Sádrokartonové a malířské práce - Náchod

Budete rekonstruovat byt či rodinný domek? Hledáte stavební materiál, který vám umožní vytvořit klasické příčky, ale konstrukci domu zatíží jen minimálně? Pak vám doporučujeme použít sádrokarton.

Sádrokarton je materiál, který se pro rekonstrukci bytových jader, půdní vestavby a další typy rekonstrukcí používá stále častěji. Důvodem je příznivá cena, vysoká rychlost výstavby a nízká hmotnost sádrokartonových konstrukcí. Jste-li z** Náchoda** a hledáte firmu, která nabízí sádrokartonové práce, pak pro vás máme hned na začátku užitečný tip:

Sádrokartonové práce, bytová jádra, půdní vestavby – NáchodSádrokartony Náchod

Pan** Marek Hruška z Chvalkovic v okrese Náchod** nabízí kompletní sádrokartonové práce, jako jsou stavby příček, obkladů, stropních podhledů a dalších sádrokartonových konstrukcí. Dále pan Hruška nabízí realizaci půdních vestaveb, rekonstrukci bytových jader, malířské práce, tesařské a pokrývačské práce. Pokud vás široká nabídka služeb pana Hrušky zaujala, neváhejte jej oslovit prostřednictvím níže přiložených kontaktů. Nezapomeňte si je poznamenat:

Marek Hruška, e-mail: tespokcz@seznam.cz, telefonní číslo: 702 388 978, adresa:** Chvalkovice 4**, 552 04 Chvalkovice.

Jaké jsou vlastnosti sádrokartonu

Obliba sádrokartonu stále stoupá. Důvodem je několik faktorů, které ze sádrokartonu činí jedinečný stavební materiál. Jde především o nízkou hmotnost sádrokartonových konstrukcí, příznivou cenu materiálu a vysokou rychlost výstavby, která je umožněna „stavebnicovým“ systémem a také tzv.** suchou výstavbou**. Mezi další plusy sádrokartonu patří vysoká variabilita využití. Ze** sádrokartonu** je totiž možné vytvořit prakticky jakoukoliv konstrukci dle vaší potřeby, takže využití sádrokartonu je vlastně limitováno jen fantazií. Abychom byli objektivní, je nutno dodat, že kamenem úrazu** sádrokartonu** může být voda. Sádrokarton se může při styku s vodou poškodit až zcela zničit. Z tohoto důvodu se sádrokartonové konstrukce budují zásadně v interiéru. Přesto se dá sádrokarton bez obav využít také v koupelně a to díky speciální impregnaci.

Malířské práce - NáchodMalíř Náchod

I malířské práce mají své postupy. Nejvíce amatéři chybují v tom, že podklad důkladně neočistí a nepřipraví, a pak že nanáší příliš hustou barvu a silnou vrstvu. To znamená, že malba není hezká a velmi brzy se olupuje v celých kusech. Přitom, pokud stejnou práci provede malíř, pak nadělá méně nepořádku, spotřebuje o polovinu méně barvy, a malba vydrží na svém místě až do dalšího malování zcela bez problémů. Navíc, malíř umí i jiné techniky, než je** klasická výmalba**. Může vám zdi vymalovat moderní technikou, provést plastické nebo dekorativní úpravy stěn, nebo prostě vše zkombinovat podle vašeho přání. Kromě toho malíř umí upravit příčky ze všech možných materiálů. Mohou to být klasické zdi, sádrokarton, ekopanely, podhledy a další materiály.

Nízká hmotnost sádrokartonových konstrukcí

Při** rekonstrukci domu** je nutno dbát na to, aby nové stavební prvky nadměrně nezatížily konstrukci stavby. Proto se doporučuje používat zásadně takové materiály, které jsou hmotnosti stejné nebo nižší, než byly původní (například u rekonstrukce umakartového bytového jádra). V situaci, kdy se žádné původní prvky stavby neodstraňují, přidávají se však nové (například u půdní vestavby), je obzvláště důležité dbát na nízkou hmotnost použitých materiálů. Proto je při rekonstrukci podkroví nebo** umakartového bytového jádra** sádrokarton považován za materiál číslo jedna a to právě díky své nízké hmotnosti.

Suchá výstavba NáchodSuchá výstavba Náchod

Prim hraje sádrokarton také při rychlosti výstavby konstrukcí. Je to umožněno jak díky jednoduché instalaci sádrokartonu, tak díky systému suché výstavby. Suchá výstavba znamená, že při budování sádrokartonové konstrukce se nevyužívá mokrých pojiv, jako je malta. Díky tomu není potřeba čekat na zaschnutí malty jako u zděných příček a celá práce tak postupuje výrazně rychleji. Je-li sádrokartonová konstrukce vybudována, není potřeba na nic čekat a je možné okamžitě přejít k dalším krokům rekonstrukce.

Typy sádrokartonových desek

Sádrokartonové desky je možné rozdělit na tři základní typy, které se pro lepší orientaci označují šedobílou, zelenou a červenou barvou. Protože na sádrokartonovou konstrukci přijde ještě omítka nebo obklady, není se třeba obávat toho, že vám původní barva sádrokartonových desek nebude vyhovovat.

