Sádrokartonové práce - Česká Lípa

Sádrokarton patří mezi velmi oblíbený stavební materiál, se kterým je radost pracovat. Přesto však sádrokartonářské práce vyžadují odbornost, zkušenosti a praxi. Chcete-li mít interiér přesně dle svých představ, obraťte se na profesionální firmu.

 

Využití sádrokartonu v interiéru

Zajímá Vás, jak se dá sádrokarton v interiéru správně využít? Jak se s ním pracuje a jaké jsou jeho vlastnosti? Práci se sádrokartonem zvládne i šikovný domácí kutil, ale vždy se vyplatí tuto práci přenechat firmě. Sádrokarton se vyznačuje dosti nízkou hmotností, proto jsou s jeho použitím minimálně zatížené stropní konstrukce a dům tak není ohrožen vysokou váhou.

Co je sádrokarton?

Sádrokartonové desky se vyrábí ze sádrového jádra, které se vyrábí ze směsi sádry a rozvlákněného papíru. Sádrové jádro se obaluje speciálním kartonem. Díky tomu, že jsou sádrokartonové desky o tloušťce pouze několik málo milimetrů, absolutně nezatěžují konstrukce. Běžně se pro sádrokartonářské práce používají sádrokartonové desky bílé barvy. Ty se standardně vyrábí** o síle 12.5 mm.** Do koupelny nebo jiných míst, které se vyznačují vysokou vlhkostí, se používají sádrokartonové desky zelené barvy, které se vyznačují vyšší požární odolností.

Jaké jsou přednosti sádrokartonu

Mezi hlavní přednosti sádrokartonu patří zcela jistě rychlá a čistá výstavba, nízká pořizovací cena, nízká hmotnost sádrokartonových desek a snadná úprava. Při sádrokartonářských pracích vzniká minimum stavebního odpadu, což jistě ocení každý stavebník. Další výhodou je variabilnost sádrokartonu. Desky se snadno řežou a snadno se s nimi manipuluje. Desky ze sádrokartonu se** připevňují ke konstrukci šrouby**.

Kde všude jde použít sádrokarton

Sádrokarton se hodí všude, kde je nutné dbát na minimální zatížení konstrukce stavby. Sádrokarton nachází naprosto široké uplatnění. Hodí se k výstavbě příček a obkladů šikmin podkroví, stejně jako pro** realizaci podhledů**. Sádrokartonem se také snižují stropy. Jeho využití je opravdu široké a každý zedník a stavitel s ním pracuje rád. Sádrokartonem se obkládají stěny u dřevostaveb, u pasivních i nízkoenergetických domů. Sádrokarton umožní snadno a rychle změnit dispozice domu. Díky němu dosáhnete komfortního bydlení. Se sádrokartonem se často pracuje i při rekonstrukcích starých bytových jader z umakartu. Sádrokarton vhodně nahrazuje hnilobný, zapáchající a zdravý škodlivý umakart, který má již své nejlepší časy několik desítek let za sebou.

Suchá výstavba Nový Jičín

Suchá výstavba je suché a rychlé řešení, jak mít velmi rychle zcela nový domov. Jestliže Vám dosloužilo umakartové jádro, nebo chcete konečně i Vy vlastnit pěknou a komfortní koupelnu, nebo** rekonstruujete podkroví, snižujete stropy** či chcete více a lépe rozčlenit Váš byt, pak je suchá výstavba s použitím sádrokartonu ideálním řešením. Je finančně i časově nenáročná a splní všechny Vaše požadavky. Systém suché výstavby zahrnuje sádrokartonový systém, jehož součástí jsou podhledy, střešní okna, zateplení fasády, tmely, lepidla, maltová směs a další materiály.

Co je základem suché výstavby?

Základním výchozem bodem je sádrokartonová deska. Její jádro tvoří upravená sádra. Deska je kryta po obou stranách pevným kartonem, díky němuž je deska pevná a stabilní. Suchá výstavba splňuje všechny požadavky a představy toho nejnáročnějšího zákazníka. Pole působnosti je velmi široké. Se sádrokartonem se rekonstruuje, i se staví nové budovy.

Sádrokartonové podhledy

Podhledy slouží především k zakrytí poničených míst stropu. Ovšem velmi účelně nahrazují také omítku. Tím, že dojde k zavěšení podhledu, se sníží strop. Díky tomu vzniká prostor pro případné vedení instalací, které se do podhledů krásně schovají. K nejběžnější realizovaným podhledům patří akustické podhledy, které vynikají dlouhou životností a splňují požadavky na požární odolnost. Co je jejich další přednosti, že nezatěžují životní prostředí a umožňují snadnou instalaci vzduchotechniky, ale i osvětlení. Minerální podhledy mají celou škálu využití. Jsou funkční a splňují i estetické a technické požadavky. Vždy se stávají originálním prvkem interiéru.

Půdní vestavba

Půdní vestavba je vhodným řešením, jak rozšířit obytný prostor. Půdní prostory přímo vybízí k tomu, aby v nich bylo vybudováno klidné místo pro bydlení. Dá se z nich vytvořit přímo luxusní bydlení. Vytvoření půdní vestavby získají obyvatelé domu další místnosti nebo naprosto celý plnohodnotný byt, navíc za pár korun a velmi rychle. Jde o ekonomicky výhodnou přístavu. Co je velmi důležitým krokem, je zvážit dispozice stávající půdy. To se děje s pomocí statika a architekta. Každá střecha totiž není k půdní vestavbě úplně vhodná. Pro půdní vestavbu se používá sádrokarton, díky němuž je celá půdní vestavba rychlá, suchá a cenově přijatelná.

Rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukce bytového jádra se neobejde bez odborníků. Vždy je potřeba vybrat specializovanou firmu, která má s rekonstrukcemi bytových jader zkušenosti. Navíc Vám odborníci pomůžou i s** výběrem nové dispozice.** Důležité je také rozhodnutí o tom, jaké materiály použijete. Zda sádrokarton nebo Ytong. Sádrokarton nabízí velké výhody pro stavitele i obyvatele, a patří k nejčastěji používanému materiálu. S firmou se dopředu dohodněte na výsledné ceně, trvání a termínu rekonstrukce. Celková přestavba bytového jádra bude trvat cca 10 dnů.

Příprava na rekonstrukci bytového jádra

Než se firma pustí do rekonstrukce bytového jádra, je velmi vhodné mít již koupenou vanu nebo sprchový kout, stejně jako i záchodovou mísu a vodovodní baterie. Díky tomu totiž bude mít firma již k dispozici potřebné rozměry zařizovacích předmětů a firma bude mít vše potřebné po ruce v okamžiku, kdy bude čas na osazení vany.

Použití sádrokartonu při rekonstrukci bytového jádra

Před tím, než se začne montovat sádrokarton, se postaví nosná kovová konstrukce. Z jedné strany se do ní sádrokarton zaklopí. Druhou, nezaklopenou stranou se do stěny nainstalují rozvody vody, odpadů a elektroinstalace. Pro zvukovou a tepelnou izolaci se meziprostor vycpe minerální vatou. Konstrukce se dále vyztuží v těch místech, kde bude zavěšené umyvadlo a další těžké prvky. Provede se zavěšený sádrokartonový podhled, do kterého se umístí bodová světla. Sádrokarton i podlaha se napenetrují v těch místech, která se budou obkládat a dláždit. Vše se na závěr vyspáruje flexibilní spárovačkou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6739 (magazinrecenze.cz#99)


Přidat komentář