Elektroinstalace - Ostrava a okolí

Elektroinstalace je nezbytnou součástí chodu každé domácnosti. Stejně jako voda či topení. Bez elektřiny se v dnešní době zkrátka neobejdeme. Proto je důležité, aby svoji funkci plnila spolehlivě a bezpečně.

Jen si přiznejte, jak Vás dokáže naštvat, když v obci či městě vypnou na krátkou dobu elektrický proud. Přesto, že přerušení dodávky elektrického proudu bývá několik dní dopředu oznamováno, vždy nás zaskočí a naštve, že zrovna teď, když to nejvíc potřebujeme, nejede internet, televize, mikrovlnka či varná konvice. Ano, elektřina je v dnešní době naprosto** nepostradatelnou součástí našich domácností.** Proto bychom měli dbát na to, aby byla provedena profesionálně, aby bezpečně a spolehlivě fungovala, a aby byla pravidelně revidována. Jen tak se na ni totiž můžeme spolehnout.

Elektroinstalace a její úloha Ostrava a okolí

Elektroinstalace se rozvádí všude tam, kde ji potřebujeme. Bez ní se neobejdeme v žádné obytné místnosti, ale svou roli plní také ve sklepě, v podkroví, v garáži. Zkrátka všude, kde se vyskytujeme, ať už pravidelně, nebo pouze jednou za dlouhý čas. Elektroinstalací se nerozumí pouze světlo, ale také všechna zřízení, která jsou poháněna elektrickým proudem. Na elektřinu tak funguje televize, domácí spotřebiče, domácí telefony, anténa, počítač a mnoho dalších strojů a zařízení.

V čem spočívají elektroinstalační práce?

Elektroinstalací se rozumí propojení všech vodičů a jisticích prvků. Vodiči se rozumí spínače, stykače a další, zatímco do jisticích prvků patří pojistky, jističe a ochranné prvky. Instalační práce jsou velmi složitým procesem, který vyžaduje odbornost a profesionalitu. Mnohokrát se stalo, že od neodborně provedené elektroinstalace s úmyslem ušetřit finance vyhořel celý dům. S elektroinstalací, ať už s jejím vybudováním, či s rekonstrukcí, se vždy obraťte na elektrikáře, který při své práci postupuje dle platných a normou stanovených předpisů. Elektrikář se při realizaci elektroinstalace řídí projektovou dokumentací objektu.

Jak vést elektroinstalaci?

Při realizaci elektroinstalace Vám dá elektrikář na výběr, zda chcete vést kabeláž zdí, nebo lištami. V dnešní době většina majitelů bytů a domů vede elektroinstalaci zdmi, aby nebyl narušen celkový dojem z interiéru. Jestliže se i Vy rozhodnete pro tento způsob vedení, neobejdou se elektroinstalační práce bez sekání do zdi. Po dokončení však elektrikář provede i** drobné zednické práce,** aby kabely zaslepil a vyhladil stěny. Na kabeláž, která je vedená zdmi, se následně namontují zásuvky, osvětlení a vypínače.

Revize elektroinstalace Ostrava a okolí

Revizi elektroinstalace provádí odborník elektrikář. Ten po dokončení všech elektroinstalačních prací provede mechanickou prohlídku a vystaví revizní zprávu. Jestliže kompletní kontrola proběhne v pořádku, pak máte záruku bezpečnosti elektroinstalačních prací. U revize je důležité, aby se realizovala v pravidelných intervalech. V revizní zprávě budete mít uvedeno, kdy je nutná další revize.

Elektroinstalace v domě Ostrava a okolí

Jestliže máte v plánu nechat si v domě nainstalovat novou elektroinstalaci, včetně samotného projektu na ni a revizní zprávy, pak se obraťte na profesionální elektroinstalatérskou firmu. Ta Vám dle možností a svých zkušeností navrhne i nejvhodnější rozmístění zásuvek a namontuje spotřebiče. To vše navíc kvalitně, rychle, bezpečně. Pokud plánujete rekonstrukci starého domu, je vždy na místě zrekonstruovat i elektrickou instalaci. Postup a rozsah rekonstrukce bude vždy vycházet ze stávajících elektrických rozvodů, ovšem i z již nevyhovujících parametrů. Staré domy zpravidla disponují nedostatečným počtem zásuvek. Než se však do rekonstrukce domu pustíte, nechejte odborníkem zkontrolovat technický stav původních elektrických rozvodů. Jistě je i ve Vašem zájmu, aby elektroinstalace plnila všechny požadované funkce, aby byla zajištěna maximální bezpečnost osob a majetku.

