Sekačky na trávu - jakou sekačku vybrat

Trávu na zahradě je třeba sekat téměř každý týden. Majitelé rodinných domků a zahrádek o tom ví své. Celý proces sekání nám může usnadnit a zpříjemnit výběr vhodné sekačky na trávu.

Úprava trávníku na zahradě, sekání trávy

Kdybychom na zimě hledali jednu jedinou výhodu kromě možnosti lyžování, zřejmě by nás napadlo, že nemusíme** na zahradě sekat trávu**. Na druhou stranu je potřeba zase odklízet sníh, takže tak jako tak, práci se zkulturňováním okolí našeho domu se nevyhneme. Naštěstí dnes už existují šikovné stroje, které nám mohou naši práci nejen mnohonásobně usnadnit, ale také ji provést kvalitně a esteticky. Co se týče sekání trávy, zahoďte kosu a použijte sekačku. Na výběr jich je opravdu spousta, od klasických až po nejmodernější typy. Záleží pouze na Vás, pro jakou se rozhodnete a jak moc si chcete sekání zahrady usnadnit. Kde kvalitní sekačku zakoupit?** Sekačky renomovaných značek** pořídíte jak v prodejnách specializujících se na zahrádkářské potřeby, tak na internetu.

Čím se řídit při výběru sekačky?

Při výběru sekačky se zaměřte na to, jak velkou plochu potřebujete sekat a jak je daný terén náročný, zda je rovinatý nebo spíše svažitý, zda jsou svahy jen mírné nebo prudké. Také popřemýšlejte co s trávou, zda chcete, aby ji sekačka rovnou sbírala nebo nechávala na místě ke shrabání. Jak často trávu sekáte, jednou týdne nebo jen občas, když si zrovna vzpomenete? Všechny tyto faktory zohledněte, vybraná sekačka by se jim měla umět přizpůsobit. Při samotném nákupu se zajímejte o kvalitní značky. Nekupujte od souseda léta používanou sekačku, i kdyby Vám tvrdil, že je v perfektním stavu. Sekačka Vám má ulehčit, má Vám pomáhat, nikoliv přidělávat starosti s tím, že ji budete muset pravidelně spravovat nebo vozit do servisu. U prodejce se zajímejte o záruku sekačky, na co se záruka vztahuje, jakých případech Vám sekačku zdarma opraví či vymění za novou a v jakých případech za poruchu nemůže stroj, ale pouze lidský faktor. Kostru sekačky volte podle náročnosti a velikosti terénu, který s ní budete sekat. Kostra sekačky bývá vyrobena buď z plechu, plastu, nebo ze slitiny hliníku. Z těchto tří je nekvalitnější kostra ze slitiny hliníku, která je zároveň velmi lehká.

Sekačky bez pojezdu, sekačky s pojezdem

Jaký je rozdíl mezi sekačkou s pojezdem a sekačkou bez pojezdu? Sekačky s pojezdem jsou rozhodně uživatelsky pohodlnější, protože jedou samy. Vy jim pouze vždy nastavíte směr, jakým se mají vydat a udělat z Vašeho trávníku krásnou upravenou plochu. Sekačky s pojezdem se hodí pro údržbu větších ploch, kdy nechcete během sekání nachodit několik kilometrů. U některých sekaček s pojezdem jde nastavit také rychlost. Naopak sekačky bez pojezdu se hodí, pokud máte spíše menší zahrádku a pojezd tudíž není potřeba. Navíc, někdo bere sekání jako sport, u kterého se zapotí a shodí možná i nějaké to kilo.

