Montáž sádrokartonu - Plzeň-jih

Zásluhou sádrokartonu vytvoříte nový interiér za pár hodin a přesně podle svých představ. Samozřejmě ne sami, ale s pomocí profesionální firmy, která vše zařídí kvalitně a na klíč.

Sádrokarton je moderní materiál, který sice není nový, ale zásluhou neustálého vývoje nabízí stále modernější, dokonalejší a originálnější možnosti. Celý princip výstavby pomocí sádrokartonu spadá do suché výstavby, která nepoužívá vodu, ani maltu či jiná obdobná pojiva.** Suchá výstavba** se skládá jako stavebnice a využívá vynikajících vlastností moderních materiálů, které vychází ze samotné přírody. Sádrokartonový systém, to jsou desky ze sádrovce a rozmělněného papíru, případně skelného vlákna, obalené vysoce kvalitním kartonem. Výjimečné vlastnosti dodávají přidané látky v jádře desky a impregnace kartonového obalu. Stabilitu systému pak zajišťuje nosná konstrukce z lehkých profilů. Konečnou podobu celému systému zajistí jakákoli povrchová úprava vhodná do interiérů, a nezakládající se na velkém množství vody. Menší množství tekutin nevadí, zásluhou konečné impregnace celého povrchu.

Kam se hodí sádrokartonový systém?

Sádrokartonový systém je vhodný pro úpravu všech interiéru soukromého i komerčního charakteru. Používá se pro rekonstrukce starších objektů, pro stavbu vnitřních částí moderních dřevostaveb i nízkoenergetických domů. Své místo má však i ve zděných novostavbách, které musejí být řádně vyschlé ještě před samotnou montáží. Sádrokarton se hodí pro** stavbu příček, stropů, podhledů, boxů, obkladů, pro zateplení, pro protipožární ochranu, pro bytová jádra, půdní vestavby, interiérové doplňky i výrobu nábytku**. Možností použití je opravdu mnoho a bude jich stále přibývat. Takový rozmach a vývoj, jako zaznamenal sádrokartonový systém od svého patentování, snad nezaznamenal žádný jiný materiál.

Jak na montáž sádrokartonových konstrukcí?

Každá montáž sádrokartonové konstrukce by měla vycházet z propracovaného projektu, který zajistí** firma,** která dodá celou montáž na klíč. Montáž sádrokartonu na klíč je jediná jistota, že vše bude přesně podle vašeho přání, v té nejvyšší možné kvalitě, za použití moderních materiálů, které zajistí i záměr celé montáže. Výstavba sádrokartonových konstrukcí svépomocí bohužel většinou končí špatně. Spoje praskají, jdou jen těžko opravit a celkově je výsledek nevalné kvality. Pokud se tedy nedáte zlákat zdánlivou jednoduchostí celého systému a přenecháte jeho montáž na odbornících, pak se budete z výsledku těšit po mnoho let.

Půdní vestavby – levné bydlení

Realizovat půdní vestavbu se vždy vyplatí. V zásadě jde o velmi levné bydlení, které může být o různé ploše. Pokud rekonstruujete půdní prostory na vlastním rodinném domě, tak většinou půjde pouze o rozšíření stávající obytné plochy. Pokud však se rozhodnete pro rekonstrukci půdy na patrovém nebo bytovém domě, můžete získat byt s velkorysým prostorem. Nebo dokonce byt mezonetového typu. Výhodou půdní vestavby je i to, že ušetříte náklady za pozemek. Ty pak můžete investovat do lepšího vybavení. Samotná půdní vestavba je zásluhou sádrokartonového systému velmi rychle hotová. Přitom přináší vysoký komfort bydlení, tepelnou úsporu i netradiční interiér, který může být v klasickém, selském i moderním stylu. Záleží na vašem vkusu i na představách a samotné stavbě střechy, pod kterou se bude instalovat vaše půdní vestavba.

Co je důležité pro půdní vestavbu?

Jednak je to výběr střechy, pod kterou budete vestavbu instalovat. Pak vyjádření statika, zajištění přístupové i únikové cesty, projekt s projektovou dokumentací, souhlas dalších obyvatel, a případně i majitele domu. S tím vším se obrátíte na stavební úřad. Nebo také nemusíte, a vše za vás zajistí** stavební firma jako službu na klíč.** Na vás zůstanou jen konzultace ohledně vyhotovení celého projektu a vašich představ a přání, a pak v průběhu stavby stavební dozor. I když je velký rozdíl, mezi stavebním dozorem pro mokrou výstavbu a suchou. Suchá výstavba často probíhá tak rychle, že než se stačíte vydat na kontrolu stavby, tak již je hotovo a je vám předáván klíč.

