Tesařské práce - Český Krumlov

Máte rádi masivní dřevo? Dřevo je jedinečný materiál, který nejde ničím nahradit. I když je možné pořídit si nejrůznější výrobky s imitací dřeva, ten pocit, vůni, teplo a příjemný dotek stejně dokáže vykouzlit jedině masiv.

Dřevo je materiál, který lidé využívají jak na stavbu svých obydlí, tak pro výrobu nástrojů již od pradávna. Dřevo je materiál plně obnovitelný, tím pádem i velice ekologický. Se dřevem pracují tesaři. Tesařina je tradiční profese známá již odnepaměti. I přestože dnes žijeme ve světě moderních počítačových technologií, práce se dřevem je stále nenahraditelná.** Tesař** zastane spoustu prací – dokáže postavit jednoduché zahradní stavby a zkušenější tesaři umí postavit nebo zrekonstruovat střešní konstrukci ale i celý dřevěný dům.

Jaké práce tesařské firmy nabízejí?

Existuje hodně tesařů a tesařských firem. Portfolio jejich nabízených prací se velice různí. Někteří tesaři mají svou specializaci – zaměřují se pouze na jeden nebo několik druhů prací, jiné firmy zase nabízejí** kompletní tesařské práce**.

Tesařské práce při stavbě či rekonstrukci domu

Potřebujete na stavbě domku vyhotovit dřevěné trámové stropy? Nebo máte dům starší a chcete stropy vyměnit? Obojí zastane zkušený tesař. Nebo chcete postavit zcela novou střešní konstrukci, tedy krovy, bednění, izolace ale i položit střešní krytinu a instalovat klempířské prvky? I** kompletní střechu na klíč** vám dokáže** tesařská firma** postavit. A pokud uvažujete o stavbě celodřevěného domku, ať už srubu nebo tradiční roubené stavby, i to některé tesařské firmy nabízejí.

Tesařské práce v interiéru

Tesaře využijete také v interiéru. Chcete upravit podkroví pro trvalé obývání? Tesař vám obloží podkroví palubkami a staré trámy, nejsou-li příliš poničené, ošetří proti škůdcům a chorobám a dodá jim krásnou novou povrchovou úpravu, takže se za ně nebudete muset stydět, ba právě naopak. Nebo potřebujete nové schodiště? Schodiště z masivu je velice dekorativní a působí luxusně.

Tesařské práce na zahradě

Tesařina se uplatní také na zahradě. Na zahradě přijdou vhod nejrůznější** zahradní stavby**. Nejoblíbenější zahradní stavby současnosti, to jsou pergola, zahradní domek na nářadí a přístřešek na auto. Tyto stavby jsou jednoduché ale zato velmi praktické a pobyt či práci na zahradě dokáží hodně zpříjemnit. Otevřené garážové stání zase ochrání auto před deštěm, pálícím sluncem nebo kroupami. A vaše děti budou mít jistě velkou radost z dřevěných prolézaček nebo skluzavky či houpačky.

Proč se obrátit na zkušeného tesaře?

Při** výběru tesaře** je dobré mít se na pozoru, ostatně jako při výběru každé firmy nebo řemeslníka. Pokud si nejste svým výběrem jistí, můžete danou firmu či řemeslníka požádat, aby vám ukázali své již hotové projekty. Můžete se také na dané místo vypravit a majitele se slušně optat, jak je se stavbou spokojen, zda je bezproblémová a funkční, zda firma dodržela cenu uvedenou v nabídce a také časový plán prací. Solidní firmy vám zpracují cenovou nabídku na váš projekt zcela zdarma a rozhodně si zpracováním nabídky nebudou činit žádné nároky na budoucí uzavření smlouvy.

Co dokáže vyrobit a postavit tesař?

