Finanční poradenství - Příbram, Písek

Myslíte si, že má v Česku šanci uspět model finančního poradenství? Jak vlastně vypadá a co nám může nabídnout? Připraví naše peněženky na všechny možné situace? To se dozvíte v následujícím článku.

Je pravda, že velká většina z nás si neustále stěžuje na nedostatek peněz a když už k nám nějakou cestou dorazí, neumíme je investovat, takže o ně dříve nebo později stejně přijdeme. Proč nezměnit naše myšlení tak, abychom již neměli s financemi problémy? O finančním poradenství se píše mnoho. Najdeme na toto téma spoustu pozitivních názorů, ale také nesouhlasů a pomluv. Jak je to vlastně ve skutečnosti? Když se nad tím zamyslíme, finanční poradenství je klasické podnikání. Platí zde, že vidina zisku a motiv peněz je hlavním faktorem této činnosti. Klienti však nemusejí s nabízenými službami souhlasit, mohou smlouvu se společností kdykoliv zrušit a nejsou do ničeho násilím tlačeni. I tady platí - kvalitní služba je kvalitně ohodnocena. Češi požadují komplexní přístup. Můžeme k nabízené pomoci s financemi získat také správu investic, daní a realit? Nebojte se zeptat! Vysoká odbornost, skvělý osobní přístup ke klientům a prestiž v oboru - to jsou důležité požadavky každého finančního zástupce.

Co nám nabízí finanční poradenství?

Finanční poradenství jsou služby nabízející rady týkající se hospodaření s penězi. Také Vám mohou pomoci vytvořit majetek a správně investovat do veřejných či osobních subjektů. Toto poradenství můžeme správně rozdělovat na: soukromé (placené klientem) a instituční (placené společností).

Nabídky poradenství

Znalost finančních produktů je pro člověka důležitá, jelikož každý z nás během svého života řeší nejrůznější finanční potřeby. Co všechno nám může takové poradenství zajistit?

 • úvěry a úvěrové zdroje
 • hypoteční financování, rady ohledně výběru správné banky
 • penzijní pojištění, zajištění starobního příjmu
 • majetkové pojištění a zabezpečení stávajícího majetku
 • zdravotní pojištění
 • pomoc při hledání bydlení a zajištění finančních prostředků
 • zajištění krátkodobé finanční pomoci
 • daně
 • zhodnocení volných peněz, dovolená
 • peníze pro děti

Služby placené klientem

Klient uzavírá smlouvu se svým finančním poradcem a přijímá tak od něj poskytnutí pomoci s financemi. Firma se s klientem dohodne na splácení svých služeb a zajímá se o kritéria na řešení své situace. Na základě řešení se poté odměna za služby poradce získává paušálně. Existuje však i forma tzv. bezplatného poradenství, kdy je firma placena z finančního trhu. Odměna každého poradce by měla souviset s kvalitou jeho služeb a ochotě pomoci svému klientovi. Klient by měl být dlouhodobě spokojen, čímž u svého poradce vytváří dostatečnou motivaci k práci, kterou vykonává. Poradenské společnosti pracují zejména formou modelu MLM. Jejich činnost je tak regulována ČNB, a to kvůli oprávnění subjektu k poskytování služeb. Pro svou činnost musejí mít platnou licenci. Správný finanční poradce Vám může ušetřit spoustu peněz, špatný Vám tak leda udělá díru v kapse. Vybírejte správně!

Finanční poradce

Už v průběhu první schůzky s finančním poradcem si můžete ujasnit, co od něj očekáváte. Měl by si během Vašeho rozhovoru dělat poznámky o Vašich představách a cílech. Poradce je také povinen vyplnit s Vámi investiční dotazník. Díky němu zjistí, jaký je Váš investiční profil a jaký máte obecně vztah k penězům. Dokumenty Vám samozřejmě nakopíruje a Vy máte v rukou jeho kopie. Existuje mnoho způsobů, jak pracovat s financemi tak, aby byl výsledek efektní. Buďte opatrní, s poradcem společně konzultujte každý finanční pohyb a ze schůzek s ním si dělejte poznámky i Vy sami. Nezapomeňte, že smlouvu se svým poradcem můžete kdykoliv zrušit. Jsou to totiž Vaše peníze a Vaše rozhodnutí! Finanční poradce má odborné znalosti v oblasti financí, průběžně se vzdělává a své znalosti si nestále doplňuje. Ten správný člověk pro Vás by měl mít chuť nevydělávát na svých klientech, ale s Vámi. Jeho důležitými vlastnostmi jsou důvěra, zodpovědnost a mlčenlivost. Měl by Vám sám od sebe nabídnout :

