Montáž sádrokartonu - Havlíčkův Brod

Sádrokarton je moderní materiál, který díky své všestrannosti získal velkou oblibu u stavebníků i stavebních firem. Práce s ním je lehká, rychlá a velmi efektivní. Přitom vlastnosti sádrokartonu jsou stále dokonalejší.

Sádrokarton – materiál, který dokázal zcela změnit pohled na stavebnictví. Zároveň odsunul stavební materiály, které byly nevyhovující a mnohdy i zdravotně závadné. Kromě toho sádrokarton, vlastně bychom měli mluvit o sádrokartonovém systému, prošel až extrémně rychlým vývojem, který stále pokračuje. Zásluhou toho dnes neexistuje jen jedna** sádrokartonová deska**, ale celé řady různě upravených sádrokartonových desek, které se pyšní vynikajícími vlastnostmi. To je staví na stejnou úroveň, jako klasický stavební materiál. Ovšem je pravdou, že sádrokarton právě tento klasický stavební materiál v mnohém předčil. Jde zejména o možnost stavět tam, kde to klasický materiál neumožňuje. Proto se využívá zejména k rekonstrukcím všeho druhu, zvláště pak k rekonstrukcím bytových jader, panelákových bytů a půdních vestaveb.

Montáž sádrokartonu - Havlíčkův Brod

Montážemi ze sádrokartonu v okolí Havlíčkova Brodu se zabývá stavební firma Martin Petr. O kvalitě všech provedených zakázek firmy** Martin Petr** svědčí nejen spokojení zákazníci, ale i řada referencí. Ať již tedy potřebujete s pomocí sádrokartonu upravit byt či firmu, nebo provést velkou rekonstrukci, která zajistí kompletní přestavbu vašeho bytového jádra, bytu nebo půdy, pak můžete vyzkoušet prověřenou firmu Martin Petr. Kontaktovat ji lze pomocí e-mailové adresy martinpetr.hb@centrum.cz, nebo telefonního čísla +420 777 956 995.

Sádrokartonové práce - Havlíčkův Brod

Jak stavět ze sádrokartonu?

Pro stavbu ze sádrokartonu je vhodné mít projekt. Ten je nezbytný vždy u větších staveb a přestaveb. Pokud plánujete cokoli stavět ze sádrokartonového systému, a přejete si, aby vznikla dokonalá stavba, pak je lépe, když vše svěříte do rukou odborníků. Sádrokartonový systém sice vypadá jako jedna velká stavebnice, ale to je jen zdání. Postavit kvalitní sádrokartonovou stavbu tak, aby splnila svůj účel, je velmi těžké. Je třeba dobré orientace v druzích sádrokartonových desek, pak také znát všechny možnosti montáže i konečné úpravy.

Suchá výstavba Havlíčkův BrodSádrokartony - Havlíčkův Brod

Suchá výstavba je odvětví ve stavebnictví, které jako stavebního materiálu nevyužívá vodu. Hlavními materiály jsou zde sádrokartonové systémy a dřevo. Místo lžíce a šufanu se požívá nářadí jako vrtačky, šroubováky, pilky, brusky. V případě suché výstavby tedy nemluvíme o zdění, ale spojování. To se děje pomocí různých spojovacích a kotevních prvků. Vekou výhodou suché výstavby je nejen rychlost, příznivá cena a vysoká kvalita, ale i to, že dosahuje výborných výsledků u rekonstrukcí i nové výstavby. Je možné ji kombinovat i s klasickou zděnou výstavbou. Jen je nutné dodržet základní podmínku, což je dokonalé vyschnutí stavby. To se týká novostaveb. U starších zděných staveb je použití suché výstavby možné okamžitě.

Sádrokartonové konstrukce Havlíčkův Brod

Nejčastěji používaným materiálem suché výstavby jsou sádrokartonové konstrukce. Celý systém je lehký a je možné ho montovat ve všech rovinách. Tedy je možné z něho stavět příčky, stropy, podhledy, šikminy, podlahy, předsazené stěny, ale i vytvářet designové prvky jako jsou světelné rampy, niky, police, obložení, obloukové průchody a zárubně, tvarované příčky i nábytek. Sádrokartonový systém se skládá ze dvou hlavních prvků. Jde o sádrokartonové desky a lehké profily s montážními prvky.** Sádrokartonové desky** se vyrábí v různých řadách, které nabízí mnoho druhů sádrokartonových desek s různými vlastnostmi. Lehké profily jsou vlastně kostrou, na kterou se sádrokartonové desky připevňují. Existují v různém provedení podle výrobce. Stejné je to i u sádrokartonových desek. Platí, že celý systém by vždy měl být od jednoho výrobce. Neměl by se kombinovat.

