Pokládka plovoucích podlah - Frýdek-Místek

K nejkrásnějším podlahovým krytinám patří dřevěné podlahy. Dřevo je krásné, luxusní, přirozené a odolné. Navíc, dřevěná podlaha se pořizuje pro více generací. Její krásný vzhled se obnoví pravidelnou renovací.

Dřevěné podlahy jsou královnami všech možných podlahových krytin. Jsou krásné, praktické, příjemné na pohled i chůzi, jsou přirozené a hodí se do všech typů interiérů. Navíc je možné si je pořídit z obrovského výběru dřevin, který nezahrnuje pouze domácí tuzemské dřeviny, ale i dřeviny exotické.

Výhody dřevěných podlah

Dřevo na podlaze navozuje příjemné pocit při pohledu i chůzi. Je teplé, výborně izoluje, dobře se udržuje, je antistatické, vhodné pro alergiky, a má mnoho podob. Obrovskou výhodou je pak možnost renovace. Ta dokáže prodloužit životnost dřevěných podlah na více než sto let. Přitom ji rozhodně neubere na kráse. Každá z renovací vykouzlí ze zašlé podlahy krásnou novou. Při renovacích je možné měnit odstín dřeva pomocí speciálních mořidel. Dřevěné podlahy jsou vhodné do všech interiérů, ať jde o interiér veskrze moderní nebo klasický, či selský.

Pokládka podlahových krytin

Podlahové krytiny je možné pokládat lepením, na rošty, nebo jako plovoucí podlahy. Pro každý typ podlahy, pro každý materiál je vhodná jiná pokládka. Co se dřevěných podlah týče, tak zde jsou možné všechny způsoby pokládky, liší se však typem podlahy. Zatímco parkety se vždy lepí, tak dřevěné lamely se pokládají jako plovoucí podlaha a palubky se mohou pokládat na rošty. Samotnou pokládku je nutné svěřit vždy odborníkům.

 

Pokládka laminátových podlah

Laminátové podlahy jsou skvělým výsledkem, který vznikl skloubením přírodních a umělých materiálů. Snad právě to je důvodem, proč jsou tyto podlahové krytiny tak moc oblíbené. Laminátová podlaha je vlastně levnější varianta podlahy dřevěné. Dřevo je zde nahrazeno laminátem s dřevěným dekorem. Laminátové podlahy mají celou řadu výborných vlastností, které zajišťují snadnou údržbu, příjemný povrch, krásný vzhled, a také možnost vysokého zatížení. Laminátové plovoucí podlahy jsou vyráběny pro veřejné, kancelářské i soukromé prostory. U jejich pokládky je důležitá správná příprava podkladu, použití izolací a pak dodržení technologického postupu pokládky. Proto je nejlépe pokládku svěřit** odborné firmě.**

Dřevěné podlahy

Moderní dřevěné podlahy mohou být z masivu, nebo mohou být skládané. Záleží na zvoleném typu podlahy i na tom, co se vám líbí. Rozdílná je i samotná pokládka. Co je však u všech dřevěných podlah stejné, jsou jejich jedinečné vlastnosti. Dřevěná podlaha vyvolává u člověka příjemné pocity, jako je pocit tepla, pohodlí a harmonie. Pocit tepla není jen o pohledu, ale zejména o chůzi bosou nohou, kdy se podlaha zdá příjemně teplá. To je způsobeno její nízkou vodivostí. Pohodlí a harmonie jsou pocity, které vychází z přírodního materiálu, který vždy působí velmi klidným dojmem.

Co nabízí dřevěné podlahy?

Dřevěné podlahy patří do komfortnějších a luxusnějších podlah. Důvodem je možnost jejich renovace. Ta prodlouží životnost podlahy klidně i na více než sto let. Renovace jsou totiž v podstatě neomezené. Omezuje je jen síla dřevěné podlahy. Samotná renovace ztenčí podlahovou krytinu o pouhý jeden milimetr. Přitom dosáhne obnovení krásného vzhledu, který je totožný se vzhledem při prvotní pokládce.

