Sádrokartonové práce - Most

Sádrokarton jako moderní stavební materiál ukázal nekonečné možnosti současného stavitelství. Nutno poukázat i na vysokou kvalitu sádrokartonu jako takového i na jeho variabilní využití pro soukromé i komerční účely.

Sádrokartonové konstrukce se dnes využívají u komerčních staveb až ze 70 % všech stavebních technologií. Obdobné procento je u rekonstrukcí bytů a soukromého bydlení. Vysoké procento využití sádrokartonových staveb je pak u dřevostaveb a všech alternativních staveb, a o něco menší, je i u klasicky zděných novostaveb, kde je sádrokarton využíván zejména v podkrovních prostorách, kde se z něho staví půdní vestavba.

Jaké jsou přednosti suché výstavby

Suchá výstavba úspěšně doplnila klasickou mokrou výstavbu. Sádrokartonové konstrukce umožnily stavět i tam, kde to jiný materiál, zejména pro svou tíhu neumožňuje. Sádrokarton je lehký, variabilní, umožňuje vytvářet designové prvky i zajímavé konstrukce, které se jinak tvoří jen problematicky. Navíc zásluhou dynamického vývoje dosáhl téměř dokonalých vlastností.Vynikající vlastnosti a možnosti mají již jeho základní řady. Ještě lepší využití pak nabízí řady speciální a zejména kombinované, které v sobě nesou vlastnosti několika sádrokartonových desek. Sádrokartonový systém samozřejmě není jediným materiálem suché výstavby. Ale dá se říci, že je hlavním materiálem s nejširšími možnostmi využití. Sádrokartonový systém je vhodný pro veškeré rekonstrukce, stavby, pro tvorbu designových prvků, pro montáž vestavěného nábytku, a pro mnoho dalších úprav, kde se uplatní zejména jeho perfektní vlastnosti.

Jak instalovat sádrokartonový systém

I když vše vypadá velmi lehce, tak pro dosažení všech vlastností by měl být sádrokartonový systém vždy instalován odbornou firmou. Takto bude vše instalováno podle správného technologického postupu, a zároveň získáte na všechny práce i materiál záruku. Při montáži svépomocí bývá hned prvotním problémem nákup materiálu od různých firem. To v případě sádrokartonového systému je základ pozdějších neúspěchů. Každý výrobce má pro svůj sádrokartonový systém určitá specifika. Proto je třeba vždy používat jednotlivé desky i nosné konstrukce od jednoho výrobce.

Sádrokartonové práce Most

Sádrokartonové práce mají celou řadu předností. K těm nejzajímavějším patří, že jsou velmi rychlé, ale kvalitní, nenadělají velký nepořádek, nemají velké množství odpadu, naopak, sádrokarton má vůbec nejmenší odpad při zpracování ze všech materiálů. Kromě toho sádrokartonové práce nejsou jen o stavbě a instalaci sádrokartonu. Jde i o konečnou úpravu, která se dnes dělá všemi možnými způsoby. Může jít o nátěry i výmalbu, dekorativní úpravy příček, o aplikaci benátského či jiného štuku, což plně nahradí keramické obklady. Nebo je možné sádrokarton tapetovat i obkládat různými materiály, včetně keramických obkladů. A pro každého, kdo má rád klasický vzhled zdi, jsou tu sádrové omítky, které zajistí, že nerozeznáte sádrokartonovou příčku od klasicky zděné.

Sádrokartonové konstrukce Most

Sádrokartonové konstrukce jsou důmyslným systémem, který se skládá z lehkých profilů a sádrokartonových desek. Obojí pak tvoří systém, který zásluhou vlastností plně nahradí klasický zděný systém. Nejde však jen o nějakou alternativu či náhražku. Sádrokartonový systém je plnohodnotným stavebním materiálem, který v mnohém klasické zdění předčí. Jeho vlastnosti ho umožňují použít v celé řadě situací, kde zajistí velmi komfortní bydlení nebo pracovní či komerční prostory.