Než se začne s rekonstrukcí elektroinstalace

Před započetím rekonstrukce elektroinstalace je potřeba zjistit, zda původní vodiče byly umístěny v trubkách nebo jiným způsobem. Poté je důležité vědět, z jakého materiálu jsou vyrobeny použité trubky a o jakých vnitřních průměrech jsou. Co dalšího nesmí zůstat bez povšimnutí, je materiál, z něhož jsou vyrobeny elektroinstalační krabice pro domovní zásuvky a spínače. Poté se zaměřte na to, zda byly při původní výstavbě elektroinstalace použity hliníkové nebo měděné vodiče a o jakých průřezech.

Jak probíhá rekonstrukce elektroinstalace

Ve starších domech se zpravidla můžete setkat s problémem nedostatečného množství zásuvek. Zásuvkové okruhy bývají ve starých nebo starších domech zpravidla poddimenzované a nejsou připraveny zvládat takovou zátěž, kterou jim chystají nové a nové elektrospotřebiče. V důsledku toho můžou vypadávat pojistky a jističe, v horším případě může dojít k požáru. A to je jedním z důvodů, proč s rekonstrukcí elektroinstalace neotálet.  Při rekonstrukcí bytu nebo domu patří elektroinstalatérské práce k jedněm z prvních, které je nutné zrealizovat. Každá prováděná elektroinstalace má svá pravidla. Elektroinstalaci musí za všech okolností provádět zkušený a kvalifikovaný instalatér, neboť se jedná o práci nebezpečnou.

Návrh elektroinstalace Ostrava

Elektroinstalace vyžaduje odborný návrh. Ten můžou zpracovat pouze odborníci s bohatými zkušenostmi a oprávněním. Projekt elektroinstalace je důležitý především proto, aby mohl revizní technik vystavit** revizní zprávu**. Bez něj by to možné nebylo. Aby projekt odpovídal realitě, je důležité, aby projektant věděl, jaké elektrické spotřebiče plánujete a na jakém místě, jaké bude rozmístění zásuvek v jednotlivých místnostech, jejich poloha, výška, příkon spotřebičů, druhy spotřebičů, atd.

Elektronický zabezpečovací systém Ostrava a okolí

Jedním z nejpoužívanějších typů zabezpečovacích systémů jsou alarmy. Alarm může být nainstalovaný v domě, v bytě, v kanceláři, ve skladu, na chatě, v automobilu. Zkrátka kdekoliv, kde je potřeba zajistit bezpečnost osob a majetku. Alarmy je možné spustit po přestřižení drátu, rozbitím okna, pohybem v prostoru nebo také opakovaným zadáním nesprávného kódu. V případě, že dojde k narušení objektu, spustí alarm, který může upozornit majitele objektu prostřednictvím pageru, SMS, GSM nebo se alarm přímo napojí na policii či bezpečnostní agenturu, která objet přijede co nejdříve prověřit. Do domu si však můžete od elektrikáře nechat nainstalovat různé detektory, jako např. detektor pohybu, detektor reagující na změnu tlaku na okně, detektor reagující na přerušení kontaktu, který se používá na dveřích, oknech a dalších otevíracích systémech, hlásič požáru, detektor plynu a další. Zeptejte se elektrikáře, který zabezpečovací systém by Vám doporučil. Jistě bude při doporučení vycházet z toho, jaký objekt má být zabezpečen, kde se nachází, jaký je do objektu možný vstup, čím je objekt zajímavý, atd.

Jak ovládat alarm

Systém alarmů můžete ovládat hned několika možnými způsoby. Mezi ty nejčastěji používané a taky nejoblíbenější stále patří klávesnice. Jde zároveň i o nejuniverzálnější způsob ovládání alarmu. Zabezpečovací systém ale můžete ovládat i dálkovým ovládáním, cestou internetu, čipovými kartami nebo s pomocí mobilního telefonu. Způsob ovládání si zvolíte také sami dle toho, co je pro Vás nejpohodlnější a dostupné. Ne všichni majitelé objektů vlastní mobilní telefon nebo mají neomezený přístup na internet. Tomu samozřejmě i přizpůsobí možnost ovládání alarmu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6764 (magazinrecenze.cz#132)


Přidat komentář