Manželská poradna

Prochází vaše manželství krizí a vy si s tím nevíte rady? Pro tyto případy na vás čekají odborníci v manželských poradnách, kteří s vámi proberou vaši situaci a poradí jak se s ní vyrovnat, aniž by došlo k nejhoršímu, k rozvodu.

Začíná to pohádkovou svatbou a končí rozvodem. Toto by se dalo říct o mnohých manželstvích. Mezi třetím a sedmým rokem partnerského soužití většinou přichází první krize. V manželství se vám zdá všechno stejné a pořád dokola. To, co vás dříve bavilo, už vás ničím nepřekvapuje a život se vám zdá čím dál šedivější. Ve středním věku může být příčinou krize ztráta zaměstnání, neporozumění si s dětmi nebo změna vizáže partnera. Manželská krize však může mít mnoho jiných důvodů. Mezi nejčastější patří** nevěra, alkoholismus nebo domácí násilí**. Buď se s těmito problémy manželský pár vypořádá sám, nebo o pomoc požádá odborníky v manželské poradně. Tam jim pomohou najít tu správnou cestu k urovnání manželských problémů, aniž by museli vše řešit soudní cestou.

Nevěra v manželství

Pokud jeden z partnerů poruší věrnost, pak to druhý partner dokáže jen těžce překousnout.** Důvody pro nevěru** mohou být různé. Například nespokojenost ve vztahu, nebo čistě jen sexuální záležitost, touha po dobrodružství, nebo jen zvyšování si svého sebevědomí. Pokud se ve svém životě s nevěrou setkáte a chcete zachovat svoje manželství, pak přijde na řadu návštěva psychologa, který s vámi tuto situaci dopodrobna probere. Pak už bude jen na vás, jestli svému partnerovi odpustíte, nebo se s ním rozejdete.

Alkoholismus

Problémy s alkoholem už nemají jen muži, ale týká se i žen. Alkohol poškozuje centrální nervový systém a ovlivňuje psychiku člověka. Objevují se poruchy chování nebo i zvýšená agresivita vůči partnerovi a svému okolí. Takové soužití může být pro druhého neúnosné. V manželské poradně vám samozřejmě nejdříve doporučí absolvovat protialkoholní léčbu. Pokud bude úspěšná, jistě svůj vztah zachráníte.

Krize středního věku

Když děti dorostou a odejdou z domova, začne se vám zdát, že už jste k ničemu a nikdo vás nepotřebuje. Pak je nejlepší rada najít si s manželem společné koníčky a začít žít pro sebe. Zajeďte si na dovolenou nebo na relaxační pobyt a uvidíte, že i toto těžké období se dá překonat. Také se můžete začít více věnovat své práci a profesně se zdokonalovat. Vždyť na zvyšování kvalifikace nikdy není pozdě.

Je rozvod řešením?

Odpověď na tuto otázkou si určitě položilo mnoho z vás. Rozvodem totiž nejvíce trpí děti. Vaše děti totiž mohou pociťovat vinu a domnívat se, že to byla jejich chyba, že se vaše manželství rozpadlo. Ujistěte je, že to tak není. V manželské poradně vám určitě pomohou, jak z krize ven. Mnoho věcí se dá vyřešit, ale musí se chtít. ** **

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6693 (magazinrecenze.cz#36)


Přidat komentář