Flyboard

Máte rádi adrenalinové zážitky? Chcete zažít něco nového, co tu ještě nebylo? Pak je na čase vyzkoušet Flyboarding. Pokud jste dosud neslyšeli o tomto sportu, přečtěte si náš článek.

Sen o létání se může stát skutečností. A nemusíte přitom nasedat do letadla. Že jste dosud neslyšeli o Flyboardu? Pak pozorně čtěte. Možná je to přesně to, co hledáte. Představte si pocit skákajícího delfína těsně nad vodní hladinou. To musí být přece nádherný a jedinečný zážitek.

Co je Flyboarding?

Flyboarding  představuje žhavou novinku v oblasti extrémních vodních sportů. V rámci tohoto adrenalinového zážitku můžete vystřelit dokonce až 9 metrů vysoko, nebo plavat jako delfín a vyskakovat těsně nad hladinu. Pokud Vás láká taková novinka, která nemá konkurenci, pak se rozhodně odvažte vyzkoušet Flyboarding. Jízda, nebo přesněji řečeno let na Flyboardu, se pro Vás stane jedinečným zážitkem na celý život.

Princip Flyboardu

Flyboard byl známý už dříve především v zahraničí. V České republice jde o novinku, která se pomalu dostává do povědomí příznivců adrenalinových vodních sportů. Princip Flyboardu spočívá na vodním tryskovém pohonu, který do prkna, bez něhož se při tomto sportu neobejdete, přivádí motor vodního skútru. Při Flyboardingu je potřeba hloubky minimálně čtyřech až pěti metrů. Jízda na prkně je jednoduchá. Stačí pouze právně přenášet váhu, což zvládne každý. Trysky v rukách pomůžou každému zájemci o udržení stability. Odvážlivec, který se odhodlá vyzkoušet Flyboarding, musí počítat s tím, že se může při akci dostat do výšky až devíti metrů. Výšku ovlivňuje buďto řidič vodního skútru, nebo samotný sportovec s použitím dálkového ovládání. Proto pokud se sportovec bojí výšek, a upozorní na to řidiče skútru, nemůže se stát, že by se proti své vůli ocitl v devíti metrech nad vodní hladinou.

Pro koho je určen Flyboard?

Flyboard je určen pro osoby starší 12 let. Nemusíte se bát, že byste jízdu na Flyboardu nezvládli. Nemusíte dokonce ani umět jezdit na vodních lyžích nebo na wakeboardu. Jízda na Flyboardu je snazší a méně fyzicky náročnější než u výše zmíněných sportů. Vynálezcem Flyboardu je Franky Zapata, francouzský závodník. Pokud patříte mezi ty, které lákají adrenalinové sporty, máte rádi vodu a nebojíte se výšek a skoků, pak si rozhodně nenechte ujít tento druh sportu, který Vás příjemně překvapí. Budete se cítit jako delfíni, kteří skáčou nad vodní hladinou. Zážitek je opravdu jedinečný a nezapomenutelný.

Proč vyzkoušet Flyboarding?

Pokud se chcete cítit jako ryba ve vodě, jako Superman či si vyzkoušet let vzduchem, pak je na čase zkusit Flyboard. Nemusíte se bát, že to nebudete umět. Společnosti, které Flyboarding pořádají, nabízejí osobní trénink, který je vedený zkušenými instruktory. Naprostá většina zájemců se naučí ovládat létání během několika málo zábavných minut. Pak už jim nestojí nic v cestě užít si Flyboard, jak se patří. Tak na co ještě čekat? Jděte do toho, máte-li rádi zážitky na celý život.

Co je Flyboard?

