Autoservis - Frýdek-Místek a okolí

Jaké služby Vám mohou nabídnout v pneuservisech? Co je důležité vědět o údržbě Vašeho automobilu? Nebo kdy vyměnit pneumatiky? To vše a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

Každý automobil vyžaduje péči. Péče o Váš automobil by měla být vyšší ve dvou obdobích. Tím myslíme přechod ze zimního na letní provoz a naopak. Kromě výměny pneumatik je také třeba vyměnit a doplnit kapaliny a zkontrolovat celé auto. Tato kontrola by měla být o něco důkladnější po zimě. Po zimě je vždy nutné, aby auto prošlo celkovou očistou a to i podvozek auta. V případě, že dáváte svůj vůz na pravidelné servisní kontroly, stačí vám poté nahlédnout do servisní knížky a zjistit, zda je potřeba vyměnit brzdové kapaliny (2 roky), chladicí kapaliny (2 roky), oleje (po roce).

Po zimě je dobré také auto pečlivě sledovat. Varovnými signály mohou být např. vibrace volantu, foukání nebo špatný zvuk motoru. Nezapomínejte také na klínový řemen – zkontrolujte jeho napnutí a opotřebování. Nezbytná je také kontrola brzdového systému. Včasná kontrola vám pak může ušetřit mnoho peněz. Důležité je i správné nahuštění pneumatik, to vám sníží spotřebu. Nezapomínejte ani na ostatní části auta. Potřeba je také pravidelně měnit prýžové části stěračů. Po zimě auto vždy umyjte a konzervujte, prodloužíte si tak životnost laku. Kontrola před začátkem zimy by měla zahrnovat zkontrolování nemrznoucích směsí.

autoservis

Samozřejmě, že mnozí z nás nemají dostatek času na takto pečlivou péči o auto. A tak se řešením může stát autoservis, který zajistí kompletní kontrolu a výměnu všeho potřebného. Také ve Frýdku - Místku najdete řadu autoservisů.

Lakování automobilů

Máte na svém novém automobilu poškozený lak nebo máte staré auto, které přelakování vyloženě potřebuje? V tom případě, je jednoduchým řešením přelakování Vašeho vozidla. Nejčastěji se provádí lakování pouze těch dílů, které jsou poškozené. Nově nalakovaný díl karosérie by měl vždy dokonale splynout se zbytkem karosérie. Ceny lakování karosérie v jednotlivých autoservisech jsou dosti odlišné.  Vždy záleží na použití kvalitních či méně kvalitních laků, ty výrazně ovlivní konečnou cenu.

Postup lakování závisí vždy na tom, zda budete chtít nalakovat celé auto nebo jen poškozený díl. V autoservisech upřednostňují profesionální postupy lakování, které zajistí dlouholetou životnost Vašeho automobilu.  To znamená, že se lakované části karosérie nejprve demontují a pak se připraví na lakování. Jednotlivé díly je potřeba zbrousit, vyrovnat, vytmelit a poté znovu zbrousit. Poté přichází na řadu nanesení plniče, který se používá pod metalízu nebo barvu, následně se nanese bezbarvý lak. Nalakovaný díl je nakonec potřeba vypálit v lakovací peci a poté nechat vysušit a ztvrdnout. Po lakování je lepší po dobu jednoho měsíce nejezdit s autem do myčky a neleštit karosérii.

autoservis

Čištění klimatizací v autoservisech

Klimatizace k tomu, aby správně fungovala, vyžaduje také určitou péči. Vyčištěná klimatizace bude fungovat bez zápachu a nebudou se v ní množit bakterie a plísně. Údržba klimatizace znamená doplnění chladiva, výměnu oleje v klimatizačním kompresoru a poté také čištění a dezinfekci.

Pneuservis Frýdek-Místek a okolí

Autoservisy či pneuservisy nabízí svým zákazníkům výměnu pneumatik za nové. Výměna pneumatik v servisu je mnohem rychlejší, než když si pneumatiky měníte sami. Ušetřete si práci a námahu a nechte si vyměnit pneumatiky v servise.

Zimní pneumatiky

Není výjimkou, že nás ranní mrazíky překvapují poměrně brzy, někdy už na přelomu září a října. Proto se můžete rozhodnout pro výměnu letních pneumatik za zimních poměrně brzy. Dle zákona je však tato výměna nutná od prvního listopadu.

