Návštěva vinného sklípku

Návštěva vinného sklípku je nejen gurmánským, ale i společenským zážitkem. Pokud patří víno k vašim oblíbeným nápojům, neváhejte a navštivte některý z vinných sklípků. Své přátele samozřejmě vezměte s sebou.

Jižní Morava je vyhlášená oblast, kde se pěstuje dobré víno. Vinaři, kteří se této práci věnují většinou vlastní i vinné sklípky, kde své produkty nabízejí k ochutnání, popřípadě k prodeji. Součástí návštěvy vinného sklípku je samozřejmě pohoštění a hudba. Vinné sklípky své hosty rády přivítají po celý rok. Přijít mohou nejen jednotlivci, ale i skupiny lidí. Pořádají se zde také různé firemní akce, nebo společenské oslavy. Vše záleží na dohodě s majitelem sklípku.

Průběh návštěvy vinného sklípku

Po příchodu do vinného sklípku na vás dýchne stylově laděný interiér. Majitel vás přivítá sklenkou něčeho ostřejšího a pak vás provede celým sklepem, který skrývá voňavé bohatství. Ve sklepě se ve velkém množství sudů skrývá práce a dřina vinařů. Některé vzorky vám pan majitel dá ochutnat. Pak se vás zeptá, které víno vám nejvíce chutnalo, a to vám bude nalévat po celý večer. Samozřejmě, že značku vína můžete změnit a ochutnat více druhů. Jakmile skončí ochutnávka, tak se sejdete ve společenské sklepní místnosti, kde na vás bude čekat zábava a pohoštění. Ve vinném sklípku s vámi bude i sklepmistr, který vám bude odpovídat na všechny dotazy, které se týkají pěstování vína, jeho výroby nebo jaké víno se hodí k určitým druhům jídla. Atmosféru večera dokreslí** hudební produkce**. Většinou to bývá cimbálová muzika, která se k této příležitosti hodí nejvíce. Většinou po návštěvě vinného sklípku nemůžete sednout za volant a odjet domů, takže je vhodné si předem domluvit i ubytování. To vše vám majitel zajistí.

Druhy nabízených vín

Druhy vín se rozdělují podle barvy, způsobu výroby nebo podle kvality. Základní jsou bílá, červená nebo šumivá vína. Záleží na tom, z jakých hroznů se vyrábějí. Kvalitním vínům z vyzrálých hroznů se říká tichá vína. Mezi tyto patří například stolní víno nebo jakostní víno. Jakostní víno se ještě rozlišuje na víno odrůdové, známkové a víno s přívlastkem. Víno s přívlastkem patří mezi vína nejkvalitnější. Jsou zde kladeny vysoké požadavky na kvalitu hroznů, musí pocházet z jedné vinařské oblasti a je zde kladen důraz na cukernatost. Tato vína se dále dělí na vína kabinetní, ledová, slámová, výběr z hroznů, pozdní sběr aj. Podle obsahu zbytkového cukru ještě vína dělíme na suchá, polosuchá, polosladká a sladká. Pokud byste chtěli všechny druhy vína ochutnat, strávili byste ve sklípku velmi dlouhou dobu. Některé druhy si nechejte na svou příští návštěvu, protože do sklípku se určitě budete chtít vrátit.

Ochutnávka specialit

Ochutnávka vína bývá spojena s ochutnávkou místních specialit. Můžete si pochutnat na domácím uzeném, pikantních klobáskách nebo i na řízečcích. Většinou se k vínu podávají sýrové mísy doplněné nakládanou zeleninou, okurkami nebo papričkami. Samozřejmostí je i pečivo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6667 (magazinrecenze.cz#15)


Přidat komentář