Hypotéky a finanční poradenství - České Budějovice a okolí

Potřebujete peníze na pořízení nebo rekonstrukci bydlení? Tou nejvýhodnější možností se jeví hypotéka, která nabízí nejnižší úroky ze všech typů půjček. Anebo naopak hledáte možnosti zhodnocení svých úspor? Poradíme Vám.

Toužíte po vlastním bydlení, jenže nemáte dost peněz na to, abyste si mohli nemovitost koupit?

Fianční poradenství

Hypotéky a finanční poradenství - České Budějovice a okolí

Potřebujete si vyřídit hypotéku nebo poskytnout úvěr? Chcete se výhodně pojistit? Jakékoliv otázky z oblasti financí Vám spolehlivě zodpoví pan Petr Kotoun, který si je vědom toho, že v široké nabídce finančních služeb je složité se vyznat. Tento profesionál v oboru finančního poradenství Vám pomůže vyřešit Vaší finanční situaci a nabídne Vám tyto služby:

 • **Hypoteční úvěry
  **
 • Stavební spoření pro dětí
 • Stavební spoření pro dospělé
 • Úvěry ze stavebního spoření a překlenovací úvěry
 • Životní pojištění kapitálové nebo rizikové
 • Majetkové pojištění

Cílem finančního poradce Petra Kotouna je Vaše spokojenost. Odborník pan Kotoun cíleně nespolupracuje se všemi finančními institucemi, ale vybírá pouze ty nejvýhodnější produkty pro Vás. Neustále porovnává produkty na trhu, aby Vám mohla co nejlépe posloužit.

Pan Petr Kotoun nepůsobí jen v Českých Budějovicích, ale také např. Český Krumlov, Třeboň, Týn nad Vltavou, Protivín a další.

 • Telefonní kontakt: +420 605 209 332
 • Emailové spojení: p.kotoun@obchod.wuestenrot.cz
 • *** Chraňte si své finance, nejednejte ukvapeně, svěřte se do rukou profesionálů. ***

Hypotéka usnadní cestu k vlastnímu bydlení

Pak Vám může pomoci hypotéka, která patří mezi půjčkami k těm nejvýhodnějším z hlediska úrokové sazby i z pohledu výše částky, kterou je možno získat. Další výhodou je možnost rozdělit si splácení na poměrně dlouhou dobu, takže měsíční částka nezatíží tolik rozpočet domácnosti.

K jakému účelu lze hypotéku využít?

Hypotéku máme zpravidla spojenou s pořízením nemovitosti k bydlení, tedy rodinného domu nebo bytu, případně k rekonstrukci bydlení. Avšak v některých případech umožňují banky využít hypotéku i k jiným účelům s tím, že úroková sazba již však nebude tak výhodná.Hypotéky, úvěry, stavební spoření

Žádost o hypotéku a její schválení

Pokud požádáte v bance o hypotéku, schválení žádosti není automatické, ba právě naopak. Banka po Vás bude vyžadovat mnoho více či méně podrobných informací o Vaší domácnosti, zaměstnání členů rodiny a výši jejich příjmu, případně i Vašem zdravotním stavu aj. Kromě toho je důležitý také účel, ke kterému chcete peníze použít, resp. kterou konkrétní nemovitost chcete zakoupit nebo zrekonstruovat.

Poté banka Vaši žádost vyhodnotí. Na základě analýzy žádosti banka buď hypotéku schválí, nebo nabídne nižší částku, případně Vám hypotéku nenabídne vůbec. Pakliže dojde k tomu, že banka Vaši žádost podle Vámi dodaných informací vyhodnotila negativně, hypotéku pravděpodobně již nedostanete ani v jiné bance, neboť banky jsou v tomto ohledu jistým způsobem propojené, předávají si informace a v další bance již analýzu žádosti provádět nebudou, ale rovnou Vám sdělí, že hypotéku neposkytnou. I když to může být k vzteku nebo k pláči, je třeba si uvědomit, že banka tímto chrání nejen sebe, ale i Vás před potencionálními problémy se splácením.

Někdy zkoušejí žadatelé o hypotéku záměrně uvést nepravdivé informace s tím, že se pak jejich naděje na pozitivní schválení hypotéky zvýší. To je však dosti riskantní podnik, protože pokud banka na nesrovnalosti přijde, může Vás za poskytnutí lživých informací i zažalovat.

Nejčastější důvody pro zamítnutí hypotéky mohou být například příliš nízký příjem domácnosti, pouze jeden příjem v domácnosti, zaměstnání v odvětví s „nejistou“ budoucností, pracovní smlouva na dobou určitou, příliš vysoký věk žadatelů, záznam v rejstříku dlužníků, záznam v trestním rejstříku za pravomocné odsouzení za trestný čin hospodářské povahy (finanční podvody) aj.

PŮJČKA PRO BYDLENÍ FORMOU PŘEKLENOVACÍHO ÚVĚRU NA KOUPI A REKONSTRUKCI

ZA PODMÍNEK V SOUČASNÉ DOBĚ BEZKONKURENČNÍ NA ČESKÉM TRHU

 • klient neplatí poplatek za uzavření stavebního spoření spojené s úvěrem
 • neplatí poplatek za zpracování úvěru
 • neplatí poplatek za vedení překlenovacího úvěru
 • neplatí poplatek za vedení účtu úvěru ze stavebního spoření

NEMUSÍ MÍT ZÁSTAVU NEMOVITOSTI DO ČÁSTKY 500 000KČ.