 1. nezávislá řešení situace
 2. garanci za řešení
 3. dlouhodobou a spolehlivou péči
 4. přehled bezplatných služeb
 5. komplexní služby
 6. rodinné financování

Finanční poradce se Vás bude ptát na několik zásadních věcí týkající se Vaší rodiny a rodinného standardu. Připravte se na to!

 • finanční toky členů rodiny (spoření manžela, pojištění dětí)
 • bydlení (bydlíte ve vlastním domě, v družstevním bytě apod.)
 • půjčky, hypotéky

Poté Vám poradce nabídne tzv. finanční plán, ve kterém bude zaznamenán Váš současný finanční stav teoreticky až do důchodu. Celý plán Vám důkladně vysvětlí a fráze, kterým neporozumíte, popíše. Jakoukoliv nesrovnalost hlaste. Nesouhlasíte-li s něčím, neváhejte se ozvat. Na závěr by měl poradce navrhnout znovuprostudování plánu, nabídne Vám popřípadě další služby společnosti a vystaví Vám platné smlouvy. Rady poradců jsou mnohdy nezávislé a objektivní a do Vašeho portfolia skutečně vybírají služby, které odpovídají Vaším přáním a cílům.

Finanční poradce pro právnické osoby

Společnosti a firmy potřebují služby finančního poradce hned v několika odvětvích. Poradce je schopen celý proces sjednávání zařídit i s Vaší minimální účastí. O celém vývoji poradenství Vás bude pravidelně informovat a postup konzultovat. V čem mohou pomoci?

 • v oblasti vedení daňového účetnictví a daňové optimalizace
 • vytvoření plánu pro hodnocení zaměstnanců s výhodami pro zaměstnance i firmu
 • financování provozu firmy a investičních záměrů klientů
 • plán pro rezervní fondy pro klienty a zajištění klienta pro případ jeho odpovědnosti za škodu
 • zajistí ochranu majetku v případě např. živelné pohromy
 • pojištění rizik a tvorba rezerv

Finanční poradenství nabízí podnikatelům a právnickým osobám také komplexní pojištění:

 • náhrada škody provozní činností
 • náhrada škody způsobené vadným výrobkem
 • náhrada škody na věcech zaměstnanců a na zdraví žáků a studentů
 • náhradu škody v souvislosti s majetkem, vlastnictvím nemovitosti a nájmu

V případě soudního sporu Vám poradce poradí, jak vzniklou situaci řešit, v mnoha případech také uhradí vzniklé soudní náklady, postará se o právní zastoupení a popřípadě také vyřídí mimosoudní záležitosti v souvislosti s vyplacením poškozeného.

Finanční produkty

Nezapomeňme, že finanční poradenství vychází z výsledné analýzy klienta. To zaručí, že klient vždy dostane vše potřebné. Program je šitý na míru. Uvědoměme si, že se finanční trh neustále mění a s ním i naše cíle a potřeby. Klienti v poradenství především ocení úsporu času a starostí. Stavebními kameny programu jsou zejména finanční produkty.

Stavební spoření - vhodný pro lidi, kteří uvažují o vlastním bydlení či o vylepšení svého dosavadního bytu. Můžeme získat od státu podporu a dopředu víme úrokovou sazbu. Finanční poradce Vám v této situaci poradí s výběrem banky a pojišťovny. Posoudí pro Vás nejlepší nabídku financování a dle tarifních variant společností vybere tu nejvýhodnější.

Úvěry, meziúvěry - i zde Vám poradce pomůže s výběrem té nejvýhodnější úvěrové společnosti a zajistí vše potřebné.

Mezi další finanční produkty patří i zajištění podílových fondů, komplexní pojištění a hypotéky.

Každý z nás má svou určitou představu, jak prožít život se svou rodinou. Zkusme si vytvořit koncepci tak, aby neohrozila náš životní standard. A to díky finančnímu poradci!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6702 (magazinrecenze.cz#183)


Přidat komentář