Sushi restaurace

Máte rádi sushi? Nebo jste sushi ještě nikdy neměli? Mnoho lidí ani přesně neví, co si pod pojmem sushi vlastně představit. Pokud chcete ochutnat tradiční japonské sushi, pak jedině ve stylové sushi restauraci.

Recept na sushi si sice můžete najít také na internetu či v nějaké kuchařské knize, ovšem vhodnější je nechat si sushi připravit zkušeným kuchařem, ideálně rodilým Japoncem, který nejlépe ví, jak na to. Navíc doma určitě nedokážete vytvořit autentickou atmosféru pravé japonské sushi restaurace se všemi originálními doplňky a nábytkem.

Sushi restaurace

Správná japonská sushi restaurace vás uchvátí hned poté, co do ní vstoupíte. V opravdové japonské sushi restauraci vás ihned zaujme autentický stylový interiér vytvořený přesně podle tradičního japonského vzoru. V pravé japonské sushi restauraci je však samozřejmostí i dokonalý servis, čistota a vysoká kvalita podávaných pokrmů.

Sushi pokrmy

Mnoho lidí, kteří sushi neznají, se mylně domnívá, že slovo sushi označuje pouze jeden konkrétní pokrm. Existuje však několik** typů sushi**. Jedno mají ale společné – nedílnou složkou tradičního sushi je syrová ryba nebo jiné syrové plody moře a jako ochucovadlo se používá sójová omáčka, wasabi křen a marinovaný zázvor. Zde už záleží osobním vkusu a vašich chutích, zda vám pro Evropana dosti netradiční syrové rybí maso s ostatními složkami sushi zachutná či nikoliv.

Maki - typ sushi

Maki je typ sushi, který je Evropanům zřejmě nejznámější. Jedná se o kombinaci syrové mořské ryby, octové rýže a sušené mořské řasy, případně další zeleniny, ovoce nebo hub. Vše je úhledně stočeno do rolky a nakrájeno na stejně velké kousky, které se do úst vkládají celé pomocí tradičních hůlek. Ve většině sushi restauracích vám však nabídnou i jiné typy maki, kde je tradiční syrové maso nahrazeno ovocem či zeleninou jako jsou mango, avokádo, okurka či lilek nebo také houba shitake.

Temaki - typ sushi

Temaki je obdobou maki, ovšem řasa není stočena do rolky ale do kornoutu.

Sashimi - typ sushi

V případě sashimi sushi je syrová ryba je nakrájena na plátky, kostičky nebo proužky, které se postupně namáčí do směsi sójové omáčky a wasabi. Přílohou je čerstvá nakrájená sezónní zelenina a marinovaný zázvor.

Nigiri - typ sushi

Nigiri je obdobou sashimi, avšak přílohu tvoří octová rýže upravená do válcového tvaru a dále také čerstvá sezónní zelenina.

Teppanyaki pokrmy

V tradičních japonských restauracích se však nepodává jen** sushi**, ale také teppanyaki pokrmy, jež se vyrábějí z různých druhů tepelně upraveného masa, rýže a zeleniny. Pokud chcete svůj zážitek z návštěvy tradiční japonské restaurace ještě zintensivnit, vyberte si takovou, která vám nabídne přípravu pokrmu přímo před vámi – právě tento styl přípravy pokrmu, kterému s v japonštině říká teppanyaki, pochází z rovněž z Japonska a proto bývá součástí většiny tradičních japonských restaurací. Při teppanyaki kuchař připravuje jídlo na horké plotně přímo před hosty. Díky tomu nejenže budete moci zhlédnout úžasný proces** přípravy pokrmu**, ale navíc si odnesete jedinečné zážitky a vzpomínky, díky kterým se do japonské restaurace budete jistě rádi vracet.

Pokud chcete zažít ten pocit z pravého Japonska, nemusíte nutně letět až na druhý konec světa. Abyste okusili pravou atmosféru této překrásné tajemné a pro nás tak exotické země a ochutnali tajemství její naprosto jedinečné kuchyně, postačí vyhledat originální japonskou restauraci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6779 (magazinrecenze.cz#65)


Přidat komentář