Rekonstrukce koupelen a bytů - Přerov

Pokud chcete komfortně a zdravě bydlet, pak často nezbývá než se pustit do rekonstrukce celého bytu. Postup může být kompletní, nebo je možné rekonstruovat byt po částech. Jako první se rekonstruuje bytové jádro.

nábytek na míru

K rekonstrukci se přistupuje na základě dvou pohledů. Tím prvním je zvýšení komfortu bydlení, tím druhým úspory. Většinou se pak oba důvody rekonstrukce spojí v jeden. Každá rekonstrukce by měla být velmi dobře promyšlena a připravena. Pozdější úpravy znamenají další problémy, nepořádek a často i nutnost měnit již rekonstruované. Rekonstrukce bytu by se tedy měla plánovat s pohledem do budoucna. Majitel bytu by se měl zamyslet nad jeho vybavením, nad svým životním stylem, i nad svým věkem a věkem těch, co s ním žijí. V potaz by měl vzít své záliby, způsob stravování, tedy vaření, a pohled na odpočinek. Zapomenout by neměl na ergonomické prvky, zejména v koupelně, a na počet plánovaných spotřebičů. To je důležité pro nové instalační rozvody. Vždy by se mělo počítat s větším počtem, což umožní určitou rezervu. Celkově by rekonstrukce měla přinést pohodlnější, estetičtější, praktičtější a bezpečnější bydlení, které odpovídá životnímu stylu a potřebám všech obyvatelů bytu.

Jak rekonstruovat byt?

Nejlepší je svěřit rekonstrukci do rukou odborníků, kteří ji provedou na klíč. A to i v případě, že půjde o rekonstrukci pouze částečnou. Rekonstrukce svépomocí je dnes možná, pouze pokud máte vlastní stavení firmu. Jinak si musíte objednat alespoň na některé práce odborníky. Například instalační rozvody by měl vždy pokládat odborník.

Rekonstrukce koupelen a bytů – Přerov

Odborníkem na rekonstrukci bytů a koupelen je pan Jozef Jemelka. Jeho firma se zabývá kompletními a částečnými rekonstrukcemi i jednotlivými stavebními a zednickými pracemi. Firma je známá jako velmi solidní, spolehlivá, s odborným pohledem a příjemným vystupováním. O jejích kvalitách svědčí řada referencí a také doporučení spokojených zákazníků. Mnoho jich služby firmy využívá opakovaně. Chcete-li i vy využít nabízených služeb, pak můžete přímo navštívit provozovnu firmy na adrese Jozef Jemelka, Kopec 88, Přerov, 750 02. Pro podrobnější informace, objednávku či sjednání schůzky je tu e-mailová adresa jemelkaj@centrum.cz a telefonní číslo +420 775 025 842.

Rekonstrukce bytů Přerovsko

nábytek na míru

Rekonstrukce bytu se provádí po zralé úvaze a v okamžiku, kdy má majitel jasno o budoucím vzhledu bytu. Pokud jsou plánovány dispoziční změny, pak je vždy potřeba povolení a vyjádření statika. Dispoziční změny mohou vytvořit efektivněji poskládaný byt, nebo i více pokojů. Mohou také zvětšit nebo zmenšit stávající prostory. Součástí kompletní rekonstrukce je výměna elektroinstalace, rozvodů vody a odpadů, topení a plynu. Provádí se tepelná izolace, a tudíž se mění i okna a dveře. V panelových domech se izoluje také proti hluku. Opravují a upravují se stěny i stropy, mění se podlahová krytina. Kuchyně často změní svůj vzhled od základů. Nová linka na míru má vestavěné spotřebiče, dostatek zásuvek, a nechybí ji ani ergonomické uspořádání. Koupelna se dočká kompletní výměny, včetně příček a sanitárního zařízení. Nezapomíná se na bezpečnostní prvky, které ochrání vás i byt před vyhořením a také před zloději. Výsledkem celé rekonstrukce by mělo být úsporné a efektivní bydlení, které přináší komfort a pohodu.

Rekonstrukce koupelen v bytovém jádře Přerovsko

Rekonstrukce koupelen má stejné zaměření, ale liší se podle použitého materiálu. V případě koupelen v bytovém jádře panelového domu se pro rekonstrukci volí sádrokarton nebo** ytong**. Použití ytongu musí schválit statik. Původní bytová jádra byla postavena z umakartu, který byl považován za kvalitní materiál. Bohužel se naprosto neosvědčil. Problémy se vyskytly s jeho nestálým tvarem, kdy docházelo k prohýbání, a často i k rozpadání stěn. Vnitřní rozvody pak zásluhou změn přestaly fungovat a bytové jádro se stalo nevětratelné. Tím vznikaly plísně, které se v podobě spor šířily dále a ohrožovaly obyvatele bytu. Plísně patří mezi zdravotně škodlivé a způsobují řadu nemocí. Rekonstrukce bytového jádra se tak stala zájmem číslo jedna.

