Nábytek na míru - Olomouc

Chcete si zařídit byt či dům? Máte v domě atypické prostory, například podkroví? Nehodí nebo nelíbí se vám běžný nábytek z prodejny? Pak volte nábytek vyráběný na míru, který skvěle padne do jakýchkoliv prostor a uspokojí všechny vaše nároky.

Nábytek dělaný na zakázku má spoustu výhod - především je kvalitnější, do vašich prostor padne jako ulitý a můžete do něj promítnou svůj vkus a svou osobnost.

Kvalitní nábytek na zakázku – Olomouc

Truhlář, který si na své práci dá záležet, jistě vyrobí kvalitnější zboží než někde ve velkovýrobně, kde jde především o množství a teprve v druhé řadě o kvalitu. Nábytek dělaný na míru u truhláře bude mít delší životnost, a tak se jedná o investici také pro příští generace. Důvodem pořízení nábytku na míru je však nejčastěji to, že je možné ho dopasovat do kterýchkoliv prostor a samozřejmě přizpůsobit vašim nárokům a požadavkům a také vašemu vkusu a estetickému cítění.

Dětský pokoj na míru Olomoucko

i zařizování dětského pokoje záleží na věku dítěte. Zcela jinak bude vypadat pokoj pro předškoláka a jinak zase pro větší děti a studenty.

Dětský pokoj pro předškolní děti

Malé děti vyžadují mnoho prostoru na hraní. V dětském pokoji pro předškoláka je tak důležité dodržet zásadu dostatku volné plochy a méně nábytku. Malé dítě mnoho nábytku nepotřebuje a v malém pokoji by mu spíše překážel. Kromě kvalitní postele, která může být v případě více dětí a málo místa řešena jako poschoďová, je základem nábytku pro předškoláka vhodná skříň. Při návrhu skříně je potřeba brát v úvahu, že děti jsou malé a oproti dospělým potřebují jiné rozvržení vnitřní stavby skříně. Na druhou stranu dítě rychle roste a pořizovat po pár letech novou skříň na míru může být finančně náročné a vlastně i zbytečné. Správně navržená vestavěná skříň na míru může zůstat funkční i do studentských let dítěte – mohou stačit jen drobné změny ve vnitřním uspořádání polic. Pro předškoláka nepořizujte psací stůl, vhodnější je menší stolek nebo sklopná deska na kreslení. Jako další nábytek do dětského pokoje je vhodné pořídit truhlu na hračky (pokud se všechny nevlezou do skříně).

Pokoj pro školáka nebo studenta

Pokoj pro větší děti již vypadá zcela odlišně. Pravdou je, že menší školáci si sice na podlaze ještě občas také hrají, ale tato zábava je časem opustí. Zato dětem přibudou nové povinnosti v podobě učení a psaní domácích úkolů. Proto školák potřebuje kvalitní psací stůl a k tomu samozřejmě i kvalitní židli. Vhodnou volbou je židle, u které lze nastavit výšku, což by mělo platit také pro pracovní desku psacího stolu. Psací stůl by měl poskytovat dostatek místa jak pro psaní úkolů či studium, tak pro klávesnici a monitor počítače, který školnímu dítěti určitě také pořídíte. Vhodné je buď prostorově úspornější řešení, kdy je klávesnice schovaná na výsuvné desce pod deskou pracovní, nebo pokud nabízí pokoj dostatek místa, je možné pořídit větší stůl, kde bude oddělena plocha pro psaní a plocha pro práci s počítačem. Další nábytek, který bude školák potřebovat je knihovna, případně i druhá skříň, pokud ta původní svou kapacitou již nedostačuje. Pokud měl váš předškolák menší postel, brzo mu začne být krátká, takže i na tu je vhodné myslet.

Vestavěná skříň na míru Olomouc

Máte v místnosti či jinde v domě nebo bytě místo, které je jen obtížně využitelné? Nejčastěji se jedná o prostory v podkroví pod šikminami nebo místo pod schody, různé výklenky ve zdi aj. Takováto místa je velmi obtížné vybavit standardním nábytkem. Ideální řešením je v těchto případech vestavěná skříň, jejíž největší výhodou je naprosto přesné přizpůsobení danému prostoru – díky tomu využijete doslova každý centimetr, který je k dispozici.

Neznamená to však, že vestavěná skříň se hodí pouze do prostor atypických tvarů nebo rozměrů. Vestavěná skříň šetří místo kdekoliv, neboť využije prostor od podlahy až ke stropu a v menších místnostech je nejvhodnějším řešením postavit skříň ode zdi ke zdi. Protože vestavěná skříň nemá zadní stěnu, podlahu ani strop a v případe řešení ode zdi ke zdi nepotřebuje ani boční stěny, spotřebuje se na ní podstatně méně materiálu než na obyčejnou skříň, takže cena takového provedení nebude nijak závratná.

Jak vypadá vestavěná skříň?

Vestavěná skříň vždy zabírá místo od podlahy až ke stropu. V menších místnostech pak i celou jednu stěnu. Při tomto řešení je možné zvolit takový povrch skříně, že na první pohled ani nebude patrné, že se jedná o skříň. Stěna bude působit dojmem luxusního dřevěného obložení nebo stěny opatřené tapetou. Stejně tak je možné zvolit zrcadlovou stěnu skříně, která prostor opticky zvětšuje. V tomto případě je ovšem nutné počítat s náročnější údržbou zrcadel, na kterých bude vidět každá šmouha. Pokud naopak chcete, aby skříň byla vidět na první pohled, je možné volit zářivé a syté barvy, kontrastní odstíny či výrazné vzory, lesklé materiály aj. Podle vlastního uvážení je tak možné upřednostnit řešení, kdy se vestavěná skříň přes celou stěnu stane decentním solitérem anebo naopak výraznou dominantou místnosti.

Vestavěná skříň na míru se vám přizpůsobí

Aby vám vestavěná skříň maximálně vyhovovala nejen po praktické stránce ale také po stránce designové, je pro návrháře a designéra důležité znát vaši tělesnou výšku, věk a pohlaví a dále preferované materiály, oblíbené barvy, životní styl, zájmy, koníčky a dále také určení místnosti (ložnice, obývací pokoj, chodba, …), její tvar, použité barvy a vzhled ostatního nábytku a doplňků aj. Pokud nemáte představu, jak by měla skříň vypadat, můžete nechat celou práci a řešení na designérovi. Samozřejmě můžete přijít s vlastní zcela jasnou představou, na které může designér případně navrhnout změny ke zvýšení praktičnosti či vylepšení vzhledu. Před realizací zakázky si budete moci skříň a její řešení ve vašem interiéru prohlédnout ve 3D vizualizaci, což vám usnadní rozhodování.

Výroba šatny na zakázku Olomoucko

V větších pokojích, kde není taková nutnost šetřit s prostorem, je možné namísto vestavěné skříně zvolit prostornou vestavěnou šatnu, do které budete moci vstoupit. Šatna díky větším rozměrům umožňuje uskladnění čehokoli, tedy nejen oblečení ale i všech vašich bot, dále pak třeba vysavače, kufrů, sportovního náčiní a různých jiných předmětů, které nechcete nechávat volně v místnosti. Taková šatna si již zaslouží vlastní osvětlení, případně i zrcadlo na zkoušení oblečení nebo bot.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6755 (magazinrecenze.cz#120)


Přidat komentář