Standardní sádrokarton

Standardní sádrokarton, který má šedobílou barvu, se používá všude tam, kde na sádrokartonovou konstrukci nejsou kladeny požadavky na zvýšenu odolnost. Bílý sádrokarton je tak možné použít téměř všude na stavbu příček, obkladů, stropních podhledů aj.

Sádrokarton do vlhka

Pokud však chcete sádrokarton použít pro stavbu bytového jádra nebo pod obklady ke kuchyňské lince, je nutné použít zásadně sádrokarton označený zelenou barvou. Běžný sádrokarton se totiž při styku s vlhkostí může poškodit až zcela zničit, zelený sádrokarton je však opatřen speciální impregnací, která k němu vodu nepustí.

Protipožární sádrokarton

Další typ sádrokartonových desek je označen barvou červenou. Jedná se o sádrokarton se zvýšenou odolností vůči požáru. Protipožární sádrokarton je vyroben ze sádry a skelných vláken, což jsou materiály nehořlavé. Konkrétní použití protipožárního sádrokartonu je dáno již projektem stavby, ale nic vám nebrání ho v případě zájmu použít i jinde. Nejčastěji projektanti používají protipožární sádrokarton v řadové rodinné zástavbě, kde je jeho účelem zpomalit až zastavit šíření požáru mezi bytovými jednotkami, dále se pak protipožární sádrokarton využívá ve veřejných, komerčních a průmyslových budovách.

Sádrokartonové konstrukce – kde se uplatní sádrokarton?Suchá výstavba Náchod

Pro svou praktičnost a mnoho variant konstrukcí, které lze ze sádrokartonu vystavět, lze sádrokarton použít prakticky po celém bytě nebo domě. Jistě znáte příčky, což je jedno z možných využití sádrokartonu. Dále z něj lze vystavět obklady stěn, na které se pak aplikuje omítka a barevný nátěr, nebo také obkládačky, mozaika, palubky či tapeta aj. Díky lehkým ocelovým profilům, které nesou sádrokartonové desky, lze** sádrokarton** využít i tam, kde budete chtít na zeď zavěsit těžké předměty, jako jsou třeba i horní skříňky kuchyňské linky. Sádrokarton se dále využívá na obklady šikmin střechy v podkroví nebo na stropní podhledy, do kterých lze zabudovat důmyslně ukryté úložné prostory. Ze sádrokartonové konstrukce lze vystavět i police, niky, komory či šatnu. A ve neposlední řadě se sádrokarton využívá ke tvorbě ozdobných prvků, jakou jsou oblouky, obliny či různá zešikmení aj.

Půdní vestavby Náchod

Při půdních vestavbách je nesmírně důležité dbát na minimální zatížení konstrukce střechy a stavby. Půdy jsou totiž obvykle prázdné, a nejsou projektovány na další zatížení novými zdmi. Stejně tak konstrukci střechy není vhodné více zatěžovat. Pokud si tedy chcete z prázdné půdy vytvořit příjemný a funkční obytný prostor, je nutné použít na rekonstrukci lehké materiály. Proto se při půdních vestavbách nejčastěji využívá sádrokarton. Příčky ze sádrokartonu zatíží konstrukci domu jen minimálně a stejně tak obklady šikmin téměř nezatíží konstrukci střechy.

Tesařské práce, pokrývačské práce Náchod

Při rekonstrukci podkroví nebo při půdní vestavbě je mnohdy potřeba vyměnit ty dřevěné části střešní konstrukce, které jsou již v horším stavu. Někdy nezbývá než udělat střechu celou novou. Jindy je zase v horším stavu** střešní krytina**. Proto se vám při rekonstrukci půdy budou hodit také tesařské a pokrývačské práce. Pokud všechny tyto práce zajistí jedna firma, pak je to ideální, neboť práce půjde rychleji a bez průtahů.

Bytová jádra ze sádrokartonu

I v panelácích je nutné dbát na to, aby byl lehký umakart nahrazen také něčím lehkým. Vyzdění bytového jádra cihlami tedy v panelovém domě většinou nepřichází v úvahu. Zde se jako ideální řešení opět nabízí sádrokarton, avšak pro koupelnu použijte zásadně ten s impregnací proti vlhkosti, který poznáte dle označení zelenou barvou. Na rozdíl od umakartu dokáže sádrokartonová příčka tlumit zvuky podstatně lépe, takže i tento nepříjemný problém typický pro umakart se sádrokartonem odpadá.

Malířské práce na Náchodsku

Když jsou** sádrokartonové konstrukce** hotové a zaschla i omítka, přicházejí na řadu malířské práce. Pokud malování nabízí stejný řemeslník, který vám vystavěl sádrokartonové konstrukce, pak jde opět o výhodu, neboť práce bude rychleji hotová a také již víte, co můžete od řemeslníka očekávat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6751 (magazinrecenze.cz#116)


Přidat komentář