Stavební firma Ostrava

Chystáte se na rekonstrukci domu nebo bytu? Chcete kompletně zrekonstruovat koupelnu? A nebo Vás láká realizace půdní vestavby do prázdné a neobydlené půdy? Máme pro Vás základní rady a tipy.

Plánujete rekonstrukci domu nebo bytu, koupelny či půdních prostor? Chcete dům zateplit a nebo provést oplocení či položení venkovní dlažby? Pokud jste z Ostravy nebo okolí, máme pro vás tip na stavební firmu pana Poništa.

Rekonstrukce bytů a domů v Ostravě

Budete rekonstruovat? Mezi nejčastější práce při rekonstrukcích bytů nebo domů patří kompletní rekonstrukce koupelny, nová podlahová krytina nebo renovace té původní, nová okna a zateplení domu, nová elektroinstalace a další instalatérské práce, výměna střešní krytiny (je-li třeba) a také půdní vestavba, která z neobývatelné půdy vytvoří nádherné a originální bydlení za slušnou cenu.

Rekonstrukce bytového jádra Ostrava

Bydlíte v panelovém domě a máte staré bytové jádro? Bytová jádra z umakartu možná mají několik „retro“ příznivců, ale jinak platí, že většina lidí se jich zbavila hned jak mohla. Přesto v některých panelových bytech umakart stále ještě mají.

Nevýhodou umakartu je jeho nízká odolnost vůči vlhkosti – přesto byl tento materiál oproti veškeré logice používán právě pro výrobu příček do koupelny, resp. tzv. bytového jádra. Při rekonstrukci bytového jádra se umakart zcela odstraní a rovněž tak se odstraní vana, umyvadlo a záchodová mísa. Pak záleží jen na majiteli, zda chce mít v nové koupelně také vanu, anebo dá přednost praktičtějšímu sprchovému koutu. Nové koupelnové příčky je možné vytvořit z lehkých tvárnic, anebo z ještě lehčího sádrokartonu.

Výstavba nové koupelny profesionály může trvat dva týdny, někdy i déle, proto je dobré zajistit si předem, kde budete vykonávat své intimní a hygienické potřeby během těchto prací – vhodné je požádat například dobrého souseda a manželku s dětmi na dobu rekonstrukce odvést třeba na chatu nebo k babičce.

Cena nové kvalitně provedené koupelny i s kompletním zařízením bývá různorodá, ale prakticky vždy je tvořena šestimístnou částkou – konkrétní cena bude záležet především na tom, z jaké cenové hladiny budete do své nové koupelny vybírat vybavení.

Sádrokartonářské práce na Ostravsku

Sádrokarton je stále oblíbenější materiál, který se využívá při rekonstrukcích bytů, domů i komerčních či kancelářských prostor. Za vysokou oblibu vděčí sádrokarton svým vlastnostem, které z něj činí ideální materiál pro rekonstrukci interiéru – sádrokarton je levný, lehký a přesto dostatečně odolný a pevný, pracuje se ním snadno a rychle a lze z něj vytvořit téměř jakoukoliv konstrukci od příček a oblouků, přes obklady, stropní podhledy, niky nebo podkladovou vrstvu pro podlahovou krytinu až po celou šatnu či police aj.

Díky své nízké hmotnosti nehrozí, že by i při hojném použití přetížil konstrukci stavby, takže se dá použít prakticky kdekoliv a na cokoliv, dokonce i na vytvoření příček bytového jádra, neboť díky speciální impregnační úpravě může být sádrokarton i zcela voděodolný.

Zateplení budov Ostrava

Při rekonstrukcích budov se velmi často provádí zateplení domu. Pokud máte v domě problémy s vlhkostí, je nezbytně nutné vyřešit je ještě před zateplením. Nejčastěji se používá metoda podřezání domu a odizolování základů anebo méně rozšířená metoda oddrenážování základů domu – obě metody by při správném provedení měly zabránit vzlínání zemní vlhkosti do zdí domu. Jinou alternativní metodou, která zatím ještě není příliš známa a teprve vstupuje na náš trh, je tzv. magnetokineze – jedná se o zařízení, které pomocí magnetů brání vlhkosti ve vzlínání do základů a stěn domu.

Zateplení zdí

Je-li dům zbaven vzlínající vlhkosti, pak je možné provádět jeho zateplení. K zateplování svislých konstrukcí se často používají polystyrénové desky anebo minerální vata krytá plastovou stěnou. Mezi další způsoby zateplení patří masivní dřevěné desky, lisované seno nebo konopí aj. Zateplení svislých konstrukcí se zpravidla provádí z vnější strany (zvenčí). Zateplení uvnitř objektu se využívá jen v nutných případech, např. pokud se jedná o památkově chráněnou budovu, kde se zateplení fasády neumožňuje.

Zateplení střešních konstrukcí

K zateplení střech se přistupuje odlišně – zde se naopak zpravidla používá zateplení z vnitřní strany konstrukce. Zateplovací hmota přesto nebude vidět, neboť se schová mezi konstrukci střechy a obklady šikmin. Na zateplení šikmé střechy se nejčastěji používá stříkaná pěna, minerální vata, foukaná papírová izolace aj. Kdo dává přednost přírodním materiálům, může použít výrobky ze speciálně upravené ovčí vlny, slámy nebo konopí.

Zateplování střešních konstrukcí se nejčastěji používá pro účely půdních vestaveb.

Půdní vestavba v Ostravě

Máte v domě prázdnou k ničemu nevyužívanou půdu? Jen s v ní usazuje prach nebo skladuje nepotřebné harampádí? Takové půdy mají velký potenciál jako útulné podkrovní bydlení. Díky půdní vestavbě se i tmavá a zaprášená půda může proměnit v krásné a stylové bydlení, jehož pořizovací cena i s výdaji za rekonstrukci může být pořád nižší, než koupě nového bytu nebo stavba či přístavba rodinného domku, zvláště porovnáme-li ceny ve velkých městech.

Jak na půdní vestavbu?

Při rekonstrukcích budov platí pravidlo, že nové stavební prvky by měly mít stejnou nebo nižší hmotnost než ty původní (např. při výměně střešní krytiny). Pokud nedochází jen k výměně stavebních prvků ale k výstavbě zcela nových prvků tam, kde před tím nebylo nic (např. nové příčky), pak je obzvláště důležité dbát na hmotnost používaných materiálů. Při přetížení konstrukce stavby by totiž mohlo dojít až k narušení její statiky.

Při půdní vestavbě je opatrnost namístě nejen při stavbě nových příček, ale také při obkládání a zateplování šikmé střechy, aby nedošlo k přetížení konstrukce střešních krovů. Při půdních vestavbách se proto jako nejvhodnější materiál jeví sádrokarton – lze ho použít jak na příčky, tak i na stropní podhledy nebo i jako podkladovou vrstvu pod podlahovou krytinu a třeba i na výstavbu šatny aj. Mezi konstrukci střechy a sádrokartonem se aplikuje izolační vrstva, obvykle z minerální vaty, která podkroví chrání před chladem v zimě, ale stejně tak před letním přehříváním.

Ze zaprášené půdy tak lze vybudovat levné a útulné bydlení. Rekonstrukce provedená s pomocí sádrokartonu bude přitom hotová dříve než byste čekali a za dobrou cenu. Nově vzniklý obytný prostor bude díky šikminám střechy, dřevěným trámům a nerušenému výhledu, který půdy obvykle poskytují, velmi atraktivní a příjemný k bydlení.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6773 (magazinrecenze.cz#150)


Přidat komentář