Bydlení ve stylu Provence - Dekorace Provence

Také Vás nadchl francouzský styl bydlení? Není se čemu divit. Provence styl si v poslední době nachází stále více oblíbenců, kteří se snaží své domovy zútulnit právě v tomto stylu.

Francouzský Provence styl

Francouzský Provence styl se stává stále více oblíbeným i mezi Čechy. S venkovsky zařízeným bydlením se ostatně setkáváme v každé zemi. Pryč jsou doby, kdy se lidé předháněli, kdo z nich bude mít více moderní bydlení. Do popředí se s jistotou a patřičnou grácií dostává Provence styl, který nadchne všechny své příznivce útulností, čistotou, barevností a nadčasovostí. Kuchyně ve stylu Provence, stejně jako obývací pokoj a kompletně celý dům či byt Vás nikdy nezačne nudit. Lidé se zkrátka lépe cítí tam, kde je domácnost provoněná sušenou levandulí či tymiánem, a kde na nás z každého koutu dýchá venkov. Stále více obchodů, a to nejen kamenných, ale i internetových, se začalo specializovat právě na styl Provence, proto má dnes již každý snadný přístup k tomu zařídit si bydlení s venkovským nádechem, ať už kompletně celý dům, nebo pouze jednu místnost.

Kde sehnat Provence doplňky?

Je Vaším přáním mít krásný interiér Vašeho domu*** *** ? Chcete, aby Vaše byt či dům byl působivý po celý rok a stal se **místem příjemného odpočinku ve francouzském stylu Provence? V takovém případě Vám náš magazín Recenze doporučuje navštívit internetový obchod http://www.umodraska.cz/, kde naleznete širokou nabídku jak** Provence nábytku tak i Provence dekorací.** Tento unikátní e-shop se zabývá prodejem nábytku a dekorací ve francouzském stylu Provence. E-shop** paní Jany Kadlecové** Vám tedy splní opravdu veškeré přání spojené se zkrášlením Vašeho domova.

Jak vypadá provensálské bydlení?

Provensálské bydlení se dá charakterizovat jako bydlení inspirované přírodou. Jeho výsadou jsou přírodní motivy, přírodní vůně, přírodní dekorace, přírodní barvy. Barevnost Provence stylu není nijak zvlášť výrazná. Jde o barvy přirozené, které nejsou nucené, které nikoho nepohoršují, ani neobtěžují. Provensálské bydlení se vyznačuje nejen přírodními nenásilnými barvami, ale také přírodními materiály, jako např. dřevěné či kamenné podlahy, proutěné koše a jiné doplňky, čerstvé nebo sušené květiny, slaměné rohože, apod. Látky, které se v bytě nachází, jako např. ubrusy, prostírání či závěsy jsou zdobeny ručním vyšíváním. U nábytku počítejte pouze s masivním dřevem, kde každá přírodní prasklina je žádoucí. Provensálské bydlení se vyznačuje pohodou, klidem, harmonií. Odbourává stres a člověku dodává klid a pohodu.

Nábytek ve stylu Provence

V moderních domácnostech se často můžete setkat s nábytkem z lamina, ve vysokém lesku, opatřeném kovovými doplňky. Jde o moderní styl, který je navíc finančně nenáročný. Proto je tak lákavý. Masivní nábytek stojí podstatně více, avšak jeho kvalita je nenahraditelná, stejně jako jeho jedinečný design. Pokud chcete zařizovat bydlení ve stylu Provence, vsaďte na kvalitu, na nábytek z masívního dřeva. Nemusíte si jej nutně nechat vyrábět od stolaře. Obejděte starožitnictví, hledejte na internetu v různých bazarových serverech, atd. Je sice pravděpodobné, že si jej bude muset nechat opravit nebo zrestaurovat ke své podobě, avšak o to větší radost z takového kousku budete mít. Provensálské bydlení se vyznačuje nejčastěji nábytkem z dubu, který se ponechává buď přírodní, nebo se natře na bílo. Nechcete-li utrácet peníze za drahý nábytek, zaměřte se na Provence doplňky, kterými interiér krásně doladíte.

Jak si zařídit bydlení v provensálském stylu?