Rotační sekačky benzínové, rotační sekačky elektrické

Rotační sekačky rozdělujeme na benzínové a elektrické. Benzínové se využívají tam, kde nemáte možnost připojit sekačku k elektrickému proudu. Rotační benzínové sekačky využijete tam, kde je členitější a středně velký terén. Budete-li potřebovat posekat na zahradě vysokou a hustou trávu, benzínová sekačka to hravě zvládne. Při výběru si dejte pozor, aby nebyla příliš hlučná. To by Vám sousedé moc nepoděkovali, kdybyste jim narušili letní idylku po pergolou hlučící sekačkou. Moderní sekačky se čtyřtaktními motory jsou zárukou toho, že hlučné nebudou, protože splňují veškeré normy. Elektrické sekačky využijete při úpravě menší zahrady, kde nevadí, že součástí sekačky je elektrický kabel. Samozřejmě musíte mít možnost připojit sekačku k elektřině, třeba přes zásuvku v garáži. Rotační elektrické sekačky nejsou náročně na údržbu a tím, že jsou elektrické, jsou zároveň i ekologické. Jejich chod je tichý a hmotnost nízká. Rovněž je nižší jejich cena v porovnání s rotačními benzínovými sekačkami. A čím se vyznačují rotační sekačky? Tím, že mají rotační nůž uložený horizontálním způsobem. K rotačním sekačkám lze dokoupit i příslušenství v podobě nožů atd.

Strunové sekačky, sekání ve špatně dostupných místech

Strunové sekačky se používají tam, kam se má rotační sekačka problém dostat, nebo se tam nedostane vůbec. Se strunovými sekačkami se seká tráva podél chodníčků, okolo keřů a stromů, podél zdí apod. V případě strunových sekaček můžete vybírat z elektrických a aku sekaček.

Vřetenové sekačky, stříhání trávníku

Vřetenové sekačky se dnes už tak často nevidí. Někomu mohou připadat možná i trochu retro. Přesto jsou vřetenové sekačky stále nabízeny a poptávány. Vřetenové sekačky jsou šikovní ruční pomocníci na sekání malých ploch. Pokud potřebujete honem posekat nějakou plošku na zahradě, například kolem pergoly nebo kolem bazénu, vřetenová sekačka je ideálním prostředkem. Co je důležité vědět,** vřetenové sekačky** trávník nesečou, ale stříhají. Trávník je poté více úhledný. Vřetenové sekačky se snadno obsluhují.

Bubnové sekačky, sekání vysokého porostu

Ideální sekačkou na zdolávání i metr a půl vysokého porostu je sekačka bubnová. Pokud tedy máte na své zahradě, na poli či jinde trávu, přes níž už pomalu sami nevidíte, neodkládejte zbytečně její sekání a nelamte si hlavu s tím, čím vysokou trávu zdoláte. Na pomoc Vám totiž přichází bubnová sekačka.

Sekačka robotická - sekačka, která seká sama

V současnosti velice oblíbená sekačka. Jedná se moderní typ sekačky, která stejně jako jiné produkty s přízviskem „robotický“ vykonává činnost zcela sama. Sekačku zkrátka zapnete tam, kde potřebujete sekat trávu a sekačka si už nenápadně jezdí a hledí si své práce. Robotická sekačka je vybavena senzory, a to dešťovými, nárazovými, pádovými a travními. Robotické sekačky jsou ekologické a nenáročné na údržbu. Není nad to se uvelebit na lehátku u bazénu, s osvěžujícím nápojem v ruce a sledovat jak robotická sekačka vykonává práci za Vás. Některé robotické sekačky vypadají jako větší auta na dálkové ovládání. Robotickou sekačku ocení všichni členové rodiny, protože díky ní odpadnou hádky o to, kdo je dneska na řadě se sekáním trávy.

Potřebujete se zbavit přerostlé trávy?

Pokud se potřebujete zbavit vysokého porostu, například na polní ploše, můžete využít mulčovač. Čím se mulčovač liší od jiných sekaček? Tím, že posekanou trávu zároveň rozemele a vy se tak nemusíte starat, kam bohatý posekaný porost odklidíte a taky kdo Vám s tím pomůže, protože taková práce je pro jednoho náročná. Porost, který je rozemletý, se pak postupem času rozloží a vytvoří pro půdu přírodní hnojivo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6675 (magazinrecenze.cz#90)


Přidat komentář