Nissan AUTO Doležal

Chcete si koupit nové auto? I přestože auta jsou dnes dostupnější než dříve, stále se jedná o poměrně vysokou investici. Většina lidí si auto kupuje minimálně na několik let, proto je důležité vybírat pečlivě a s rozmyslem.

Výběr nového automobilu není snadnou věcí. K mání jsou desítky modelů v různých cenových hladinách, s různými motory a různou výbavou. Také kvalita jednotlivých vozů bývá různá. Proto se před koupí auta vyplatí zjistit si co nejvíce potřebných informací, srovnávat, ptát se…

Autosalon Nissan v Ostravě

Auta si můžeme vyhledávat na internetu, v časopisech nebo sledovat motoristické magazíny v televizi. V těchto médiích zaměřených na automobily a vše okolo nich najdeme spoustu recenzí a názorů těch, kteří dané auto vyzkoušeli. Jenže každý svět okolo sebe vnímáme jinak a stejné je to i s auty. Co někomu přijde nepříjemné, to se jinému může třeba líbit nebo naopak. A proto nejlepším způsobem, jak poznat zda je pro vás auto vhodné či ne, je vyzkoušet si ho na vlastní kůži.

nisssan ostrava

Auto Nissan Doležal

Pokud se vám zalíbil některý z modelů vozů značky Nissan, nebo pokud se prostě chcete jen přijít podívat na nová moderní auta, autosalon Nissanu je pro vás v Ostravě otevřen každý všední den od 8 do 17 hodin. Můžete si zde důkladně prohlédnout exteriér i interiér automobilů a pro zájemce jsou samozřejmě připraveny také testovací jízdy vybraným modelem. Jedině když si auto vyzkoušíte na vlastní kůži, pak skutečně poznáte, zda vám vyhovuje nebo nikoliv. Pokud se chcete na testovací jízdu předem objednat, abyste případně v autosalonu nemuseli čekat, využijte formuláře na stránkách www.nissandolezal.cz.

Výběr nového auta nissan – jak začít?

Výběr nového auta může dát zabrat. Pokud za své peníze chcete automobil, který bude přesně vyhovovat vašim potřebám a požadavkům, bude vám po léta dobře sloužit, a nechcete svého nákupu později litovat, důkladně zvažte, k čemu auto vlastně budete používat. Možná to zní zvláštně, protože každému je jasné, že auto chcete na ježdění. Jenže každý používá auto po svém a k trochu jiným účelům. Někdo je sám, jiný má velkou rodinu. Někdo jezdí autem pouze po městě, jiný vyráží na daleké cesty nebo do nezpevněného terénu. Někdo jezdí autem pouze do práce a někdo jiný zase do na dovolené, kempovat apod., takže potřebuje hodně místa na zavazadla.

Z toho vyplývá, že výběr auta by měl odpovídat především vašim potřebám a ne jen tomu, zda se vám daný model líbí nebo ne, byť i toto hledisko také hraje svou roli. Níže vám přinášíme základní rady, jaký typ auta zvolit pro vaše potřeby:

Auto Nissan pro jednotlivce

Budete novým autem jezdit nejčastěji sám nebo sama a neplánujete převážet velké množství zavazadel či jiného nákladu? Pak je zbytečné kupovat si velké auto nebo kombi. Pro jednotlivce bohatě postačí menší auto, jehož výhodou bývá většinou nižší hmotnost a menší objem válců motoru a s tím spojená nižší spotřeba paliva a rovněž nižší povinné ručení. Když je člověk sám, i v malém autě zbude dost místa na případná zavazadla nebo nákupy. S malým autem se také snáze parkuje.

nisssan ostrava

Auto Nissan pro pár nebo pro rodinu

Zato rodina s dětmi potřebuje v autě místa mnohem více a to nejen kvůli více osobám ve voze, ale také kvůli většímu množství zavazadel při společných cestách. Rodina s miminkem může v autě potřebovat převážet také kočárek. Pro rodinu s dětmi se tak hodí větší auto, ideálně kombi.