Vedle nábytku je důležitá také výmalba místností. Většinou se jedná o prosté bílé stěny, případně o jiné světlé odstíny v pastelových barvách. Populární jsou barvy světle modré, levandulové, béžové, apod. Máte-li rádi květiny, klidně jděte do květinových motivů, které krásně rozzáří každou místnost. Kuchyně ve stylu Provence jsou velmi atraktivní, moderní, žádoucí. Taková kuchyňská linka bývá vyrobena z masivního dřeva, opatřena kovovými úchytkami a velmi jednoduchým řezbářským zdobením. Váháte-li nad materiálem, pak dejte přednost dubu, natřenému na bílo. Celkový vzhled provensálské kuchyně má nádech venkova. Provensálskému stylu dodávají domáckou atmosféru především bytové textilie. Ty dělají dům domem. Jde o různé závěsy, záclonky, podsedáky, přehozy, polštářky, ubrusy, atd. Veškeré výdaje, které na vybudování nádherného, harmonického a útulného domova vynaložíte, se Vám nespočetněkrát vrátí. Váš dům bude originální, elegantní, romantický. Vždy se budete rádi vracet domů a rádi vítat návštěvy, které se u Vás také budou cítit jako doma.

Proč je Provence styl tolik oblíbený?

Provensálské bydlení je příjemné, je pohodové, je originální, je elegantní. Jde o bydlení čisté, bílé, jedinečné, které nikdy nevyjde z módy. Ke specifikům Provence patří vedle levandule také slunce a víno. Když k nim ještě přidáte temperament a estetické cítění obyvatel Francie, výsledkem nemůže být nic jiného než romantický, otevřený a spontánní styl, kterému dominují světlé, jasné, čisté barvy, dřevěný nábytek, hodně ručně zdobených textilií, keramika a spousta dekorací. Oblíbenost provensálského bydlení roste i z toho důvodu, že jednotlivé doplňky jsou v současné době snadno dostupné. Navíc sestavit interiér v provensálském stylu není nijak náročné.

Kde pořídit Provence doplňky?

Provensálské doplňky jsou snadno dostupné. Stačí si do internetového vyhledávače zadat Provence styl a vyjede Vám nekonečné množství internetových obchůdků s nádhernými kousky. V České republice se také stále častěji objevují kamenné provensálské obchůdky. Ovšem jednotlivé doplňky, i když v menším počtu, najdete v běžném květinářství, ve smíšených obchůdcích, a v jiných prodejnách s dekorativním zbožím. Kdo hledá, najde a u doplňků tohoto stylu to není až tak složité.

Textilie ve stylu Provence?

Chcete-li dát svému bydlení originální vzhled, zaměřte se na tradiční francouzské textilie, které jsou významným, ba dokonce nejvýznamnějším dekorativním prvkem. Typickou provensálskou textilií je bavlna, která se vyznačuje pevností a výraznou barevností. Mezi oblíbené provensálské motivy patří květiny a včely. Včela je maskot regionu od dob Napoleona Bonaparte. Mezi květinami vede růže a levandule. Textilie můžou být různých barev. Ten, kdo miluje barvy, dá přednost světle modré, nebo fialové. Kdo raději přízemnější barvy, pak jistě nepohrdne bílou, béžovou, smetanovou barvou, nebo celou škálou barvy hnědé. Textilie se nejčastěji používají na zdobení oken, na polštáře, na ubrusy, prostírání, přehozy, ložní prádlo a jiné drobné látkové doplňky.

Keramika

Stejně jako dřevěný masivní nábytek nebo textilie, nachází své uplatnění v provensálském bydlení i keramika. Region Provence se proslavil zejména** jemnou glazovanou keramikou**, která se stala součástí každého interiéru. Keramika je používána především u stolování a také k dekoračním účelům. Odstíny keramiky můžou být různé. Převážně se ve francouzských domech setkáváme s odstíny okrové, žluté, zelené, hnědé, červené nebo modré. Keramika vynikne nejen na nábytku v interiéru či na stěně, ale také v exteriéru na terase, na dvorku či na zahradě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6689 (magazinrecenze.cz#169)


Diskuze a zkušenosti

Radka | 18.01.2015 20:34
Re: Bydlení ve stylu Provence - Dekorace Provence Můj sen ;)


Přidat komentář