Literární kavárny recenze

Máte rádi knihy a chtěli byste se setkat s autorem některé z nich? Pak neváhejte a nahlédněte do programu některé literární kavárny. Nabízí nejen autogramiády s oblíbenými spisovateli, ale i předčítání z knih a různé diskuse o svém díle.

Ve svém volném čase si jistě každý z vás rád zajde někam posedět, dát si kávu, sklenku vína a k tomu něco dobrého na zub. Kaváren je v každém městě velmi mnoho, ale pokud jste milovníkem literatury, hudby nebo jiného uměleckého směru, pak navštivte kavárnu literární. V této specifické kavárně se můžete setkávat jak se svými přáteli, tak i s lidmi podobných zájmů jako jsou vaše. Je to místo, kde se setkávají nejen lidé z nejrůznějších oblastí kultury, umění, zábavy, ale i politici a studenti.  Tyto kavárny jsou většinou spojeny s prodejnou knih, takže pokud se tam zrovna nekoná žádná akce, můžete si zakoupit jakoukoliv knihu pro sebe nebo jako dárek pro své blízké. Prostředí literárních kaváren bývá většinou nekuřácké a nehraje zde žádná reprodukovaná hudba, abyste si v klidu vychutnali nejen kávičku, ale i čtení novin nebo knih.

Nabídka kulturních akcí v literárních kavárnách

Každý měsíc se v literárních kavárnách koná spousta kulturních akcí. Můžete přijít na různé vernisáže, autogramiády nebo přímo na autorská čtení. To bývá většinou spojeno s hudební produkcí a závěrem autor podepisuje své knihy. Některé literární kavárny mají ve svém programu i promítání různých filmů, šachové turnaje nebo diskuze s různými umělci nebo zajímavými lidmi.

Knižní antikvariát

Pokud máte doma knihy, které již nepotřebujete, nebo jste je zdědili a nevíte co s nimi, rozhodně je nevyhazujte. Ve většině literárních kaváren je antikvariát, kde vaši knihu vykoupí. Naopak si zde můžete vybrat ze starých knih takovou, která vyhovuje zase vám. Nemusíte si knihu hned kupovat, můžete si ji zde v klidu pročíst a zase ji vrátit.

Nabídka nápojů a jídel v literární kavárně

Některé literární kavárny vám nabídnou ke konzumaci pouze nápoje, ale jsou i takové, kde dostanete něco malého k zakousnutí. Samozřejmostí je široká nabídka různých druhů kávy nebo čajů. Káva má organizmus povzbuzující účinky, protože obsahuje kofein. Pomáhá odbourávat pocit únavy a člověk se pak lépe soustředí na svou práci. Můžete si vybrat espresso, cappuccino, vídeňskou kávu, alžírskou kávu, tureckou kávu a mnohé jiné. Kvalitní čaj zase dodává tělu energii a chuť do života. Konzumace čaje je čím dál víc oblíbená. Druhů čaje je opravdu velmi mnoho. V nabídce bývá nejčastěji čaj černý, bílý, zelený, bylinný nebo ovocný.** Kavárny** většinou nabízejí také alkoholické nápoje jako je víno, pivo nebo i něco ostřejšího. Někdy se v jídelním lístku objeví i chuťovky k pivu nebo saláty. Ke kávě a čaji si můžete vychutnat svůj oblíbený zákusek.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6668 (magazinrecenze.cz#39)


Přidat komentář