Auto Nissan pro sport nebo do terénu

Bydlíte v horské oblasti či v prudkém kopci? Anebo plánujete občas sjet z asfaltu a projet se i po nezpevněném terénu? Pak se vám bude hodit terénní vůz s pohonem na všechny 4 kola, který vás spolehlivě doveze i do špatně přístupných míst, kam by se běžné auto vůbec nedostalo. Samozřejmě je třeba počítat s tím, že terénní vozy mají kvůli silnému výkonu vysokou spotřebu paliva, která může být oproti běžným autům i dvojnásobná, takže pokud terénní vůz opravdu nepotřebujete a myslíte ekonomicky, raději zvolte jiné auto.

Zcela jinou kategorií jsou sportovní vozy, které si nejčastěji pořizují milovníci rychlosti. Takzvané „sporťáky“ jsou většinou malé a nízké automobily aerodynamických tvarů s velmi silným motorem. I přestože se jedná o relativně malá auta s nízkou hmotností, kvůli velkému objemu válců v motoru mají většinou ještě vyšší spotřeba paliva než terénní vozy. Proto nejsou vhodné na denní ježdění do práce či na nákupy, ale především pro občasné vyjížďky spíše jen tak pro radost z jízdy a z rychlosti.

Jaký zvolit motor Nissanu?

Pokud je vám jasné, jaké auto byste chtěli mít, které auto bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám, můžete se již začít poohlížet po konkrétních modelech. Podle čeho si budete vybírat model auta? Podle toho jak se vám líbí? Vzhled auta, resp. to, aby se vám nové auto líbilo, je samozřejmě důležité. Ale ještě důležitější by měla být praktická stránka automobilu. A jedna z nejdůležitějších částí auta se skrývá pod kapotou. Nyní je před vám další etapa výběru – jaký zvolit motor?

Typy spalovacích motorů Nissan

Na výběr máme ze vznětových nebo zážehových motorů. Základní rozdíl mezi nimi je, že zážehový motor jezdí na benzín, zatímco vznětový motor na naftu. Protože naftový motor je o něco slabší, pro stejný výkon potřebuje mít vyšší objem válců. I přesto je naftový motor úspornější než benzínový, neboť spotřebuje méně paliva a nafta je navíc levnější než benzín, byť poslední dobou se cenový rozdíl mezi benzínem a naftou stále zmenšuje.

nisssan ostrava

Který motor Nissanu vyjde levněji?

I přes výše uvedená fakta mnoho řidičů stále řeší, zda vyjde levněji auto na benzín nebo na naftu. Pořízení auta s naftovým (dieselovým) motorem totiž vyjde značně dráže než koupě stejného modelu s motorem benzínovým. Aby měl naftový motor dostatečný výkon, musí mít navíc vyšší objem válců, takže je za něj potřeba platit vyšší povinné ručení. Co řidič dieselového motoru ušetří na palivu, to vydal při koupi auta za dražší motor, zaplatí to na povinném ručení a také na podstatně dražších opravách. Jednoduché pravidlo tak říká, že dieselový motor vyjde v součtu levněji jen tehdy, pokud jste velice aktivní řidič, resp. pokud hodně jezdíte a také pokud se o svůj dieselový motor dobře staráte a dopřáváte mu pravidelný servis, díky čemuž se vyhnete poruchám, které se na dieselu bez řádné údržby vyskytují podstatně častěji než na benzínovém motoru.

Zda by vás vyšel levněji benzínový nebo naftový motor si můžete spočítat pomocí speciálních kalkulaček, které lze nalézt na webech zaměřených na tuto problematiku. Potřebujete znát pouze pár údajů jako jsou kolik kilometrů najezdíte za rok, kolik let plánujete auto užívat než ho prodáte, kolik byste platili za který model každoroční povinné ručení atp.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6652 (magazinrecenze.cz#149)


Přidat komentář