Lehké profily pro vytvoření podhledů a příček

Jsou základem pro každou sádrokartonovou konstrukci. S jejich pomocí se vytváří šikminy, podhledy, stropy, příčky, předsazené stěny, podlahy, designové prvky. A nejen to. Lehké profily zajišťují i vyšší nosnost sádrokartonových příček. Sádrokartonová příčka sama o sobě není nosná ve smyslu, že by mohla nést další patro. Je však dostatečně únosná pro zavěšení různých obrazů, polic, nábytku a zátěže do 40 kilogramů na metr čtvereční. Těžší předměty je možné zavěsit bez problémů, pokud jejich instalaci plánujete již v době stavby konstrukce z lehkého profilu. Ta se prostě v daném místě jen zpevní, a pak můžete zavěsit i velmi těžké předměty.

Sádrokartonové desky podle účelu použití

Sádrokartonové desky se vyrábí v několika základních řadách. Ty se pak rozšiřují o desky speciální a kombinované. Zásluhou toho je sádrokartonový systém vhodný téměř do každého prostředí. Základní řady jsou čtyři. Speciálních a kombinovaných desek je mnoho a liší se podle svého výrobce. Každý výrobce má něco navíc, nějakou desku, kterou jiný nemá. Ale v podstatě se dá říci, že systémy jsou natolik ucelené, že odborník s nimi dokáže proměnit každý interiér v to, co si zákazník přeje.

Základní řada sádrokartonových desek

Jde o sádrokartonové desky v bílém až šedém provedení, které jsou určeny do suchého bezproblémového prostředí. Tyto desky jsou vyráběny v různých velikostech, tedy v různých délkách, šířkách, tloušťkách i v různých tvarech. V nabídce najdete například kruhové nebo oválné desky.

Impregnovaná řada sádrokartonových desek

Jde o sádrokartonové desky určené do vlhkého prostředí, které výborně odolávají plísni. Jsou tedy ideální na rekonstrukce bytových jader a pro stavbu v místech, kde je zvýšená vlhkost. Desky jsou značeny zelenou barvou.

Protipožární sádrokarton

Bývá v barvě růžové až červené. Protipožární sádrokarton poskytuje vynikající ochranu stavební konstrukci. Sádrokartonové protipožární desky splňují všechny stupně požární bezpečnosti a jsou schopny zvýšit odolnost konstrukce v případě požáru až o 90 minut. Podmínkou montáže protipožárního sádrokartonu je montáž odborníkem, který absolvoval školení v oboru protipožární ochrany. Ten také vystaví o instalaci protipožárního sádrokartonu technickou zprávu.

Akustický sádrokarton

Jde vlastně o sádrokarton kombinovaný, který kromě vynikajícího odhlučnění zajistí i protipožární ochranu a je také odolný vlhku a plísni. Právě proto je vhodný pro rekonstrukci bytových jader v panelových domech, odhlučnění panelových bytů, stavbu hudebních zkušeben, kin nebo divadel. Je značen modrou barvou.

Půdní vestavby MosteckoPůdní vestavba Most

Sádrokarton je zcela ideálním řešením pro všechny typy půdních vestaveb. Jeho vlastnosti zajistí půdní vestavbu po stránce akustické, proti vlhku i požáru. Zároveň umožní netradiční zařízení interiéru a vytvoření celé řady designových prvků.

Bytová jádra se sádrokartonem na Mostecku

Bytová jádra rekonstruovaná pomocí sádrokartonového systému nabízí vysoký komfort a také zajímavý design. Celá rekonstrukce je velmi rychlá, kvalitní, s minimem odpadu a bez zbytečného vysekávání drážek. Nové instalační rozvody jsou vedeny v příčkách a mohou se tam uschovat i posuvné dveře. Přitom sádrokartonové příčky jsou tenké, což ušetří prostor.

Na sádrokarton s odborníky v Mostě

Sádrokartonové práce vypadají velmi jednoduše. Ovšem jejich kvalitu ovlivňuje provedení všech instalačních prací. Od projektu, přes výběr materiálu, jeho instalaci až po konečnou úpravu. Pokud tedy chcete sádrokartonové konstrukce ve vysoké kvalitě a dlouhé životnosti, pak je svěřte do rukou odborníků.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6744 (magazinrecenze.cz#108)


Přidat komentář