nemůže předcvičovat každý

Přestože, nebo právě protože je zumba velmi populární sport, nemůže ji předcvičovat každý. Má svá neměnná pravidla a ty je nutné dodržet. Vyplývá to z toho, že zumba má propracovaný marketing a s ním i hierarchii cvičitelů. Má také své oficiální internetové stránky, kde musí být každý cvičitel zumby uveden. Pokud tomu tak není, nesmí oficiálně** zumbu předcvičovat**. Chcete-li se tedy stát instruktorem zumby, pak musíte projít takzvanou Akademií Zumby. Tedy musíte se zúčastnit oficiálních Zumba kurzů, které jdou od základního až po rozšířené.

Kde se přihlásit na zumba kurzy?

V současné době je možné kurzy absolvovat pouze u společnosti ZUMBA® FITNESS LLC. Žádný jiný** kurz zumby** v České republice není platný.A již samotné poskytování hodin zumby bez licence je právně postižitelné.

Jak se přihlásit na školení zumby?

Nejlépe uděláte, pokud se včas, minimálně měsíc dopředu zaregistrujete na základní kurz. Výhodou včasné registrace je nižší cena. Těsně před samotným termínem školení se cena vždy navyšuje. Při registraci je nutné provést i platbu školení. Ta se většinou provádí kartou pomocí bezpečného bankovního systému. Nemáte-li kartu, je možné výjimečně provést platbu i převodem.

Jak probíhá školení instruktora zumby?

Asi budete překvapeni, že kurz není ukončen žádnou zkouškou. Prostě vás čeká jen dvoudenní intenzivní školení a cvičení a pak předání certifikátu. Tento systém je proto, že zumbu může cvičit jen ten, kdo pro to má vlohy, ten kdo je nemá, se stejně instruktorství nakonec věnovat nebude. Ale i tak je školení pro něho zajímavé. Školení většinou probíhá o víkendu. První den začne intenzivním cvičení, následuje seznámení s metodikou výuky zumby. Začíná se metodikou vedení hodiny, pokračuje se přerušovaným tréningem, výukou, jak dělat vlastní rozbor skladeb, vlastní choreografii, a nakonec se učí základní kroky různých standardních tanců, uzpůsobené jednotně pro Zumbu. Pro základní kurz zumby je to salsa, merengue, cumbia, reggaeton. Celý dvoudenní kurz je zakončen předáním certifikátů.

Co si na kurz zumby připravit?

Určitě pohodlné oblečení, které dobře saje pot, podložku na sezení, teplou mikinu, ručník, svačinu, samozřejmě pití, a pak sešit a pero. Důležité je vzít si sebou i peníze, nebo platební kartu. Na školení si totiž můžete za výhodnou cenu zakoupit oblečení, ve kterém budete později zumbu předcvičovat již jako instruktoři. A pak si můžete zaplatit členství v ZIN.

Co je ZIN?

Jde o členství, které umožňuje instruktorovi využívat všeho, co nabízí Zumba. Instruktor je zaregistrován na oficiálních stránkáchZumby zelenou barvou. Pak zde může uvést informace o sobě i o svých kurzech. A to zdaleka není vše. Registrovaný instruktor může využívat a stahovat loga a veškerou podporu z oficiálních stránek zumby. Může se účastnit dalších školení, kde se dále učí další postupné kurzy zumby. Pravidelně dostává CD a DVD s novými skladbami a choreografiemi. Může se účastnit i chatu, kde se poskytuje řada rad. Často zde radí i sám zakladatel zumby pan Beto Perez.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6805 (magazinrecenze.cz#9)


Diskuze a zkušenosti

Šárka Julinová | 12.08.2013 06:51
Re: Školení instruktorů zumby Mám zájem zůčatnit se kurzu zumby, po kterém budu moci dělat instruktora.

Eva Laubová | 09.02.2014 16:22
Re: Školení instruktorů zumby Mám zájem o kurz zumby v praze a okolí. Děkuji.

Forman Tomáš | 06.07.2014 22:15
Re: Školení instruktorů zumby zdravím a pozdravují strašně rád bych se stal instruktorem zumby kurz jsem ochoten udělat po celé ČR

sona | 17.01.2015 21:58
Re: Školení instruktorů zumby Měla bych zájem zúčastnit se kurzu instruktora.

Janče | 29.10.2018 17:46
Dobrý den, mám zájem naučit se a predcvicovat,kdy a kde je kurz

Zuzka | 15.11.2018 08:19
Je ted prosím v nejbližší době nějaký kurz Zumby? Děkuji


Přidat komentář