Návrhy a projektování zahrad - Hradec Králové a okolí

Zahrada, její kompozice, vyžaduje mnohem více než jen ledajaké zasazení stromků, keřů, umístění valounů apod. Zahrada je svým způsobem umění, které samo nepřichází. Můžete mu jít naproti. Nechejte si zahradu navrhnout od profesionálů.

Až k Vám příště zavítají Vaši známí, třeba právě na kolaudaci Vašeho nového bydlení ve spojení se zahradou, nebo „jen“ na posouzení zahrady, budete se moci pyšnit vskutku jedinečným dílem. Profesionální návrh zahrady, a to navíc s projektovou dokumentací, nemá hned tak každý.

Návrhy a projektování zahrad - Hradec Králové a okolí

Firma paní Petry Ornstové provede realizaci Vaší zahrady od začátku až do samotného konce. Tedy od návrhu, terénních a stavebních úprav, přes zavlažovací systém až po konečné osázení a úpravu. Po dokončení realizace však Vaše spolupráce s odbornou firmou nemusí skončit. Firma paní Ornstové Vám poskytuje samozřejmě i následnou údržbu zahrady a parků, která zahrnuje jak jarní a letní hnojení trávníku, profesionální řez dřevin, nutné zazimování zahrady, sečení trávníku a další operace, které je nutné během roku realizovat. Telefonický kontakt na paní Petru Ornstovou DiS. je: +420 728 187 062 nebo pošlete žádost či dotazy na emailovou adresu: ornstova@trendyzahrady.cz. Podrobné informace o činnosti firmy včetně fotogalerií si můžete prohlédnout na jejích stránkách: www.trendyzahrady.cz.

návrhy zahrad

Realizace zahrad Hradec Králové a okolí

Pokud váháte nad tím, kdy oslovit firmu na** realizaci Vaší zahrady**, tak ten správný čas je právě teď. Ideální doba na projektování zahrady je v zimních měsících, kdy je dostatek času na veškerou přípravu. Potom už nic nebrání tomu, aby se v jarních měsících dala celá realizace zahrady do pohybu. Před samotnou realizací je nutné zhotovit návrh zahrady, na jehož zhotovení je nutné alespoň 14 dnů, aby bylo dost času na správné zpracování. Před** realizací zahrady** je třeba zvážit, jaký styl zahrady zvolíme, např. klasickou, moderní, romantickou nebo zenovou zahradu. Před realizací si položte, co nejvíce otázek. Dáváte přednost relaxaci na terase s krásným rozhledem po upravené zahradě? Bude zahrada na klíč patřit dětem či zvířecímu mazlíčkovi? Berete péči o zahradu jako relaxaci po každodenním shonu? Pokud si odpovíte na Vaše otázky, neváhejte a kontaktujte profesionální firmu, která se realizací zahrad zabývá.

Celá realizace probíhá podle časového rozvrhu. Dodávka materiálu od dodavatelů je zajištěna tak, aby docházelo k plynulé a logické návaznosti prováděných prací a samotná realizace trvala co nejkratší dobu.

Výhody profesionálního návrhu zahrady Hradec Králové a okolí

Na druhou stranu, proč se lopotit se zahradou, když na to jednak nemáte čas, ale ani potřebné znalosti, nářadí. Jen vhodné zkombinování jednotlivých kompozic, a to tak, aby v každém ročním období došlo k tvoření jedinečných zákoutí, není vůbec lehké. Je možné si sice zakoupit odborné časopisy, knihy, zapátrat na internetu a inspirovat se radami zkušených, zahrádkářů aj. V realitě Vás však vždy může něco zaskočit. A pořízení dřevin, květin, trávníku, případně i pergoly, altánku, zbudování jezírka aj., také něco stojí. A kdo má na to, jen tak vyhodit peníze oknem a začít od začátku?

návrhy zahrad

Zadání projektu zahradnické firmě Hradec Králové a okolí

Pokud si přizvete na pomoc zahradnickou firmu, pak se s ní můžete domluvit minimálně na dvou variantách. Jednou variantou je, že jim zadáte vyhotovení návrhu, projektu. Druhou možností, že jim jen určíte cenovou hladinu, nebo strop, kam až mohou maximálně ve svém řešeném návrhu, projektu zajít. Bude tedy záležet, zda máte o vzhledu Vaší nové zahrady přesnou představu, nebo si přejete určité komponenty a zbytek necháte na uvážení firmy, či necháte zcela volnou ruku** zahradnické firmě**.

Co obnáší návrh, projekt zahrady

Zvažujete, že si necháte od zahradního architekta vyhotovit návrh a projekt zahrady? Pak můžete očekávat kompletní studii, včetně veškerých náležitých příloh, povolení. Někteří zahradní architekti spolupracují se zahradnickými firmami, kdy jim pak mohou předat hotový projekt a dojednat Vám samotnou realizaci zahrady. Jen výjimečně se zahradní architekti také zabývají realizováním zahrady.

Návrhy zahrady – nejen rostlinné prvkynávrhy zahrad

V rámci návrhu, projektování zahrady můžete u zahradního architekta očekávat nejen řešení sestávající se z rostlin, keřů a dalších dřevin. Zahradní architekt Vám může navrhnout zahradu s dalšími prvky. K těm patří například zahradní stavby (pergola, altánek), jezírko, bazén, osvětlení a mnohé další.

 

Zahradní architekt – co můžete očekávat Hradec Králové a okolí

Převezmete-li si od zahradního architekta vyhotovený návrh, projekt zahrady, nejenže spatříte stylovou, ale také promyšlenou kompozici rostlin, keřů, dřevin a dalších zahradních prvků. Stěžejní důraz je kladen také na snášenlivost jednotlivých rostlin vůči sobě, na náročnost údržby zahrady, na typ půdy (kamenitá, jílová, vápenitá, písčitá aj.), působení ročních období na zahradu a další.

Osobní přístup při zpracování návrhů zahrad

Na první schůzce se zahradním architektem dostanete prostor pro vyjádření se, co od nové zahrady očekáváte, jaké jsou Vaše představy, přání, jaký typ okrasné zahrady se Vám líbí. Zahradní architekt může vypracovat návrh zahrady nejen pro soukromé osoby, tj. k rodinným domkům, chatám, chalupám, ale také k firemním objektům. Zahradní architekti se pak v neposlední řadě uplatňují při navrhování a projektování zámeckých zahrad, prostranství veřejných parků aj.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6715 (magazinrecenze.cz#20)


Diskuze a zkušenosti

Hanka M. | 09.06.2014 12:08
Re: Návrhy a projektování zahrad - Hradec Králové a okolí Skvěle odvedená práce, doporučuji.


Přidat komentář