Nejlepší kavárny

Víte, která kavárna je nejlepší? Kde si dáte kávu rádi a kam raději nechodit? Co má dobrá kavárna nabízet? Odborníci na kávu každoročně vyhodnotí nejlepší kavárny z pohledu odborníků, ale je to stejné i u laiků?

Kavárny jsou skvělým místem pro setkání s přáteli. Posezení po práci v kavárně je prostě to nejlepší místo, kde si odpočinout při kávě s přítelkyní a nabrat sílu do další části dne. Kavárna dýchá svým neopakovatelným kouzlem. Voní po kávě, tak nějak sladce, ve vzduchu je cítit skořice i čokoláda. Světlo je intimní a příjemné, obsluha usměvavá. A k tomu všemu slyšíte i příjemnou hudbu, která podmalovává celé prostředí.

Jak vybrat nejlepší kavárnu?

Odborníci na kávu hodnotí kavárny podle určitých kritérií. Celkově je hodnotících kritérií 27. Je třeba si uvědomit, že některá z kritérií jsou hodnocena podle čistě subjektivního pocitu, jiná mají dané standardy. Odborníky zajímá při hodnocení prostředí jako celek, to znamená celková atmosféra a také první dojem hned po příchodu. Další velmi důležité kritérium je čistota. A to nejen čistota prostředí, ale i baru. I když bude kavárna krásně uklizená, ale nebude v pořádku bar, tak si na kávě prostě nemůžete pochutnat. Zvláštní pozornost se proto věnuje čistotě mlýnku na kávu i kávovaru. Personál, jeho ochota, úsměv, příjemné chování, vhodnost oblečení či uniformy, znalost sortimentu a zručnost při obsluze. Zvlášť se hodnotí navázání komunikace, zjišťování preferencí, i způsob vyúčtování. Do hodnocení je zahrnut i nabízený sortiment. Hodnotí se přehlednost i nabídka menu, originalita nabídky a nabízený produkt, vzhled a chuť objednaného nápoje, i způsob jeho podávání. V neposlední řadě je hodnocena hudební kulisa a dodatečná nabídka, jakou je například denní tisk.

Kdo hodnotí?

Nejlepší kavárny vybírá již po pět let každým rokem tým odborníků, složený z odborníků z nápojové gastronomie, zástupců partnerů a gastro médií. Jde tedy výhradně o odborníky a profesionály z gastronomického průmyslu. To proto, že právě odborník je schopen rozlišit i nejmenší maličkosti, které laikovi velmi často unikají. Přesto obdobné hodnocení provádějí i nezávislí průvodci, časopisy a třeba jen návštěvníci kaváren, kteří tu svou doporučují na internetových stránkách i jinde. Hodnocení laiků nijak nesnižuje kvalitu kaváren. Spíše naopak. Pokud je kavárna výborně hodnocena svými hosty, pak je to nejvyšší vítězství, jakého může dosáhnout.

Nejlépe hodnocené kavárny

V hodnocení odborníky zvítězila jedna z nejznámějších pražských kaváren, Café Louvre. Jde o kavárnu se zařízením z 30 let a s nabídkou opravdu lahodné kávy. Pokud jde o laická hodnocení, tak zde je doporučováno více kaváren. Výbornou atmosférou i kávou se může pochlubit** Kafíčko v Kapli na Zelené Hoře**, kde na vás dýchá historie, provoněná výbornou kávou. Café Restaurant Sissi vám zase nabídne ke kávě výborný vídeňský Sacher. Okouzleni budete nejen kávou, ale i interiérem jediné kubistické kavárny na světě, Grand Café Orientu. Moderního stylu i moderní přípravy kávy si můžete užít v nekuřácké kavárně Al Cafetero. Takto bychom mohli pokračovat dlouho. Kvalitních kaváren není málo. Určitě je jich více než těch nekvalitních. A jaká je ta vaše** nejlepší kavárna**?

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6671 (magazinrecenze.cz#64)


Diskuze a zkušenosti

market | 31.01.2013 07:04
Re: Nejlepší kavárny Pro mne je nejlepsi nekuracka kavarna,s poctivou kavou,relaxacni hudbou hlavne usmevavym personalem,ktereho neobtezuji svymi objednavkami.


Přidat komentář