Zahradní a nářaďové domky

Používáte na zahradě různé nástroje a nářadí, jako třeba sekačku, zahradní nůžky, pilu, štěpkovač nebo cokoliv jiného, avšak nemáte místo, kde tyto věci skladovat? Pak vám přijde vhod zahradní domek.

Bydlíte v rodinném domě se zahradou, nebo máte zahrádku bez rodinného domku? V obou těchto případech občas možná řešíte, kam poschovávat zahradní náčiní a nářadí.

Kam schovat zahradní nářadí?

Mnozí zahradníci běžně používají hrábě, rýč, zahradní sekačku na trávu, pilu na dřevo nebo sekyru, zahradní nůžky, motyku a mnohé další nářadí. Když však přijde na to, kam nářadí schovat, občas to bývá problém. Někdo si vše schovává do sklepa. Jenže moderní domy často sklepy vůbec nemají, takže vzniká problém kam schovat zahradní náčiní. Do garáže? Jenže v garáži už stojí auto a kdyby tam byla ještě sekačka a další věci, tak se tam ani nehnete. A co teprve, pokud máte domek bez sklepa i bez garáže, anebo pokud máte samostatnou zahradu bez rodinného domu? V takovém případě váš problém hravě vyřeší** zahradní domek**.

Zahradní domek na nářadí i k relaxaci

Zahradní domek je ideální pro skladování všeho zahradního nářadí, náčiní a pomůcek. Pokud si do zahradního domku necháte zavést elektřinu, můžete si v něm v létě uvařit také kávu či čaj, ohřát jídlo v mikrovlnné troubě či na elektrické plotýnce, můžete se zde dívat na televizi nebo zde třeba i přespávat. Tuto možnost nejčastěji využívají majitelé zahrad, na kterých není rodinný dům a zahradní domek tak plní úlohu chatky.

Zahradní domek – je potřeba stavební povolení?

Pokud chcete mít na své zahradě zahradní domek, ať už jde o zahradu u rodinného domku nebo o samostatnou zahradu, stavební povolení nepotřebujete. Musíte však dodržet určitá pravidla. Půdorys zahradního domku nesmí přesáhnout 16 metrů čtverečních. Tudíž se přímo nabízí ideální velikost zahradního domku o půdorysu 4 x 4 metry. Další pravidlo říká, že zahradní domek nesmí být pevně spojen se zemí, jinými slovy nesmí mít základy v zemi. I přestože nemusíte žádat o stavební povolení, platí ohlašovací povinnost na stavebním úřadě. Pokud chcete mít větší zahradní domek, anebo chcete zděnou stavbu se základy, je nutné žádat o stavební povolení.

Podle čeho vybírat zahradní domek

Pokud máte možnost prohlédnout si vzorové zahradní domky, určitě to udělejte. Všímejte si toho, zda některými místy neproudí vzduch nebo zda některými škvírami vidíte venkovní světlo. To by pak znamenalo, že domek je dosti nekvalitní konstrukce. Pokud chcete mít domek pouze na nářadí, můžete volit tenčí stěny, klidně i z vlněného plechu. Pokud však chcete zahradní domek využívat i jako chatku k obývání a chcete v něm i přespávat, volte raději stěny hrubší ideálně z dřevěných hranolů, aby bylo možné za chladných nocí domek lépe vytopit například pomocí elektrického přímotopu. Pokud chcete, aby vám střecha zahradního domku vydržela déle, dejte přednost šindelům před lepenkou. Ještě delší životnost má pak střecha kovová.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6674 (magazinrecenze.cz#47)


Přidat komentář