Výhody sádrokartonových systémů

Sádrokarton si získal oblibu u stavebníků i stavebních firem nejen zásluhou svých kvalit, ale i pro velmi jednoduchou instalaci, nízkou hmotnost a příjemnou cenu. Z vlastností sádrokartonu je možné jmenovat alespoň výbornou schopnost izolování tepla i zvuku. Navíc odolnost a tvárnost. Zajímavá je i nenáročnost na zpracování a montáž. Zapomenout nelze ani na rychlost. Výbornou vlastností je nehořlavost, což je vlastnost, která byla využita u výroby protipožární sádrokartonové desky, která má vysokou odolnost proti rozšíření ohně.

Sádrokarton v moderním interiéru

Sádrokartonový systém není určený jen pro výstavbu zajímavých dispozičních řešení. Je vhodný i pro řešení architektonických prvků a doplňků interiéru. Sem patří výroba nik, polic, světelných ramp, světelných panelů, zapuštěných světel, zajímavě rozmístěných bodovek, anebo sádrokartonového nábytku, který může mít podobu vestavěného nábytku, na míru řešené kuchyně či dětského pokojíčku, který takto zajistí soukromí více dětem najednou.

Povrchová úprava sádrokartonového systému

I když si necháte vystavět celý interiér ze sádrokartonu, tak to nikdo nemusí poznat. Velkou výhodou sádrokartonového systému je jeho konečná úprava. Pro klasický vzhled příček je možné bez broušení a impregnace aplikovat** sádrovou omítku**, kterou je možné klasicky malovat a získat tak vzhled zděné zdi. Stejným způsobem je možná aplikace moderních dekorativních štuků. Výborně vypadá štuk benátský, ale i marocký. Klasické zakončení povrchu sádrokartonové konstrukce se provádí pod všechny další povrchové úpravy. Může jít o malování, nátěry, tapetování, nebo obklady všeho druhu. Takto můžete nábytek natřít na vybrané odstíny, příčky obložit a vytapetovat a stropy omítnout. Není třeba bát se kombinací. Právě ty zajistí zajímavost a neotřelost celého interiéru.

Zateplení pomocí sádrokartonu

V dnešní době je zateplení objektů pomalu samozřejmostí. Zateplení totiž přináší nejen investici, ale i okamžité úspory a výbornou tepelnou pohodu. Zateplení je možné provést samostatně nebo jako součást rekonstrukce celého interiéru. Zateplit je možné interiér z vnitřku, nebo celý objekt zvenčí pomocí sádrokartonové provětrávané fasády. Ta má tu výhodu, že nevznikají tepelné mosty, ani nedusí nosné zdi domu a fasádu. Provětrávaná fasáda nechá dům volně dýchat, dovolí odcházet nahromaděné páře, a přitom zajistí kvalitní tepelnou izolaci. Navíc vypadá i velmi hezky a dům zhodnotí.

Sádrokarton zajistí originalitu

Možnosti sádrokartonu jsou tak rozsáhlé, že zajistí originální bydlení každému, kdo k rekonstrukci nebo stavbě se sádrokartonem přistoupí. Přitom mezi nejoriginálnější bydlení jistě patří právě půdní vestavby. Ty vznikají často z nevzhledných půdních prostor, plných harampádí a prachu a v konečném výsledku nabídnou exkluzivní bydlení a jedinečnou atmosféru klidu přímo pod střechou, stejně jako nádherný výhled do okolí.

Profesionálové na montáž sádrokartonu

Výběr kvalitní firmy nenechte náhodě. Vybírejte z osvědčených firem, které mají výborné reference. Taková firma zajistí projekt, materiál, montáž celého sádrokartonového systému a všech rozvodů, včetně konečné úpravy. Kromě toho získáte i záruku na všechny provedené práce, i materiál. A ještě něco, hotové dílo vám předá v čistotě a bez nepořádku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6733 (magazinrecenze.cz#88)


Přidat komentář