Jak začíná rekonstrukce bytového jádra?

Před začátkem rekonstrukce je zapotřebí pečlivého plánování. Nejlépe se specialistou, který se vám bude věnovat a ladit vzhled bytového jádra pomocí vizualizace. V okamžiku, kdy je zákazník spokojen se vytvoří** projekt rekonstrukce.** Samotná rekonstrukce bytového jádra trvá týden až deset dní. Je-li součástí rekonstrukce bytu, pak je doba delší. Provádí-li rekonstrukci bytu i bytového jádra jedna firma, pak práce hladce navazují a postačí méně času. Nejproblematičtější je rekonstrukce s větším počtem firem. Té je lépe se vyhnout.

Jak probíhá rekonstrukce bytového jádra?

nábytek na míru

Jako první proběhnou bourací a vyklízecí práce. Sutiny odveze firma na skládku. Následuje stavba příček. Materiálem bývá všestranný sádrokarton, nebo ytong. U bytových jader se sádrokarton jeví jako vhodnější. Má malou hmotnost, je tenký, dobře se s ním manipuluje, je použitelný do vlhkých prostor a je možné ho jakkoli tvarovat. Problémem není ani oblouk, nebo vlna. V jedné tenké desce se kloubí vlastnosti akustické, protipožární a impregnace proti vlhku. Sádrokartonový systém je výhodný i proto, že v jeho příčkách vedou instalační rozvody, je možné do příčky usadit posuvné dveře, vytvořit z něho světelné rampy a niky, a také nábytek. Konečná úprava se provádí klasiky keramickými či jinými obklady, nebo nátěry či výborným benátským štukem, který svými vlastnostmi a vzhledem předčí i keramické kachle. Kromě nových instalačních rozvodů se řeší odvětrávání a vytápění bytového jádra a pokládá se nová** podlaha.** Jako poslední se usazují baterie a sanitární zařízení. Jeho tíha není problémem ani pro sádrokarton. Ten, pokud je odborně nainstalován, snese zatížení až 40 kilogramů na metr čtvereční. Pro těžší zařízení se upraví lehká nosná konstrukce příčky.

Rekonstrukce zděných koupelen Přerov

Zděné koupelny se často považují za trvalé. Ale i zde je třeba provést rekonstrukci. Začíná se odstraněním starých kachlí, dlažby a zařízení, pokračuje se odstraněním instalačních rozvodů a vyvezením sutin. Pak se v podstatě pokračuje obdobně jako u bytových jader. Jen s rozdílem, že vše probíhá klasickou mokrou technikou. Do zdí se vysekají drážky pro nové instalační rozvody, instaluje se odvětrávání, vytápění nebo kombinovaná klimatizace. Pak se vše zapraví. V případě obestavěného sanitárního zařízení se toto provede. Nyní se provedou obkladačské práce. Jako poslední se instaluje sanitární technika.

Obklady a dlažby Přerov

Správný výběr obkladů a dlažby umožňuje opticky změnit prostor. Tak může působit větším dojmem. Proto by se výběru a i pokládce měla věnovat velká pozornost. Výbornou volbou je takzvané rozbití prostoru, kdy se kombinují velké kachle s malými, či mozaikou. Toto je náročné na pokládku. Zkušený odborník si ví vždy rady a pokládku provede podle kladečského plánu a bez jediné chyby.

Stavební a zednické práce Přerov

Moderní zednické práce si žádají odborné provedení, tedy patří do rukou odborníků – zedníků. To proto, že nové materiály a technologie jsou na zcela jiné bázi, jsou úspornější a nabízejí jiné možnosti. Zdění je takřka ideálně rovné bez zbytečně velkých mezer, to má za následek i menší vrstvu omítky, která je však zásluhou svého složení dostatečně tepelně odolná. Zednické i další stavební práce jsou prováděny velmi přesně a spotřebují méně materiálu. Umožňují nové stavby, i rekonstrukce, přičemž pro každou situaci existuje řešení. Tedy pokud i vy se obrátíte na zkušenou firmu a její odborníky.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6741 (magazinrecenze.cz#101)


Přidat komentář