Tesařina je řemeslo, které zkušenému řemeslníkovi umožňuje zrealizovat množství různých projektů od výroby masivního nábytku přes jednoduché přístřešky až po střešní konstrukce nebo stavby celých srubů či roubených domů:

Stavba srubů, tradičních roubenek, chat nebo chalup

Budete stavět nový dům, chalupu nebo chatu? A přemýšlíte, jaký typ stavby zvolit? V zásadě je na výběr konstrukce zděná, montovaná nebo roubená či také srubová. Každý typ stavby má své pro a proti. Montované stavby jsou levnější, rychleji hotové, ale zase mají krátkou životnost. Zděná stavba trvá dlouho, ale výhodou zděných zdí je schopnost akumulace tepla a dlouhá životnost. Výstavba domu z kulatiny, tedy srubů, anebo domu z trámů, tedy roubené stavby, je také poměrně rychlá. I životnost masivní dřevostavby je výborná. Dřevo není tepelně vodivé, díky čemuž se dům rychle vytopí, ale zase nedokáže nastřádané teplo akumulovat, takže v zimě je nutné topit více méně nepřetržitě. Na druhou stranu to může být i výhoda, protože pokud chcete roubenku jako chalupu či chatu a dorazíte na ní v zimě, téměř ihned po zatopení v ní bude teplo, zatímco zděnou chalupu budete v zimě vytápět i několik hodin, než se prohřejí vychladlé zdi. Pokud však hodláte stavět v oblasti, kde hrozí povodně, na dřevo raději zapomeňte, neboť zaplavené dřevostavby je obvykle nutné strhnout. Dřevo, které stojí delší dobu ve vodě, totiž nabobtná, čímž se naruší statika budovy.

Stavba nebo rekonstrukce střechy

Stavíte cihlový domek se sedlovou střechou? Ani vy se bez tesařské firmy neobjedete. Krovy na střechu vám totiž zhotoví jedině tesař. Krovy nesou celou tíhu střechy, tedy bednění, izolace, obklady šikmin a střešní okna a z vnější strany pak střešní krytinu. V zimě se navíc zatížení střechy výrazně zvyšuje sněhem a prakticky po celý rok musí střecha odolávat občasným poryvům větru.** Krovy** musí být sestaveny tak, aby nejen vydržely nést tíhu všech zmíněných prvků a dokázaly odolávat živlům, ale také musejí veškerou hmotnost střešní konstrukce přenášet na nosné zdivo domu rovnoměrně, aby nedošlo k narušení statiky domu. Důležité jsou také správné izolace, jež podkroví chrání jak před zimou, tak před horkým letním sluncem, které právě na střechu doráží nejvíce, ale zároveň musejí být paropropustné, aby se ve střešní konstrukci neusazovala vzdušná vlhkost z podkroví. Mnohé tesařské firmy nabízejí střechu na klíč a proto zastanou nejen práce tesařské, ale i pokrývačské a klempířské

Pokrývačské práce, pokládka střešní krytiny

Výhodou střechy na klíč je kompletní střešní konstrukce od jedné firmy. Kdyby se pak na střeše vyskytla závada, nemůže se jedna firma vymlouvat na to, že původcem závady je chyba jiné firmy. Navíc je střecha na klíč obvykle rychleji hotová, neboť všechny práce zajišťuje jedna firma a tak nevznikají prodlevy mezi etapami stavby. Poté, co jsou hotové krovy a bednění, přechází se k pokrývačským pracím. Výběr střešní krytiny by se měl vždy přizpůsobit tomu, zda se dům nachází v nížině či horách, resp. v závětří a v oblasti kde méně sněží anebo tam kde často fouká silný vítr a sněží tam hodně.

Klempířské práce, práce s plechem

Po pokrytí střechy pak přicházejí na řadu klempíři. Klempířské prvky mají zajistit, že do střechy nebude zatékat a že voda bude správně odtékat, resp. nebude se zadržovat například v okapech či na parapetech.

Typy prací, které tesařské firmy nabízejí

V** nabídce tesařských firem** najdete kromě staveb roubených či srubových domů anebo staveb střešních konstrukcí i nabídku dalších užitečných prací, které využijete jak při rekonstrukci či stavbě domu nebo při úpravách interiéru, tak i na zahradě. Jedená se například o:

  • Dřevěné trámové stropy
  • Dřevěné schodiště z masivu na míru vašemu domu
  • Zahradní stavby – pergola, zahradní domek, kůlna aj.
  • Výroba nábytku z masivu – stoly, židle, lavičky, police a další
  • Přístřešek na auto – otevřené garážové stání
  • Dřevěné dětské hračky a hřiště – houpací koníci, houpačky, prolézačky, skluzavky, dětské hrady či domky aj.
  • Originální autorské sochy z masivního dřeva

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6734 (magazinrecenze.cz#92)


Přidat komentář