Pokládka dřevěných podlah

Dřevěné podlahy se pokládají poněkud odlišně a déle než podlahy ostatní. To proto, že pokládka je dokončená až v okamžiku, kdy je dokončený i povrch podlahy. Samotná pokládka začíná úpravou podkladu, může pokračovat položením izolací, nebo třeba přípravou roštů. To záleží na typu dřevěné podlahy. Po položení vybrané dřevěné podlahy se pokračuje úpravou povrchu. Ten se brousí, tmelí, opět brousí a nakonec se lakuje nebo napouští olejem či vosky. Některé dřevěné podlahy, které se skládají z lamel, mají již povrchovou úpravu hotovou předem. Ty se pokládají stejně jako plovoucí podlaha a jsou ihned pochozí. U dokončovaných povrchů je možné dřevěnou podlahu zatěžovat až po týdnu.

Palubové podlahy

Palubové podlahy, někdy také palubkové, se vyrábějí ze čtyřstranně opracovaného deskového řeziva. Pokládka se provádí na pero drážku, a pak se přišroubují skrytě do takzvaných polštářů. Pro tyto podlahy je typickým materiálem smrk, borovice a modřín. Dub a buk jsou méně časté. Povrchová úprava se dokončuje až po položení klasickým způsobem, tedy broušením, tmelením a lakováním. Již z toho plyne, že palubové podlahy je možné opakovaně renovovat.

Třívrstvé podlahy

Jde o dřevěné podlahy, které se vyrábí principem překližování. Třívrstvé podlahy se skládají z nášlapné vrstvy, středové vrstvy a dolní protitahové vrstvy. Jednotlivé lamely se opět spojují pomocí zámků a pokládají se jako plovoucí podlaha. Je však možné i celoplošné přilepení k podkladu. U třívrstvých podlah se můžete setkat s podlahami, které jsou z exotických dřevin a mají již hotovou povrchovou úpravu, nebo s podlahami z tuzemských dřev, které konečný povrch dostanou až po položení.

Parketové podlahy

Skládají se z takzvaných parketových vlysů s perem a drážkou. Z nich se pak vytvářejí vzory, které mohou být klasické, rybinové, stromečkové, řemenové, nebo mohou mít podobu čtverců a rámečků s výplněmi. Parkety se většinou vyrábí z tvrdých dřevin, ale mohou využít i kombinace několika dřevin. Podmínkou kombinace je stejná tvrdost. Běžně se parkety lepí k podkladu a konečná úprava se provádí až po nalepení. Opět jde o broušení, tmelení a lakování. I parkety mohou být renovovány. Jsou známé parkety staré i 150 let, které jsou dosud velmi krásné.

Mozaikové podlahy

Jsou obdobou parketových podlah. Rozdílná je příprava jejich pokládky. Mozaikové podlahy jsou sestavovány z lamel nebo vlysů malých velikostí, které se skládají do různých vzorů. Ty tvoří tabule a jsou buď z rubové strany nalepeny na síťovinu, nebo jsou na lícové straně zpevněny krepovou páskou, která se po nalepení obrousí. Mozaikové tabule se vyrábí z tuzemských i exotických dřev. Zvláštním typem mozaikové podlahy je průmyslová mozaika, která se dříve používala do různých provozů, ale dnes se pokládá do moderních prostor. Mozaiková podlaha se** lepí** k podkladu a povrch se upravuje jako u parketové podlahy. Rozdíl je u počtu renovací. Mozaikové podlahy mají menší tloušťku, je tedy možné je renovovat méně často.

Renovace dřevěných podlah

Renovace dřevěných podlah se běžně provádí vybroušením moderními bruskami, které mají odtah prachu. Větší poškození se tmelí a konečná úprava se provádí ekologickými laky, oleji nebo vosky. K renovacím podlah patří i nátěry, moření, lajnování a mnohé další úpravy, které provedou vyškolení odborníci.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6749 (magazinrecenze.cz#113)


Přidat komentář