Rybářská křesla a lehátka

Rozhodli jste se, že začnete rybařit? Kromě nejdůležitějšího rybářského náčiní, kterým je prut a další doplňky, se vám bude určitě hodit mít si na čem odpočinout. A právě k tomu účelu slouží rybářská křesla a lehátka.

Rybaření na řece nebo na rybníku či jezeře je odlišné. Zatímco na řece se rybáři téměř neustále pohybují a hledají místa, kde ryby více berou, na stojaté vodě se rybáři většinou usadí na jednom místě, kde pak stráví celý den. A proto každý rybář, který rád rybaří ze břehu rybníka nebo jezera, potřebuje mít na čem sedět.

Rybářská židle, křeslo nebo rybářské lehátko?

Rybářská křesla a rybářské židle jsou vlastně odlišné názvy pro tutéž věc, avšak prodejny častěji používají název „rybářské křeslo“, protože tento název evokuje představu většího pohodlí než název „ rybářská židle“. Dále je k mání rybářské lehátko. Na samotném začátku výběru si proto musíte ujasnit, zda dáte přednost rybářskému křeslu anebo lehátku. Rybářské lehátko má na rozdíl od křesla také podpěru pro nohy a pokud chcete, dá se předělat na jednoduché lůžko.

Stabilita rybářského křesla nebo lehátka

Kromě toho, nakolik je židle či lehátko pohodlné, je jednou z nejdůležitějších vlastností stabilita vybraného modelu. U lepších a propracovaných modelů se nestability obvykle bát nemusíte. U levných modelů nebo při nákupu na tržnici byste si však na** nestabilitu židle či lehátka** měli dát dobrý pozor. U levných modelů je nejčastějším problémem použití nekvalitních plastových elementů buď v kloubech nebo je z plastu celá konstrukce. Od takových židlí či lehátek nemůžete očekávat dobrou stabilitu ani dlouhou životnost.

Skladnost rybářského křesla nebo lehátka

Dále pak při výběru lehátka či židle dbejte na jeho** skladnost a hmotnost**. V případě automobilové dopravy, pokud máte malé auto nebo pokud vás jezdí autem více rybářů, je skladnost lehátka či židle hodně důležitá. Pokud na ryby chodíte pěšky nebo jezdíte vlakem, MHD či autobusy, pak se vám určitě nebude chtít tahat s sebou pokaždé velké a těžké lehátko nebo židli, takže i v tomto případě si na hmotnost lehátka či židle a rozměry po složení dejte při výběru dejte dobrý pozor.

Další vlastnosti rybářského křesla či lehátka

Dále si při výběru všímejte** kvality a síly polstrování**, neboť silnější polstrování vám za chladnějších dnů pomůže udržovat teplo. Velkým plusem jsou pak snadno omyvatelné materiály se zvýšenou odolností proti vodě. Všímejte si také antikorozní úpravy kovových částí konstrukce. Kromě těchto vlastností jsou velice praktické také různé kapsy nebo věšáčky, možnost polohování, držák na nohy aj.

Plovoucí křeslo pro rybáře

Klasická křesla a lehátka pak mají konkurenci ve speciálním nafukovacím rybářském křeslu určenému pro rybaření z vodní hladiny. Jedná se o skladnější a levnější variantu lovu z loďky, které mnozí rybáři zcela propadli pro jedinečný pocit lehkosti a svobodu pohybu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6812 (magazinrecenze.cz#104)


Přidat komentář