PŮJČENÉ PROSTŘEDKY MŮŽE DOSTAT NA ÚČET JEDNORÁZOVĚ A FAKTURY ZA REKONSTRUKCI NEBO KOUPI DOLOŽIT DO ½ ROKU OD ČERPÁNÍ ÚVĚR.

Rozdíl mezi hypotékou a úvěrem ze stavebního spoření je ten, že překlenovací úvěr můžu splatit predčasně. Klient zná dané pevné % úvěru po celou dobu překlenovacího úvěru - NEMĚNÍ SE, JAKO U HYPOTÉK PO VÁZACÍ DOBĚ.

Hypotéka a ručení nemovitostí

Abyste mohli dostat hypotéku, banka zpravidla vyžaduje ručení nemovitostí, přičemž se může jednat o nemovitost, která již je ve Vašem vlastnictví, anebo o nemovitost, kterou teprve hodláte zaplatit za peníze z hypotéky.

Hypotéky, úvěry, stavební spořeníRučení nemovitosti fakticky znamená, že v případě nesplácení hypotéky bude nemovitost zabavena exekutory a v insolvenčním řízení prodána v dražbě, jejíž výtěžek bude použit na uhrazení Vašich závazků vůči bance, která hypotéku poskytla. Už jen to je dost dobrý důvod, proč v žádosti o hypotéku uvádět skutečně pravdivé informace a proč si pořádně rozmyslet, zda si brát hypotéku, pokud víte, že v blízké době můžete přijít o zaměstnání anebo tušíte, že odkládat každý měsíc po mnoho let pravidelnou splátku na hypotéku Vám bude činit problémy.

Fixace hypotéky a změna financování hypotéky

Pokud bude Vaše žádost schválena a dostanete hypotéku, sjednaná úroková sazba bude na určitou dobu fixována. To znamená, že po předem dané období se nezvýší a pravděpodobně ani nesníží úroky za hypotéku.

Po uplynutí fixační doby však můžete svou bankou požádat o výhodnější podmínky, v čemž banky zpravidla rády vyhoví, neboť vědí, že o Vás jinak mohou snadno přijít. Když uplyne doba fixace, máte ze zákona právo svou hypotéku refinancovat v jiné bance, což prakticky znamená, že uzavřete novou hypoteční smlouvu s jinou bankou, která Vám nabídla výhodnější podmínky splácení. Druhá banka pak kompletně převezme Vaši hypotéku se vším všudy a Vy se stanete jejími klienty. Doba splácení se tím samozřejmě nezmění, avšak díky změně banky, případně díky zvýhodnění podmínek ve stávající bance nyní platíte nižší splátky.

V době končící fixace hypotéky se banky o nové klienty doslova perou a předhánějí se v tom, která nabídne výhodnější podmínky. Pokud si nejste jistí, kterou banku pro hypotéku zvolit, ať už chcete o hypotéku teprve požádat, anebo máte zájem refinancovat již běžící hypotéku, kontaktujte nezávislého finančního poradce, který Vám pomůže se v nabídkách jednotlivých bank zorientovat.

Jak ochránit úspory před inflací

Nemáte zájem o půjčky, ale naopak řešíte, jak naložit se svými úsporami? Mít úspory je moudré, ale na druhou stranu dlouhodobě s nimi nic nedělat a nechat je jen tak ležet na běžném bankovním účtu anebo schované doma znamená, že peníze sice pomalu, ale neustále ztrácejí svou hodnotu vlivem postupující inflace. A jak tomu zabránit?

Využít můžete buď spořící produkty, anebo peníze investovat kupříkladu do akcií. A v případě, že nepotřebujete mít peníze po ruce a nevadí Vám dlouhodobé investice, můžete peníze vložit například do nemovitostí, starožitností, umění, drahých kovů nebo drahokamů, sběratelských předmětů apod. Možností je spousta a stačí si jen vybrat, co je Vám nebližší.

Spoření a spořící účty

Pakliže požadujete, aby jste mohli peníze v případě potřeby kdykoliv vybrat, je spořící účet ideální volbou. Spořící účet funguje obdobně jako běžný bankovní účet, avšak oproti němu nabízí podstatně vyšší úročení vložené částky. Ani přesto úročení nedosahuje míry inflace, ale i tak je spořící účet stále lepší možností, než aby se s penězi nedělalo vůbec nic.Spoření a spořící účty

Na druhou stranu spořící účty zpravidla nenabízejí všechny služby jako běžné účty (například možnost zřízení inkasa nebo trvalých plateb, případně platební karty aj.), takže i přesto budete většinou potřebovat vlastnit i nadále běžný bankovní účet. Většina bank ale nepodmiňuje založení spořícího účtu vlastnictvím běžného účtu v téže bance, takže můžete mít běžný a spořící účet v odlišných bankách.

O něco vyšší úročení pak nabízí termínovaný spořící účet, kde jsou však vyšší procentuální úroky vykoupeny nutností uzavřít spoření na určitou pevnou dobu, po kterou částku v bance ponecháte. Doba spoření však začíná již na jednom měsíci, přičemž čím delší doba spoření, tím vyšší procentuální úročení úspor Vám banka poskytne.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6701 (magazinrecenze.cz#182)


Přidat komentář