Zjistěte si také jaké je opotřebení zimních pneumatik. Důležité je znát hloubku dezénu. Zimní pneumatiky by se měly používat maximálně 4 sezóny po sobě.

Letní pneumatiky

Kdy přezout zimní pneumatiky nám říká zákon. U letních pneumatik však žádné zákonné nařízení neexistuje. Podle odborníků se můžete řídit počasím. Sedm stupňů dlouhodobě znamená, že můžete vyměnit pneumatiky ze zimních na letní. Tato teplota by však měla být dlouhodobá. Je zde nebezpečí, že po přezutí řidiče překvapí ranní mrazíky. Existuje však také určité procento řidičů, kteří přezutí vůbec neřeší a jezdí na zimních pneumatikách po celý rok. Jízda na zimních pneumatikách v létě vás bude stát více peněz a navíc není bezpečná. Zimní pneumatiky jsou přizpůsobeny jinému počasí a s rostoucí teplotou ztrácí své pozitivní vlastnosti. Na rozpálené vozovce se tak mohou zimní pneumatiky stát nebezpečné, jejich brzdná dráha se při vyšších teplotách výrazně prodlužuje.

autoservis

Jak vybrat správné pneumatiky

Při výběru nových pneumatik je důležité řídit se několika základními parametry. Podívejme se na ně, patří zde tyto:

  • adheze (přilnavost k vozovce)
  • ochrana proti aquaplaningu (dobrá přilnavost pneumatiky na mokrém povrchu)
  • kilometrový výkon (životnost pneumatiky při běžném provozu)
  • valivý odpor (čím nižší, tím menší spotřeba paliva a efektivnější využití výkonu motoru),
  • hlučnost
  • ekologie

Výběr správné pneumatiky u Vašeho vozu ovlivní následující vlastnosti. Budete mít větší kontrolu nad autem při jízdě na suché, mokré nebo zasněžené vozovce. Zlepší se brzdná dráha Vašeho auta. Výhodou je také směrová stabilita, hospodárnost provozu a samozřejmě to nejdůležitější - bezpečnost.

Nejvyšší kvality ve všech parametrech nelze dosáhnout na jedné pneumatice. To znamená, že výběr té nejlepší pneumatiky bude pro vás vždy spíše kompromisem.

Nové, kvalitní pneumatiky by měly vždy co nejvíce odpovídat vašim jízdním vlastnostem, stylu jízdy, Vašemu vozidlu, počtu kilometrů, které najezdíte. Pro většinu zákazníků je základním kritériem pro výběr cena a výkon. Při výběru můžete vyzkoušet také různé testy pneu, které by však měly být nezávislé.

Při výběru kvalitních pneumatik se neváhejte obrátit na profesionály, kteří vám s výběrem pomohou. Laik může jen těžko rozumět všem vlastnostem pneumatik. Nechte si poradit v profesionálních pneuservisech a jezděte bezpečně.

Autoservis, pneuservis - Frýdek-Místek a okolí

S autem do servisu jezdí většina z nás.  A co zákazníci od servisů očekávají? Většina zákazníků udává, že od svého servisu žádá servisní zázemí, kvalifikovaný přístup, odbornou způsobilost personálu, věrnostní programy, rychlost vyřízení zakázek a pomoc v případě nouze, poradenství, záruky, vstřícné ceny a vysokou kvalitu odvedené práce.

Najděte si autoservis, který bude splňovat všechny Vaše požadavky. Myslete na kvalitu a bezpečnost. Také v Opavě najdete řadu autoservisů a pneuservisů, které nabízí svým zákazníkům velmi kvalitní služby. Při výběru toho správného autoservisu si nechte poradit od Vašich známých, projděte si internetové stránky a recenze. Při výběru buďte trpělivý a rozhodněte se svěřit své auto do rukou těch nejlepších.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id6653 (magazinrecenze.cz#155)


Diskuze a zkušenosti

Tomáš | 07.01.2014 14:46
Re: Autoservis - Frýdek-Místek a okolí Děkuji za doporučení, byl jsem spokojen s odvedenou prací.


Přidat komentář