Montáž sádrokartonu - Beroun

Sádrokarton nabízí při výstavbě domu nebo jeho rekonstrukci nepřeberné možnosti využití. Aby však dokonale splnil svoji úlohu, je důležitá jeho odborná a kvalitní montáž.

K čemu lze použít sádrokarton?

Hlavní úloha sádrokartonu spočívá mimo jiné v** kvalitní izolaci a dokonale těsnící funkci.** Sádrokarton hraje zásadní roli při realizaci půdní vestavby. Sádrokarton je směsí sádry a rozvlákněného papíru, případně skelných vláken. Takto vzniklá směs se obalí do speciálního kartonu vyrobeného z papíru. Tento karton se odlišuje s ohledem na druhy desek. Jednotlivé kusy desek se dají k sobě snadno spárovat. K tomu účelu jsou desky vyrobeny. Mezery, které mezi deskami vznikají, se snadno spárují tmelem. Spárovaná místa se poté přebrousí, v případě potřeby je možné nanést ještě jednu** tenčí vrstvu a opět přebrousit.** Díky sádrokartonu získáte za velmi krátkou dobu dosti silnou plochu.

Jaký stavební materiál je oblíbený?

Sádrokarton patří mezi stavebníky k** nejoblíbenějšímu stavebnímu materiálu.** Se sádrokartonem se snadno a rychle pracuje. Velkým pozitivem je jeho nízká cena. Se sádrokartonem se pracuje tzv. suchou cestou, což urychluje každý typ stavby. Sádrokartonové desky jsou dostatečně pevné, odolné a přesto vynikají nízkou hmotností. S těmito deskami se jednoduše manipuluje. A co všechno se dá ze sádrokartonu vybudovat? Tento materiál přímo vybízí k výstavbě příček, k obložení šikmé stěny a stropů v podkroví. Sádrokartonem se snižují stropy, staví se z něj šatny, nebo se jím dá zakrýt nevzhledné potrubí. Ze sádrokartonu postavíte i trámy či sloupy. K jeho přední vlastnosti patří skvělá izolace před hlukem. Navíc udržuje teplo. Sádrokartonové desky můžete natřít, čímkoliv Vás napadne. Vše na něm bude držet. Tyto desky umožňují** jakýkoliv způsob povrchové úpravy**.

Půdní vestavby Beroun

Půdní vestavby jsou v dnešní době velmi moderním řešením, jak rozšířit obytnou část domu. Zároveň se jedná o levný trend, kterým přeměníte nevyužitou půdu na komfortní bydlení. Půdní vestavba je ideálním řešením všude tam, kde člověk nemá možnost rozšířit své bydlení do šířky, např. z toho důvodu, že již nemá k dispozici pozemek, ale i pro ty, kteří by si rádi přímo pod střechou zařídili luxusní bydlení. Přímo pod střechou si dnes můžete díky kvalitním stavebním materiálům, mezi něž patří bezesporu i sádrokarton, získat za velmi krátkou dobu a malou finanční částku zcela nové bydlení.

Sádrokarton v podkroví Beroun

Jestliže budujete** půdní vestavbu** nebo zcela nové podkroví u novostavby, setkáváte se s horizontálními, vertikálními i šikmými konstrukcemi obvodových zdí. Sádrokarton je pro budování podkroví tím nejlepším materiálem, po kterém můžete sáhnout. Výstavba půdní vestavby je díky němu rychlá a místnosti můžete začít obývat ihned po skončení sádrokartonářských prací. Nemusíte čekat, až cokoliv zaschne, protože se jedná o suchou výstavbu. Sádrokartonové desky se staly právě v podkroví velmi oblíbené díky tomu, že se vyznačují velmi nízkou hmotností. Z důvodu své nízké hmotnosti pak nezatěžují střešní konstrukce, jako jsou krovy, stropy, ani nosné stěny nacházející se v nižších patrech. Co je ale naprosto nepřekonatelné u použití sádrokartonu, je velmi rychlá výstavba, která se dá provést bez dlouhých technologických přestávek. Sádrokarton tak šetří nejen peníze, neboť je opravdu velmi levný, ale také Váš čas a životní prostředí. Navíc se v případě potřeby dají sádrokartonové stěny snadno a rychle opravit a konstrukce z nich jsou naprosto rovné.

Druhy sádrokartonových desek

Celkem se používá zhruba** pět základních druhů sádrokartonových desek**. Vedle nich se však ze sádrokartonu vyrábí i speciální desky, které se montují do náročných podmínek, jako např. do interiérových bazénu, apod. Jednotlivé typy desek se od sebe barevně odlišují.

Bílé sádrokartonové desky

Naprosto základním a nejčastěji používaným typem desek jsou bílé sádrokartonové desky. Ty se používají k obložení stropů a příček. Bílé sádrokartonové desky se vyrábí ze sádry a  papíru. Nejčastěji se setkáte s deskami o tloušťce 12,5 mm, 15 mm a 9 mm. Tyto desky se používají do všech typů místností. Jsou vhodné nejen do vytápěných prostorů, ale i do nevytápěných místností. Pouze nejsou ideální do vlhkých prostorů, do nichž jsou určeny** sádrokartonové desk zelené barvy.**

Zelené sádrokartonové desky

Zelené sádrokartonové desky se používají do náročnějších podmínek, které se např. vyznačují zvýšenou vlhkostí. Tyto desky se od bílých liší tím, že jsou již impregnované. Jsou tak vhodné do koupelen, na toalety, ale také do kuchyní. Zkrátka všude tam, kde je ve vzduchu nadměrná vlhkost. Zelené sádrokartonové desky již jsou** finančně náročnější** než desky bílé, proto je jejich použití dobré zvážit.

Červené sádrokartonové desky

Desky ze sádrokartonu, které jsou typické svou červenou nebo růžovou barvou se vyznačují svými protipožárními vlastnostmi. Tyto desky mají při vysokých teplotách zvýšenou pevnost jádra. Nevíte, kde všude je nutné tyto desky použít? Odpověď najdete v** projektové dokumentaci,** kde jsou riziková místa vyznačena. Jestliže např. obýváte řadový dům, kde hrozí nebezpečí, že v případě požáru by mohli začít hořet i okolní domy napojené na ten Váš, pak je nejlepším řešením použít červený sádrokarton všude, místo sádrokartonu bílého.

Vlastnosti sádrokartonových desek

Sádrokartonové desky se vyznačují různými vlastnostmi, s ohledem na tloušťku desek. Potřebné tloušťky sádrokartonových desek podléhají dispozicím interiéru. Jakou tloušťku desky zvolíte, závisí na tom, jak tlustou chce mít příčku. Jak jsme již uvedli, sádrokartonové desky se vyrábí speciálně do vlhkých prostor i do míst, kde je zvýšené riziko vzniku požáru. Rozhodně nikdy nenahrazujte zelené sádrokartonové desky do vlhkých prostor klasickými bílými, abyste ušetřily. Bílé desky by totiž nápor vlhkosti nemuseli snést, protože bílé desky mají mnohem nižší propustnost. Velmi brzy by byla Vaše koupelna, kuchyň a jiné prostory plesnivé a nakonec by Vám** odpadaly obklady na stěnách**. Celá rekonstrukce by se Vám hodně prodražila. Stejně jako správný výběr typu sádrokartonové desky, je nutné dbát i na správné spojení desek. Spoje mezi deskami nesmí praskat, proto je nutné spoje zatmelit precizně.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6742 (magazinrecenze.cz#106)


Přidat komentář