Hračky podle věku

Děti jsou pro nás všechny vždy na prvním místě a právě proto pro ně chceme jen to nejlepší. Totéž platí také v případě, že chceme vybrat hračky. Jak správně hračky vybírat? Proč je důležité vybírat hračky podle věku? To se dozvíte v našem článku.

Každý z nás, kdo má dítě, právě jej čeká nebo chce jen obdarovat dítko někoho blízkého, by se měl zamyslet nad tím, jaká hračka je pro něj nejvhodnější. V současné době se na našem trhu objevují neustále nové a nové druhy hraček, o jejichž existenci nemáme mnozí ani potuchy. Podle čeho tedy hračky vybírat?

Hračky podle věku

Mnozí z nás vybírají hračky právě podle ceny, což je na jednu stranu pochopitelné, tedy vzhledem k neustálému zdražování, ale není to zcela dobře. Každé dítě si hraje s něčím jiným a proto je nejlepší způsob výběru hraček právě podle věku. Tento druh výběru je pro děti nejvhodnější již právě proto, že je na každé hračce uveden doporučený věk dítěte. Koupíme-li právě takovou hračku, máme jistotu, že je daná hračka bezpečná, neboť všechny hračky podléhají striktním kontrolám a testům.

Proč je na hračkách doporučený věk?

Vybíráte hračky pro své děti a podivujete se nad tím, proč je na nich uveden věk dítěte, i když daná hračka splňuje podmínky bezpečnosti? Především u** hraček pro nejmenší děti** je na krabicích uveden údaj 3+, což právě znamená, že je daná hračka určena pro děti od tří let. U takto označené hračky máme jistotu, že je atestována a našemu dítěti se při hraní s ní, nemůže nic stát. V praxi to znamená, že je výrobce hračky ochráněn před případnými komplikacemi, které by mohly nastat v případě, že hračka obsahuje malé části a hrozí zde nebezpečí jejich spolknutí apod. Pro nás spotřebitele není potřeba striktně dodržovat doporučený věk, neboť mnoho z hraček od tří let je vhodných také pro děti menší. Záleží tak pouze a jen na uvážení rodičů, zda onu hračku svému dítěti koupí, nebo ne. Jednoduše řečeno, můžeme hračky od tří let koupit již dětem od 1,5 roku.

Z jakých materiálů hračky vybírat?

Nyní již víme, že bychom měli hračky vybírat podle věku. Vyvstává zde však další otázka a tou je materiál, ze kterého je hračka vyrobena. Jestliže jste se již v minulosti výběrem hraček zabývali, nebo se jen sem tam kouknete do hračkářství, víte, že se vyrábějí z mnoha druhů materiálů. Nejčastěji se setkáme s umělohmotnými hračkami, které jsou díky hromadné výrobě cenově dostupnější. Ti z nás, kterým nevadí, že si připlatí a záleží jim především na kvalitě a tudíž co nejdelší životnosti, volí hračky z přírodních materiálů. Jednoduše řečeno ze dřeva. V případě dřevěných hraček je zaručena kvalita, neboť tyto jsou vyráběny ručně, dlouhá životnost a také nezávadnost. Rozhodující by pro nás mělo při výběru hraček vždy být, aby naše dítě zaujala a především, aby z ní mělo naše děťátko radost.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6658 (magazinrecenze.cz#50)


Přidat komentář