Finanční poradenství - Náchod, Trutnov a okolí

Dostatek financí je důležitý. Ale i v případě, že jich není mnoho, je možné s nimi nakládat tak, že váš životní standard bude splňovat vaše představy a přání. Stačí umět s penězi nakládat tak, aby přinášely maximální užitek.

Peníze, finance, náklady, výdaje, přání, sny, kolotoč, který nikdy nekončí. Ovšem může to být i kolotoč, který nebudí strach, únavu a vyčerpání, ale uspokojení z plnohodnotného života. Stačí své peníze umět optimálně vydávat. S tím může pomoci odborník, který pro vás vypracuje finanční plán. Mnoho lidí se směje a říká, mám tak malý plat, že žádný finanční plán nepotřebuji. To je však velký omyl. Právě u malých platů je dobrý finanční plán téměř záchranou. Dokáže totiž optimalizovat výdaje a najít možnosti a volné prostředky tam, kde běžně nejsou vidět.

S finančním poradcem

S finančním poradcem jde vše tak nějak lépe. Zvláště pokud s ním navážete dlouhodobou spolupráci. I když ta první schůzka je základní a podstatná. Na první schůzce si budete připadat jako s přítelem na kávě. Nebo možná i trochu jako u výslechu. To záleží na stavu vaší finanční situace. Pokud máte dostatek financí a umožní vám dokonce i investovat, pak si budete připadat spíše jako na schůzce s přítelem. Pokud však máte dluhy, nebo jste dokonce již v dluhové pasti, pak se budete cítit spíše jako u výslechu. Chyba ovšem nikdy nebude ve finančním poradci. Bude ve vás. To proto, že poradce musí získat všechny potřebné informace a kopie již uzavřených smluv, aby mohl zpracovat finanční plán na míru a začít situaci řešit. Avšak lidem, kteří mají velké finanční problémy, se často nechce mluvit. Za prvé se stydí, že situaci neustáli a za druhé, pokud je finanční situace opravdu velmi vážná, tak je toho tolik, že na některé věci mohou zapomenout. A tak se finanční poradce stále musí vyptávat, až získá veškeré potřebné informace. Pro finanční plán jsou důležité veškeré smlouvy všech uzavřených finančních produktů. Tedy nejen smlouvy od úvěrů, ale i všechna sjednaná pojištění, spoření, a pak další výdaje a v neposlední řadě příjmy.

Finanční plán na míru

Sestavit finanční plán není vůbec jednoduché. Finanční specialisté – poradci to však umí velmi dobře. Je to jejich práce a tu se snaží odvádět na maximum. Vždyť nejde jen o peníze, ale i o život lidí, jejich klientů. Navíc sestavit finanční plán nejde podle nějakého vzoru. Každý finanční plán je jiný. A to, i když obsahuje stejné prvky. Jinak se sestavuje finanční plán, který je pro movitého klienta, který chce být nejen zajištěn, ale chce také investovat. Jeho přání je, aby jeho peníze vydělávaly. Jinak se sestavuje finanční plán pro rodinu s dětmi, která má vysoké výdaje, ale chce ještě ušetřit a zároveň i v pohodě žít. A jinak se sestavuje finanční plán pro klienty v dluhové pasti. Zde jde o velmi podrobné řešení, které je možností, jak nežít na dluh a v permanentním stresu, ale v klidu a v pohodě. Mnoho lidí by se zachránilo před ztrátou majetku, kdyby se včas obrátili na finančního poradce. Finanční poradce sice není kouzelník, ale umí pracovat se všemi typy financí. Zná nabídku a možnosti finančního trhu, orientuje se v něm a tak dokáže najít rezervy i tam, kde je jiní nevidí. Pokud pak klient finanční plán přijme a co je podstatné dodržuje ho, pak se pomalu, ale jistě dostane ven z dluhů a začne žít podle svých představ a přání.

Úvěrů je celá řada

Dnes snad není domácnost, která by neměla nějaký úvěr. Nabídka úvěrů je tak široká, že každý někdy podlehne. Pravdou je, že občas je úvěr zapotřebí. Když se něco pokazí, rozbije, když je třeba zaplatit vysoké školné a podobně. Sjednávat však úvěry nahodile a bez rozmyslu se v žádném případě nikdy nevyplatí. Naopak právě neuvážené sjednávání úvěrů vede do dluhové pasti, později k exekuci a nakonec ke ztrátě majetku. Nevyplatí se sjednávat úvěr ani samostatně, byť si myslíte, že jednáte odpovědně. Pokud již opravdu potřebujete úvěr, pak se obraťte na finančního poradce. Ten zná záludnosti úvěrů, a tak vám dobře poradí a pomůže vám sjednat úvěr, který se pro vás nestane později noční můrou.