Lehké profily pro příčky a podhledy

Vyrábí se profily pro příčky a pro podhledy z hliníku nebo z pozinkovaného plechu. Pro každý prvek existuje speciální díl, který se montuje spojovacími prvky. Výhodou profilů je i možnost vytvoření prostoru pro vedení instalačních rozvodů. Kromě základních řad profilů existují i speciální, které se používají k tvarování, například oblouků nebo zaoblených rohů.

Typy a vlastnosti sádrokartonových desekMontáž sádrokartonu - Havlíčkův Brod

Sádrokartonových desek je opravdu hodně a liší se podle použití, podle úpravy, podle velikosti i síly. Dnes najdete sádrokartonové desky pro vnitřní i venkovní využití. Dokonce se objevují první vlaštovky v podobě samonosné sádrokartonové desky. Základní rozdělení je do čtyř skupin, které se dále rozšiřují. Pak jsou v nabídce desky speciální, obohacené o různé vlastnosti, které je zdokonalují a umožňují jejich použití v různém prostředí. Zřejmě nejvíce se poslední dobou používají desky kombinované. Ty v sobě nesou vlastnosti několika základních desek, což z nich dělá dokonalý materiál.

Základní řada sádrokartonových desek

Jde o desky, které jsou v bílé či šedé barvě a jsou určeny do běžného prostředí. Vyrábí se v mnoha velikostech, šířkách, tvarech. Jsou určeny zejména pro montáže příček, podhledů, stropů, předsazených stěn, suchých podlah, designových prvků, a výrobu klasického i vestavěného nábytku.

Impregnované sádrokartonové desky

Jsou upraveny pro použití ve vlhkém prostředí. Jejich velkou výhodou je, že plně odolávají nejen vlhku, ale také plísním. Což zaručuje zdravé prostředí. Jsou tedy ideální pro rekonstrukce bytových jader a koupelen a stavbu všude tam, kde je vlhké prostředí. Tedy u bazénů, ve fitness centrech a podobně. Tyto desky mají** zelenou barvu**.

Protipožární sádrokartonové desky

Jde o speciální desky s vysokou odolností proti požáru. Pokud si uvedeme čísla, tak konstrukce z protipožárního sádrokartonu splňují hodnoty od 30 A do 180 A, což znamená, že splňují všechny stupně požární bezpečnosti. Obložíte-li tedy konstrukci protipožárním sádrokartonem, pak zvýšíte její odolnost proti ohni až o 90 minut. Protipožární sádrokartonové desky smí montovat pouze vyškolení odborníci, kteří také vystaví technickou zprávu. Protipožární sádrokarton má červenou nebo** růžovou barvu**.

Akustický sádrokarton

Je moderní způsob, jak odhlučnit jakýkoli a jakkoli velký interiér. Nutno říci, že odhlučnění je spolehlivé. Hodí se pro odhlučnění panelových bytů, kde zabere jen pár centimetrů, stejně jako pro stavbu kin, nebo hudebních zkušeben. Je nabízen v modré barvě. Svým složením je vlastně kombinovanou deskou, která v sobě nese vlastnosti i desek z ostatních základních řad.

Půdní vestavby Havlíčkův Brod

Pro půdní vestavby je sádrokarton zcela ideálním materiálem. Nejenže umožňuje stavět i na místech, kde nelze použít žádný jiný materiál, ale právě sádrokartonový systém nabízí vytvoření půdní vestavby zcela podle přání majitele a ve vysoké kvalitě. Často takto vznikají zcela neotřelé, designově zajímavé interiéry.

Bytová jádra se sádrokartonem Havlíčkův BrodMontáž sádrokartonu - Havlíčkův Brod

Mnoho lidí se bojí využít u přestavby bytového jádra právě sádrokarton. Přitom jde o jedinečný materiál, který vytvoří zázemí prosté plísní, zdravé, funkční, tiché a v zajímavém designu. Celá rekonstrukce probíhá rychle, umožňuje vytvoření řady designových prvků, vestavěného nábytku a také využívá možnosti instalace zasouvacích dveří. Sádrokartonové příčky jsou i plně nosné. Je možné na ně bez problémů zavěsit sanitární zařízení i kuchyňský nábytek.

Sádrokartonové práce Havlíčkův Brod

Jak je vidět, tak sádrokartonové práce patří mezi vysoce odborné práce. Zvláště, pokud chcete dosáhnout vysokého komfortu a funkčnosti interiéru. To samozřejmě platí i pro konečný design. Proto se vyplatí svěřit realizaci odborné firmě. Zde máte jistotu správného výběru materiálu, správné montáže a konečné úpravy a tím i jistotu vysoké kvality práce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6738 (magazinrecenze.cz#98)


Přidat komentář