Flyboard je dokonale vypracovaný stroj určený pro adrenalinovou zábavu ve vodě. Jeho ovládání je snadné a zcela intuitivní. Proto nemusíte mít obavy ze složitých instruktáží. Vše se naučíte snadno a rychle. Flyboard je systém vodních trysek, které si připevníte na nohy. Celkový systém dodá každému člověku potřebnou akceleraci a stabilitu a Vy už si pak jen můžete užívat létání na vodě, nad vodou, nebo pod vodou. Celý zážitek trvá zhruba hodinu, předchází mu patnáctiminutové školení, bez kterého se neobejdete. Díky Flyboardu se můžete proletět až 10 metrů nad hladinou a co víc, dokonce i pod ní. Záleží na Vaší odvážnosti a na Vašem pokušení. Když už se rozhodnete Flyboard vyzkoušet, měli byste do toho jít s chutí a s odhodláním vyzkoušet naprosto všechno, co Vám tato hračka nabízí.

Jak funguje Flyboard?

Flyboard funguje na mechanismu cirkulace vody, kdy je na trysky mohutnou hadicí napojený vodní skútr, prostřednictvím kterého se nasává voda. Ta prochází hadicí do trysek a následně se vrací zpátky do vody. Tlak vody musí dosahovat minimálně 100 hektopascalů. Jde o obrovský tlak, který dokáže vynést jedince do výšky téměř 9 metrů. V okamžiku, kdy člověk dosáhne odpovídajícího tlaku a naučí se korigovat trysky, si sám bude určovat výšku, které bude dosahovat při jízdě. Může vyletět např. pouze 2-3 metry, vše dle toho, jak si je jistý v kramflecích. Dokonce může skákat stejně jako delfín, dělat nad hladinou salta, nebo plavat pod hladinou. Pokud se člověk naučí jízdu ovládat, budou jeho pohyby ladné a jízdu si naprosto užije.

Darujte Flyboarding jako dárek

Jestliže rádi darujete zážitky, nebo máte rádi neobvyklé, zajímavé a vzrušující dárky, darujte svému kamarádovi, partnerovi, rodičům, sourozencům nebo někomu blízkému Flyboarding. Buďte si jisti, že si ho každý obdarovaný užije. O létání na vodě už není nutné pouze snít. Sen se totiž velmi snadno může stát skutečností. Nechejte ho vyzkoušet někoho blízkého na vlastní kůži. Jde o nezapomenutelný dárek, na který bude každý vzpomínat do konce života a věřte, že na něj nezapomene.

Kam zajít na Flyboard?

Flyboard můžete vyzkoušet na různých místech v České republice. Vzhledem k tomu, že jde o velmi oblíbenou sportovní atrakci, kterou chce vyzkoušet stále více nových lidí, míst, kde je možné Flyboard otestovat, stále přibývá. Vyzkoušet jej můžete v Brně, ve Zbraslavi, nebo např. na Píšťanském jezeře na Litoměřicku. O výstroj se nemusíte starat, vše Vám bude zapůjčeno na místě. Pouze se připravte na pořádnou jízdu, na kterou nikdy nezapomenete. Staňte se superhrdinou.

Na závěr

Pokud máte rádi nevšední zážitky, sport Vám není cizí, milujete adrenalin a nebojíte se vody, pak je Flyboard právě pro Vás. Vezměte partnera, rodiče, sourozence nebo své děti či partu přátel a vyrazte za dobrodružstvím. Přibalte s sebou** dobrou náladu a odvahu**. Užijte si a vychutnejte vše, co tento druh sportu nabízí. Rozhodně se nebojte, že to nezvládnete. Po krátké, přesto dostatečné instruktáži už Vám nebude nic stát v cestě za novými zážitky. Chcete oslavit jedinečné výročí se svou láskou? Chcete obdarovat manžela, partnera nebo někoho blízkého, u koho víte, že takový dárek uvítá? Nebraňte se zážitkům. Jde o stále častější a vyhledávanější dárky, které potěší, pobaví a uspokojí každého. Láhev dobrého vína si může koupit každý v běžné samoobsluze. Ovšem let na Flyboardu si rozhodně nedovolí každý. Buď nemá ani tušení o tom, že takový sport existuje, nebo se sám neodváží či nedokope k tomu sebrat se a odjet tam, kde se Flyboarding provozuje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6815 (magazinrecenze.cz#170)


Přidat komentář