Opravy karoserií bez poškození laku

Máte poškozenou karoserii po kroupách, po spadené větvi, parkování ve městě nebo běžným používáním? V dnešní době může být auto v naprostém pořádku do jedné hodiny po převozu do autoservisu, a to díky metodě PDR.

Jestliže došlo na Vašem autě k poškození karoserie, aniž by byl porušen lak vozidla, pak je možné nechat karoserii zpravit velmi rychle a jednoduše metodou PDR. Opravy karoserií Vám provedou mechanici podle druhu deformace. Na výběr je buď metoda vymačkáváním, nebo tahovou technikou. Jestliže se bude jednat o drobné defekty, ty Vám v autoservise vyřeší na počkání. Taková oprava Vám ušetří jak peníze, tak i čas. Co je ale nejdůležitější, že bude Vašemu vozu ponechán jeho původní vzhled. Nemusíte řešit problémy spojené s nevhodně namíchaným odstínem laku, nemusíte se zabývat ani odlišnou velikostí zrna u metalických laků a dalších nedokonalostí, které standardní oprava skýtá. Lak zůstane i nadále nepoškozený, navíc místo na vozidle, kde byla škoda způsobena, nepůjde vidět a Vaše auto tak neztratí cenu.

Technika vymačkávání karoserie

Servisní technik při metodě vymačkávání pracuje z interiérové strany plechu. Deformace, které na karoserii byly způsobeny, se šetrně vymáčknou na své původní místo s pomocí speciálního nářadí určené pro tuto práci. Nemusíte mít obavy, že by se technik nedostal k těžce dostupným místům. To mu zajistí různě tvarované nástroje, které má k dispozici. Při vymačkávání používá technik odrazové proužky. Tato metoda je rychlá, přesná a maximálně šetrná k Vašemu autu.

Tahová technika pomocí lepidla

Pokud nemá technik přístup k poškozenému místu z interiérové strany, pak je namístě použít tahovou techniku. Na místo, které bylo poškozeno, se nalepí z venkovní strany speciální čepy a tahem pomocí reverzního kladiva se všechny nerovnosti vyrovnají. Díky této technice není stejně jako u techniky vymačkáváním nutné tmelit, brousit nebo lakovat. To činí tuto metodu tak oblíbenou a žádanou.

Jaké jsou výhody metody PDR

Jestliže máte možnost nechat opravit karoserii na vozidle metodou PDR, což je možné v případě, že nebyl lak karoserie poškozen, neváhejte ani minutu. Vozidlo po opravě neztratí svoji hodnotu. Na vozidle bude zachován původní lak a barva. Nikdo tak nepozná, že bylo vozidlo poškozeno. Další výhodou je zcela jistě rychlost opravy, která nezřídka je na počkání. Opravu je možné v některých případech provést i u zákazníka doma, ovšem vždy je lepší, když svým vozidlem přijedete do autoservisu, kde má technik veškeré potřebné vybavení a toto nemusí převážet z místa na místo. Je nutné také podotknout, že metoda PDR není vůbec drahou záležitostí, ba naopak, a je 100% ekologická.

Kdy je možné použít technologii PDR

Technologie PDR je vhodná pro ta vozidla, u nichž nedošlo k poškození laku, pouze k promáčklině. Tuto metodu je vhodné použít i tehdy, pokud je promáčklina bez ostrých hran, pokud není promáčklina v blízkosti okraje karoserie nebo na její hraně a potom v případě, že poškozená část auta nebyla v minulosti opravována jinak než touto technologií.

Závěrem

Metoda PDR je jednou z nejmodernějších metod určených k opravám karoserií. Zkratka PDR vznikla ze slov Pantless Dent Removal, což v překladu znamená oprava promáčklin bez použití barvy. Touto metodou si můžete nechat zpravit vozidlo po krupobití, po vandalismu, vozidlo s promáčklinami způsobenými parkováním, běžným městským provozem nebo např. vzniklých při převozu. Díky samým výhodám Vám doporučujeme tuto metodu rozhodně vyzkoušet, máte-li jakékoliv důlky na kapotě. Jde o levnou opravu, která však Vašemu auto výrazně prospěje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6650 (magazinrecenze.cz#46)


Přidat komentář