Reproduktory Sound Bar - recenze

Při výběru televize většinou klademe důraz na kvalitní obraz, avšak opomíjíme skutečnost, že neméně důležitý je i zvukový vjem. Pokud chcete při sledování televize vytvořit dojem prostorového zvuku, využijte k tomuto účelu soundbar.

Chtěli byste mí domácí kino, tedy kvalitní televizor se skupinou reproduktorů rovnoměrně rozmístěných po celé místnosti, které vytvářejí dokonalý efekt prostorového zvuku? Taková soustava reproduktorů sice dokáže při sledování filmu vytvořit nesmírně atraktivní zážitek, avšak na druhou stranu špičková výbava vyjde i na desítky tisíc korun a navíc zabere mnoho místa a je viditelná na první pohled, což nemusí každému vyhovovat. Pokud byste raději vytvořili obdobný efekt prostorového zvuku, avšak chcete investovat podstatně nižší částku, pořiďte si soundbar.

Co je to soundbar?

Soundbar je zařízení, které dokáže vydávat kvalitní a dobře prokreslený zvuk s efektem prostorového zvuku z jediného přístroje. Soundbar na první pohled zaujme velmi protáhlým vodorovným tvarem, který umožňuje jeho umístěni nad nebo pod moderní plochý televizor. Soundbar tedy vyhlíží jako přirozený doplněk televizoru a nepůsobí díky tomu rušivě. Nezabere ani téměř žádné místo a všude po místnosti se neválí kabely, jak by tomu bylo u domácího kina.

Jak vypadá soundbar?

Soundbar díky své rafinované konstrukci umožňuje propojení s televizorem tak, aby nebyly vidět kabely. Celek i s televizorem tak vypadá velmi dobře a neobtěžuje pohled žádnými viditelnými kabely. Kabely jsou schovány za soundbarem a připojeny rovnou k televizoru.

Některé soundbary nabízí i funkci, díky níž je možné je rozdělit na menší části a ty, které dokáží fungovat bezdrátově, rozmístit na různá místa v pokoji, čímž se efekt prostorového zvuku ještě vylepší.

Soundbar a silné basy

Pravdou je, že soundbar díky své přiměřené velikosti nikdy nenabídne tak silné basy jako soustava velkých reproduktorů domácího kina, které jsou umístěny po celém pokoji. Pokud toto vnímáte jako nedostatek, je možné si pořídit jediný reproduktor zvaný subwoofer, který je u domácího kina právě tím elementem, jež je nejvíce zodpovědný za kvalitní a silné basy.

Většina soundbarů nabízí bezdrátové propojení se subwooferem, takže díky této kombinaci dvou přístrojů získáte plně prostorový kvalitní zvuk se silnými basy bez kompromisů.

Kolik stojí soundbar?

Jak jsme již uvedli výše, v porovnání se soustavou velkých reproduktorů tvořících domácí kino je soundbar podstatně levnější. V případě, že Vám postačí zařízení s kanálem 2.1, můžete jej mít již za cenu zhruba od 4 tisíc korun. Pakliže chcete kvalitnější prostorový zvuk na kanálu 5.1, na výběr je z modelů, jejichž cena začíná přibližně na 6 tisících Kč.

U špičkových soundbarů se cenová výhoda oproti domácímu kinu začíná smazávat, ale stále platí, že pořízením soundbaru získáváte všestranné špičkové zařízení s vytříbeným designem a perfektním zvukem, které nezabere mnoho místa a nebude obtěžovat spoustou kabelů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6690 (magazinrecenze.cz#180)


Diskuze a zkušenosti

Kamila | 12.06.2018 20:23
Soundbar je super!


Přidat komentář