Hypotéky

Hypotéka je střednědobý či dlouhodobý úvěr, jehož splacení musí být zajištěno zástavním právem k nemovitosti. Obvykle se jako zástava využívá financovaná nemovitost, ale není to podmínkou, ručit lze i objektem jiným. Chcete si pořídit nové bydlení či rekonstruovat to stávající? Hypotéka je často jediný a nejvýhodnější způsob, jak získat prostředky na financování vlastního bydlení. V dnešní době existuje široká škála hypotečních úvěrů, které se vzájemně odlišují nejen dobou splácení, svou výší, délkou fixace, ale také možností předčasného splacení, účelovostí, způsobem výpočtu úrokové sazby či výší poplatků související se zřízením hypotečního úvěru a jeho následným umořováním.

Využití hypotečního úvěru může být účelové nebo neúčelové. Účelová hypotéka je striktně vázaná na investici do nemovitosti nebo jiného financování bydlení. Zatímco neúčelovou hypotéku, tzv. americkou hypotéku, lze použít na cokoliv. Nemá tak pro klienta žádné omezení, kromě použití peněz na podnikání. Můžete tak financovat movité věci jako je třeba automobil, cestu kolem světa či studium dětí v zahraničí.

Na trhu se však rozlišuje i další nabídka hypotečních úvěrů, např. hypotéka dle výši příjmu, dle způsobu splácení, dle maximální výše, dle způsobu čerpání aj. Klientům se tak otevírá brána k širokým možnostem uzavřít hypotéky. Pokud si nevíte rady a chcete mít jistotu, že jste se na značnou část Vašeho života zavázali dobré společnosti, s dobrými podmínkami, že nevyhodíte více peněz, než je skutečně nutné, neváhejte a poraďte se s nezávislým finančním poradcem.

Spoření přináší možnosti

Spoření je záchrana před úvěry. Pokud spoříte, i třeba jen pár korun měsíčně je to v případě potřeby nečekaného výdaje skvělá pomoc. Jde rozhodně o lepší řešení než je úvěr. Úroky na spoření dnes vesměs nejsou nijak zvlášť vysoké. Přesto se spořit vyplatí. Každý by měl mít naspořeno tolik peněz, aby byl v případě ztráty zaměstnání zajištěn alespoň na půl roku dopředu. To splňuje jen velmi málo lidí. Spořit můžete i velmi malé částky s pomocí spořicího účtu, který je dnes běžnou součástí běžného bankovního účtu. Pak samozřejmě můžete odkládat peníze do kasičky. Nejvýhodněji je spořit s finančním poradcem. Ten se vyzná v možnostech spoření i v tom, co která společnost nabízí a tak vám může pomoci sjednat takový způsob spoření, který bude pro vás nejvýhodnější a přinese i peníze navíc.

Investování přináší výhody

Investování přináší splnění snů a přání. Pokud víte, kdy a jak investovat své peníze, pak můžete získat velmi dobré zhodnocení, které buď může být použito na další investici, anebo může být použito k dosažení vašich cílů. Ať tak nebo tak, investování předchází řádné promyšlení a průzkum trhu. Je třeba vybrat místo investice a sestavit investiční plán. To není vůbec jednoduché. Proto je nejlépe obrátit se na schopného finančního poradce. Samotné investování je věda a finanční poradce ji ovládá a navíc zná všechny problémy, které investování provází a umí jim předcházet. Promyšlená investice je jistota výnosů bez zbytečných ztrát.

Jak snížit rizika?

Rizika je samozřejmě možné snížit s pojištěním. Sjednání pojištění by mělo být promyšlené. Typů pojištění je velmi mnoho. Pro každého se hodí osobní pojištění, které zajistí finance v případě úrazu, dlouhodobé nemoci, ztráty zaměstnání, nebo jiných nečekaných událostí. V případě úvěrů, hypoték a dalších závazků tohoto typu je vhodné sjednání životního pojištění. To proto, že pokud se vám něco stane, tak zásluhou pojistky dluh neohrozí vaši rodinu a vaše blízké. Sjednat pojištění se opět vyplatí s finančním poradcem. Ten zajistí pojištění na míru, které bude opravdu chránit. Pojištění je také možné sjednat pro jednotlivce i pro rodinu. Platí to například, když jsou v rodině malé děti, studenti, nebo i manželé. Většina pojistek je natolik flexibilní, že finanční poradce může pojištění sestavit přímo na míru, podle potřeb klienta a dokonce v průběhu života je možné pojištění upravovat. Zvláště pokud jde o pojištění se spořením.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6698 (magazinrecenze.cz#176)


Přidat komentář